Baner 2

Nowa siedziba na 20-lecie firmy ESPES
Data dodania: 26.09.18

20180909espes 2500 mkw. części produkcyjnej, 160 mkw. powierzchni biurowej oraz 70 mkw. części socjalnej – tak będzie wyglądał nowy budynek firmy ESPES, który powstaje z okazji 20-lecia spółki. Inwestycja zlokalizowana w podwarszawskich Michałowicach będzie uzupełnieniem dotychczasowej infrastruktury przedsiębiorstwa. 

500 mkw. części produkcyjnej, 160 mkw. powierzchni biurowej oraz 70 mkw. części socjalnej – tak będzie wyglądał nowy budynek firmy ESPES, który powstaje z okazji 20-lecia spółki. Inwestycja zlokalizowana w podwarszawskich Michałowicach będzie uzupełnieniem dotychczasowej infrastruktury przedsiębiorstwa. 

 

20180909espes 1

 

ESPES, polski producent i dystrybutor szklanych ścianek działowych klasy premium dla sektora office, obecny jest na rynku od 1997 roku. Od tego czasu dynamicznie się rozwija i z sukcesami realizuje projekty dla najlepszych polskich i międzynarodowych firm. - Systematyczne powiększanie zespołu naszych specjalistów oraz partnerów biznesowych spowodowało, że zdecydowaliśmy się na zagospodarowanie terenu znajdującego się tuż przy naszym biurze przy ulicy Ewy 4 w Michałowicach i wybudowanie drugiego, dodatkowego obiektu – informuje Tomasz Sierakowski, prezes firmy ESPES. Nowy budynek firmy będzie uzupełnieniem dotychczasowej infrastruktury przedsiębiorstwa – biurowca projektu Iwony Guerra z Techno-Arch, oddanego do użytku 3 lata temu.

 

20180909espes 2


Designerski projekt
Nowy budynek, podobnie jak obecny obiekt, został zaprojektowany przez firmę Techno-Arch pod nadzorem szefa pracowni i współwłaściciela Mirosława Paleji. – Wszędzie tam, gdzie jest to technologicznie możliwe, zostaną wstawione części wykonane ze szkła. Zarówno w biurze, jak i części produkcyjnej zostanie zamontowane najnowszej technologii szkło hartowane cool light produkcji Saint Gobain – mówi Tomasz Sierakowski, prezes firmy ESPES.

 

– Szkło charakteryzuje się wysokimi parametrami akustycznymi (44 dB), dzięki którym w nowym budynku będzie aż 3 razy ciszej niż w obecnym – dodaje. Szkło Saint Gobain charakteryzuje także niska przenikalność energii i wysoka ochrona termoizolacyjna. Zapewni to oszczędność energii dzięki redukcji strat ciepła, a także komfortową atmosferę pracy. Cały front budynku będzie stanowić podwieszone „akwarium”. Ta część zostanie przeznaczona na biuro ESPES Office oraz jej siostrzanej firmy Foldekor, która zajmuje się wzornictwem reklamowym.

 

20180909espes 3

 


Nowoczesne biura i zakład obróbki szkła
Powstający obiekt to aż 230 m2 przestrzeni dla pracowników biurowych i 500 m2 przeznaczonych na nowoczesny zakład obróbki szkła. Obiekt został stworzony z myślą o komforcie klientów i pracowników. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom na część socjalną przeznaczono aż 70 m2. Będzie ona obejmowała m.in. nowoczesną, przeszkloną kuchnię z wyjściem na taras.

 

– Chcemy stworzyć przyjemne i ergonomiczne miejsce dla naszych pracowników, a także sprawić, aby odwiedzający nas klienci czuli się komfortowo w naszych przestrzeniach i chętnie do nas wracali – informuje Tomasz Sierakowski, prezes firmy ESPES. – Z myślą o spotkaniach biznesowych, a także odpoczynku i komforcie pracowników zaprojektowaliśmy duży taras. Jesteśmy pewni, że będzie to miejsce pełne inspiracji i relaksu – dodaje Tomasz Sierakowski. Dach o powierzchni 180 mkw. znajdujący się nad częścią biurową został przeznaczony w całości na zielony ogród, co uatrakcyjni wygląd całego budynku.

 

20180909espes 4


Nowy wymiar obróbki szkła
W nowym budynku znajdzie się także nowoczesna fabryka o powierzchni 500 mkw., w której będzie odbywał się w pełni zautomatyzowany proces obróbki szkła. Wysokość bram wjazdowych do hali umożliwi wjazd do środka standardowego tira, co znacznie zoptymalizuje procesy logistyczne. – Część produkcyjna jest cofnięta względem części biurowej, w celu zapewnienia jak największego komfortu pracowników obu sfer – komentuje prezes marki ESPES.

 

– W nowej hali produkcyjnej będzie odbywał się w pełni zautomatyzowany proces obróbki szkła. To pozwoli nam na zwiększenie produkcji, przy zachowaniu wysokiej jakości, która jest kluczowym elementem naszej przewagi konkurencyjnej na rynku – informuje prezes ESPES.
Obiekt zostanie oddany do użytku wiosną 2019 roku.

 


ESPES to firma działająca na polskim rynku od 1997 roku. Jest liderem na rynku produkcji i dystrybucji szklanych ścianek działowych klasy premium dla polskiego sektora office. Ścianki działowe marki ESPES znajdują się w biurach, bankach, salonach samochodowych, placówkach służby zdrowia, szkolnictwa oraz siedzibach organów państwowych w całej Polsce. Firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, atesty i aprobaty techniczne oraz bardzo wysoką jakość produktów, co wyróżnia ją na tle konkurencji.