20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 konferencja 2020

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

BAU 2017 – oferta i usługi dla architektów
Data dodania: 11.01.17


2017 1 6 1BAU 2017 to 183 000 m
2 powierzchni wystawienniczej, na której będą pokazywane przykłady nowoczesnych materiałów, technologii i systemów, czyli powierzchnia 25 boisk do piłki nożnej z pokazami najnowszych technologii przedstawianymi przez przedstawicieli przemysłu budowlanego z całego świata.

 

 

W dniach 16-21 stycznia 2017, dzięki ponad 2000 wystawcom z ponad 40 krajów, w Monachium znów będzie obecne wszystko, co jest stosowane w procesie projektowania i budowy. Zwłaszcza wśród architektów z całego świata targi BAU są uważane za niezbędny źródło informacji i inspiracji. 

 

Uniwersalne i multidyscyplinarne podejście BAU sprawia, że targi te są najważniejszym punktem spotkań w branży dla wszystkich tych, którzy biorą udział w profesjonalnym planowaniu i wznoszeniu budynków: od inwestorów, projektantów branżowych i architektów do handlowców i wykonawców budowlanych. 

 

Messe München, organizator BAU, spodziewa się około 250 tysięcy odwiedzających, w tym, prawdopodobnie, ok. 70 000 przybędzie z zagranicy. W 17 halach wystawowych wystawcy są uporządkowani według rodzajów materiałów i wyrobów budowlanych w określonych obszarach tematycznych. Ponadto, istnieją kluczowe tematy, które są określone dla każdej edycji BAU w porozumieniu z przemysłem materiałów budowlanych.

 

Pojawiają się one w wyniku przeprowadzonych dyskusji i konsultacji z udziałem wielu wystawców i są również odzwierciedleniem życzeń wyrażanych na różnych internetowych forach dyskusyjnych, moderowanych przez BAU oraz przekazywanych w trakcie pokazów specjalnych na targach. Kluczowymi tematami BAU 2017 są: inteligentne fasady, cyfrowe projektowanie, zarządzanie budową, inteligentne budynki oraz użytkownicy i budynki 2020. 

 

Targi BAU są uważane za wiodące na świecie targi budowlane: dla projektantów, architektów i inżynierów budowlanych z całego świata, i są „numerem jeden” wśród platform informacyjnych i komunikacyjnych.

 

Na ostatniej edycji targów BAU, w 2015 roku, 65 000 odwiedzających pochodziło z biur projektowych i architektonicznych, podczas gdy dziesięć lat wcześniej udział ten wynosił zaledwie 25 000. Program wydarzeń towarzyszących targom BAU zawiera wiele konferencji skierowanych przede wszystkim do architektów i inżynierów. W trzech cyklach konferencji (C2, A4 i B0), będą codziennie poruszane różne tematy skoncentrowane wokół kluczowych dla branży zagadnień.

 

Różnorodność tematów prezentowanych w ciągu sześciu dni targów jest ogromna: inteligentne fasady, BIM, konstrukcje modułowe, proste technologie w przystępnej cenie. 

 

Kluczowi wykładowcy na tych konferencjach to niezależni eksperci z całego świata, przedstawiciele znanych biur architektonicznych, takich jak Jean Nouvel (Paryż), SOM (Nowy Jork), Nikken Sekkei (Tokio), David Chipperfield (Berlin) i KSP (Frankfurt).

 

Specjalne pokazy na targach BAU są skierowane głównie na projektantów i inżynierów. W tym zakresie BAU współpracuje z partnerami z instytutów naukowo-badawczych. Na specjalnym pokazie „City Laboratory” będą przedstawione nowe pomysły i idee dotyczące projektowania przestrzeni. Pokaz organizuje Fraunhofer Building Innovation Alliance. 

 

Czternaście wchodzących w jego skład instytutów przedstawi swoje bieżące prace badawczo-rozwojowe dla ośrodków miejskich, jak: inteligentne budynki, które reagują automatycznie na potrzeby ich użytkowników, a jednocześnie „analizują” działanie w zakresie efektywności energetycznej, czy fasady o właściwościach, które mają pozytywny wpływ na klimat wewnątrz budynku.

 

IFT Rosenheim, kolejny partner, prezentuje specjalny pokaz na temat „Stosowanie wyrobów – zorientowane na jakość budynku”. Ten pokaz, będzie zawierał zalecenia dotyczące stosowania elementów budowlanych, w zależności od celu zastosowania i potrzeb użytkowników.

 

W ramach BAU, będą przyznawane i wręczane liczne nagrody związane z architekturą, z których najważniejsze są Bauwelt Award „First House” i DETAIL Award, a także Archi- World Academy Award – konkurs dla młodych architektów i studentów architektury z całego świata.

 

Kolejny pokaz specjalny we współpracy z Fraunhofer Institute for Integrated Circuits IIS odbędzie się w hali B0. Tam wystawcy w niespotykany dotychczas sposób zaprezentują swoje produkty i systemy, wykorzystując holodek (czyli w holograficznie kreowaną rzeczywistość). Holodek jest pustym pokojem ze współrzędnymi na podłodze i czujnikami na ścianach. Używając gogli VR do wirtualnej rzeczywistości, goście wchodzą do wirtualnego świata, który mogą badać chodząc po pokoju.

 

Za pomocą gogli VR i czujników na ścianach, określane są położenie i kąt widzenia obserwatorów. Z programem Holodeck 4.0, po raz pierwszy na targach BAU, możliwe będzie obejrzenie z różnych perspektyw dużych eksponatów, budynków i całych krajobrazów. 

 

Szczegółowe informacje o specjalnych pokazach, konferencjach i wręczanych nagrodach na stronie: bau-muenchen.com/supporting-program 

 

 

2017 1 6 2

2017 1 6 3

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2017