Ghelamco Poland przystąpiło do The Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH) – prestiżowej międzynarodowej organizacji zrzeszającej profesjonalistów zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją wieżowców. Deweloper stał się tym samym pierwszą firmą z Polski, która znalazła się wśród jej członków.

 

20170808ghelamco Warsaw Spire Wronia 31 i Plac Europejski

 

Firma Ghelamco Poland została oficjalnym członkiem The Council on Tall Buildings and Urban Habitat i zarazem pierwszą firmą z Polski w tej prestiżowej międzynarodowej organizacji. CTBUH zrzesza w swoich strukturach architektów, urbanistów, deweloperów, instytucje naukowe oraz firmy związane z budownictwem wysokościowym z całego świata.

 

– Firma Ghelamco Poland nie bez powodu dołączyła do międzynarodowego grona specjalistów The Council on Tall Buildings and Urban Habitat – pod względem zrealizowanych, budowanych i planowanych wieżowców zaliczamy się obecnie do europejskich liderów budownictwa wysokościowego. W Warszawie postawiliśmy najwyższy biurowiec w kraju, zaprojektowany w duchu zrównoważonego budownictwa – Warsaw Spire, a obecnie realizujemy niezwykły kompleks trzech wież The Warsaw HUB. Na tym nie poprzestajemy, bowiem w planach mamy kolejne, spektakularne wysokościowce, budowane według najwyższych, światowych standardów – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Bardzo cieszymy się, że tak doświadczony deweloper jak Ghelamco Poland dołączył do naszej organizacji, która skupia najlepszych specjalistów budownictwa wysokościowego z całego świata. Jesteśmy przekonani, że wszyscy na tej współpracy zyskamy, a dzięki wspólnej wymianie myśli i doświadczeń będziemy mogli realizować jeszcze bardziej zrównoważone i technologicznie zaawansowane projekty, zarówno w Polsce, jak i na świecie – mówi Antony Wood, Executive Director, Council on Tall Buildings and Urban Habitat..

 

20170808ghelamco PS Warsaw Spire 17 Ghelamco

 

Powstała w 1969 r. w USA organizacja The Council on Tall Buildings and Urban Habitat traktowana jest jako wiodące źródło informacji dla profesjonalistów zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją wysokościowców. Swoją obecną siedzibę rada ma w światowej kolebce wieżowców – Chicago, a ponadto posiada azjatyckie przedstawicielstwo w Szanghaju oraz biuro badawcze w Wenecji. CTBUH prowadzi wymianę najnowszej wiedzy na temat wysokich budynków i zrównoważonego rozwoju miast na całym świecie poprzez publikacje, badania, konferencje, wydarzenia, grupy robocze, zasoby internetowe i rozbudowaną sieć międzynarodowych przedstawicieli.

 

Organizacja opracowała również międzynarodowe standardy pomiaru wysokich budynków i jest uznawana za arbitra przy nadawaniu tytułu "Najwyższego budynku świata". Reprezentantem CTBUH w Polsce jest prof. Ryszard Kowalczyk – konstruktor, naukowiec oraz wieloletni zaangażowany członek tej organizacji (od 1969 r.), w której pełnił liczne, zaszczytne funkcje, m.in. wiceprzewodniczącego na region europejski.

 

20170808ghelamco PS Warsaw Spire 1 Ghelamco

--------------

O GHELAMCO POLAND

 

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 26 lat, jako inwestor, deweloper
i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając
1 100 000 m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Wolumen sprzedaży zrealizowanych projektów przekracza 1,3 mld EUR. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017.

 

Jako wizjoner w branży Ghelamco od lat konsekwentnie wdraża pionierskie projekty innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie budynków i wyznacza kierunki dla rozwoju rynku nieruchomości w Polsce. To właśnie belgijska firma odkryła potencjał Mokotowa, wprowadziła do Polski koncepcję parku biznesowego
i jako pierwsza certyfikowała budynki biurowe w prestiżowym systemie BREEAM – firma posiada w swoim portfolio już 9 certyfikowanych projektów o łącznej powierzchni 320 000 m2. Ghelamco także jako pierwszy spośród deweloperów dostrzegł potencjał Woli – lokalizacji, w której powstaje aktualnie nowe biznesowe serce stolicy.

 

Ghelamco to także jedyny deweloper w Polsce, który postrzega zrównoważone budownictwo w szerszej perspektywie i aktywnie działa na rzecz kształtowania przestrzeni publicznej. Firma realizuje projekty na rzecz rewitalizacji całych dzielnic, kreując obszary wartościowe dla miasta, jak plac Europejski. By dodatkowo wesprzeć miastotwórcze inicjatywy, firma Ghelamco powołała do życia Fundację Sztuka w Mieście, której celem jest podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania artystyczne czy ambientowe dla lokalnych społeczności. Dokonania Ghelamco zostały wyróżnione szeregiem nagród, m.in. siedemnastokrotnym tytułem Dewelopera roku w Polsce.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.