Czytaj także -

Aktualne wydanie

2022 05 okladka1

Świat Szkła 5/2022

User Menu

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-003a

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019e

 

 

Acryl-Extra
Data dodania: 14.03.13

9-fot1Nieestetyczne rysy i pęknięcia powstające na elewacji, czy szpary wokół ram okiennych, parapetów lub obróbek blacharskich mają z pewnością negatywny wpływ na wygląd domu, trwałość fasady, a nawet całej konstrukcji budynku.

 

Jeśli źródło ubytków zostanie zdiagnozowane i nie wymaga to skomplikowanych prac remontowych, rysy i szpary zlikwidować można wypełniając je przeznaczonym do tego specjalnym uszczelniaczem.

 

Doskonale sprawdzają się preparaty na bazie emulsji akrylowych, które dzięki elastycznym właściwościom podatne są na przenoszenie niewielkich ruchów w betonie i tynku, co sprawia, że miejsca te nie pękają ponownie.

 

Acryl-Extra firmy DEN BRAVEN to uszczelniacz do zewnętrznych i wewnętrznych szczelin, stworzony na bazie specjalnie dobranych, wysokiej jakości żywic akrylowych, charakteryzujący się szczególną odpornością na działanie warunków pogodowych.


Ten plastyczno-elastyczny, jednoskładnikowy kit uszczelniający, natychmiast po jego zastosowaniu jest trwały i niepodatny na opady atmosferyczne oraz wilgoć, natomiast po utwardzeniu również odporny na mróz i temperaturę do -20°C. Po nałożeniu i odparowaniu wody tworzy on mocne i wysoce rozciągliwe wiązanie o niskiej kurczliwości (sucha pozostałość wynosi ok. 86%), gwarantując estetyczną fugę bez zarysowań i wtórnych pęknięć.


Acryl-Extra nadaje się do uszczelniania dylatacji w wyprawach tynkarskich, przestrzeni powstających w systemach ociepleń na styku styropianu ze stolarką, ślusarką i obróbkami blacharskimi oraz łączenia pęknięć płyt stropowych, jak również wypełniania wszelkiego rodzaju szczelin, rys i dziur na elewacji czy ścianach. Neutralny chemicznie skład Acryl-Extra nie powoduje korozji metali.

 
Dostępny jest w kolorze białym lub na zamówienie w kolorze szarym i brązowym, a dodatkowo daje się dobrze pokrywać farbami alkidowymi oraz akrylowymi.


www.denbraven.pl 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 2/2013 

 

 

 

Czytaj także --

 

 

01 chik
          sec 

Czytaj także