Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Król Belgów odwiedził Warsaw Spire – największą belgijską inwestycję w Polsce
Data dodania: 15.10.15

Dnia 13. października 2015 roku Król Belgów Filip odwiedził projekt firmy Ghelamco – Warsaw Spire, największą belgijską inwestycję realizowaną w Polsce. W Warsaw Spire przygotowana została wystawa fotograficzna “Belgijskie realizacje na polskim rynku nieruchomości i budownictwa od 1989 roku”, na której zaprezentowano inwestycje 23 belgijskich firm prowadzących działalność w Polsce.

 

20151010Ghelamco Plac Europejski

 

 

Wizyta Króla Belgów w projekcie Ghelamco jest częścią oficjalnej wizyty państwowej Ich Wysokości Króla i Królowej Belgów w Rzeczypospolitej Polskiej i stanowi okazję do podsumowania oraz omówienia dalszych możliwości w zakresie współpracy gospodarczej między Polską a Belgią.

 

20151010Ghelamco Plac Europejski 1

 

Warsaw Spire to jedna z najważniejszych inwestycji w Europie. To największy pod względem powierzchni kompleks biurowy w kraju i najwyższy budynek w Polsce. Warsaw Spire jest również największą belgijska inwestycją w Polsce realizowaną przez Ghelamco – dewelopera działającego na polskim rynku już od 24 lat.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire

 

Kompleks, zaprojektowany przez renomowane belgijskie studio M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners, jest także flagowym przykładem udanej współpracy i doskonałych relacji biznesowych między Polską a Belgią. Wartości inwestycji to 300 milionów EUR.

 

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King-013

 

Król Filip zwiedził również powstający plac Europejski –pierwszy tej skali ogólnodostępny nowy plac miejski w powojennej historii Warszawy.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 015

 

 

Na blisko 1,5 ha przestrzeni powstaje integralna przestrzeń miejska łącząca w harmonijny sposób funkcje komercyjne i publiczne.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 017

 

 

Za projekt odpowiada światowej sławy belgijska pracownia architektury krajobrazu Wirtz International Landscape Architects.

 

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 021

 

Król Filip razem z oficjalną delegacją odwiedził 220-metrowy budynek wieżowy Warsaw Spire, gdzie na wystawie "Belgijskie realizacje na polskim rynku nieruchomości i budownictwa od 1989 roku” przygotowanej przez przedstawicielstwa handlowe i gospodarcze z Flandrii, Walonii i Brukseli przy Ambasadzie Belgii, Belgijską Izbę Gospodarczą w Polsce oraz Ghelamco, zaprezentowano 23 belgijskie firmy z sukcesem prowadzące działalność w Polsce.

 

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 028

 

Królowi Belgów towarzyszyli: Rudi Vervoort – Minister-Prezydent Regionu Stołecznego Brukseli, Geert Bourgeois, Minister-Prezydent Regionu Flamandzkiego, Flamandzki Minister Polityki Zagranicznej i Zabytków Nieruchomych, Rudy Demotte, Minister-Prezydent Wspólnoty Walonia-Bruksela, Paul Magnette, Minister-Prezydent Regionu Walońskiego, Oliver Paasch, Minister-Prezydent Wspólnoty Niemieckojęzycznej Belgii.

  

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 031

 

Król Belgów podziwiał także panoramę Warszawy z imponującej wysokości z najwyższego budynku biurowego w Polsce.

 W swoim przemówieniu Paul Gheysens, Prezes Ghelamco Group podkreślił ścisłą współpracę pomiędzy krajami. Zwrócił szczególną uwagę na dynamiczny rozwój polskiej stolicy oraz jej centralną rolę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 Dodał, że firma Ghelamco od 24 lat przyczynia się do rozwoju miasta, dostarczając najwyższej jakości projekty realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, które wyznaczają nowe standardy na polskim rynku nieruchomości biurowych.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 034

 

Ghelamco Poland jest jednym z największych belgijskich inwestorów w całej Europie Środkowo-Wschodniej i wybitnym przedstawicielem belgijskiej przedsiębiorczości w Polsce.

 Od 1991 roku jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca firma oddała do użytku ponad 600 000 m2 najwyższej klasy powierzchni komercyjnej, a wartość zrealizowanych projektów przekroczyła 1,5 mld EUR.

 Deweloper działa też na rynku nieruchomości handlowych i mieszkaniowych. Znakiem rozpoznawczym firmy jest nowatorski charakter i najwyższa jakość realizowanych projektów oraz świadome i odpowiedzialne podejście do kreowania przestrzeni publicznej.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 040

 

Flagową inwestycją Ghelamco Poland jest największy powstający obecnie w Polsce kompleks biurowy Warsaw Spire. Inwestycja odpowiadająca trzem lub czterem standardowym projektom biurowym, powstaje na Woli, w najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Projekt tworzą trzy budynki, które łącznie dostarczą ponad 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy A, którego najwyższe piętra sięgną wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące: B i C (każdy po 15 pięter). Dzięki wizjonerskiemu projektowi zakładającemu stworzenie placu Europejskiego – nowej przestrzeni miejskiej pomiędzy budynkami kompleksu Warsaw Spire jest także jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Polsce.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 044

 

Plac Europejski będzie pierwszym tej skali ogólnodostępnym placem miejskim w powojennej historii Warszawy. Na obszarze 15 000 m2, w najbliższym sąsiedztwie stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego, powstaje prawdziwa oaza zieleni z instalacjami wodnymi, pasaż sztuki oraz kawiarnie i restauracje. Wyjątkowy w skali i jakości koncept placu Europejskiego stworzy nowe, atrakcyjne miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu, w harmonijny sposób łącząc funkcje biznesowe i publiczne. Dzięki wizji belgijskich architektów inwestycja Ghelamco stanowi unikalny projekt i stanie się wartość dodaną dla Warszawy i jej mieszkańców.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 053


WARSAW SPIRE – fakty i liczby

- Lokalizacja: Polska, Warszawa
- Adres: Plac Europejski 3
- Drugi co do wysokości budynek w Polsce – wysokość całkowita 220 m
- Kompleks biurowy: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy (60 000 m2), dwa budynki 15-kondygnacyjne
(20 000 m2 każdy)
- Rekordowe finansowanie w historii polskiego rynku: 904 millionów PLN
- Oddanie do użytku całego kopmleksu: maj 2016 r.
- Projekt: M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners, Polsko-Belgijska Pracownia Architektury – Projekt
- Deweloper: Ghelamco Poland
- Wartość inwestycji: 300 milionów Euro