Aktualne wydanie

2020 06 okladka

Świat Szkła 06/2020

User Menu

 

Swiat Szkla Skyscraper 08-2020 final

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Wnętrzarskie nowinki, czyli sposób na modne mieszkanie
Data dodania: 02.01.19

Kolorowe ściany, drewno, rośliny, złoto już nie tylko w wydaniu barokowym,  ale i w nowoczesnych wnętrzach oraz powrót bibelotów – oto tylko niektóre  z wnętrzarskich nowinek, które w ostatnim czasie podbijają nasze serca.

 

Kolor wraca na ściany
Po kilku sezonach panowania bieli, kolor wraca do łask. I to właściwie bezkompromisowo. Odważne, mocne barwy to jest to, co nadaje wnętrzom aranżacyjny szlif. Moda na biel wyszła nam jednak na dobre. Klasyczna jasna baza, tak popularna w poprzednich sezonach, umożliwia bezbolesne metamorfozy. Wystarczy przemalować jedną ścianę, by odmienić wnętrza. Turkus, butelkowa zieleń, granat, a dla wielbicieli monochromatycznych rozwiązań szarości i czerń – oto kolory, które ostatnio najczęściej pojawiają się na ścianach naszych mieszkań.

 

20190101invado Strada Invado

Fot. Invado. Drzwi Strada


Zielono mi
Do wnętrz wracają także rośliny. Hitem sezonu są lasy w słoikach oraz tzw. żywe obrazy. Sukulenty i mchy, czasem paprocie oraz inne niewymagające troskliwej opieki rośliny, nasadzone w obrazowej ramie tworzą niepowtarzalną dekorację pokoju. Odpowiednio dobrane rośliny nie potrzebują szczególnej pielęgnacji, a zastosowanie właściwego systemu nawodnienia pozwala na podlewanie żywego obrazu nawet raz na sześć tygodni.

 

 20190101invado Torino Invado

Fot. Invado. Drzwi Torino

 

 

Złoto na czasie
Złoto długo było pase. Chyba, że w barokowych, stylizowanych wnętrzach. Teraz wraca na nowoczesne salony w odświeżonym wydaniu. Złote dodatki: donice, ramy luster, obrazów, gałki mebli, lampy sprawią, że pomieszczenie zyska nowy blask. Wprowadzenie zmian nie musi być kosztowne. Wystarczy trochę czasu, dobre chęci i farba w sprayu. W sprzedaży dostępne są wersje złota błyszczącego i matowego, więc element wykończenia możemy dopasować do swoich upodobań.

 


Bibeloty
Minimalizm odchodzi powoli do lamusa. W jego miejsce powraca miłość do bibelotów, a tym samym półeczek, na których można je ustawiać. Hitem stały się wąskie półki, na których dobrze prezentują się nie tylko plakaty, ale także drewniane czy metalowe ozdobniki, które można albo kolekcjonować, albo wymieniać w zależności od okazji czy nastroju. Innym pomysłem na zagospodarowanie ściany są półki w formie kwadratów, które również efektownie prezentują ulubione drobiazgi.

 

Zróbmy dobrą bazę
W tych wszystkich zmianach dobrze odnajdują się uniwersalne modele drzwi. – Torino, Strada, czy Bianco w białej okleinie bez problemu przetrwają kolejny trend w urządzaniu wnętrz - podkreśla Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi INVADO. - Dobrze pasowały do skandynawskiego minimalizmu, ale równie dobrze prezentują się w domach, które stawiają na kolor i większy rozmach aranżacyjny.

To pokazuje, jak ważna przy urządzaniu domu jest ponadczasowa baza. Podłoga, kafle i drzwi, czyli elementy, które wymieniamy rzadziej od innych, powinny być dobrym tłem. Podkreślać styl naszego domu, ale jednocześnie umożliwiać dokonywanie zmian, ilekroć przyjdzie nam na nie ochota.

 

20190101invado Bianco Nube Invado

Fot. Invado. Drzwi Bianco Nube