Planowanie jakości, bezpieczeństwa i trwałości w zależności od przeznaczenia Projektowanie i budowanie budynków, jak również wymagania dotyczące elementów budowlanych stają się coraz bardziej złożone i zróżnicowane i są odmienne w zależności od miejsca zastosowania. Pokaz specjalny „Quality follows function“ instytutu ift Rosenheim i Messe München od 16. do 21 stycznia 2017 roku, w hali C4 na stoisku 502 zaprezentuje, jak zmieniają się wymagania, właściwości, materiały i konstrukcje w zależności od celu zastosowania.

 

 

Nowe wytyczne ift oferują podstawy i zalecenia mające na celu stworzenie bezpieczniejszego i łatwiejszego projektowania, wytwarzania i korzystania z okien, drzwi i bram dla architektów, branżowców, inwestorów budowlanych i producentów.

 

20160933ift1

 

Właściwe i elastyczne dostosowanie do warunków życia i otoczenia odnosi sukces nie tylko w naturze


Nie istnieje jeden element budowlany, który mógłby posłużyć we wszystkich przypadkach, gdyż są różnorodne wymagania dotyczące okien, drzwi, czy bram w budynkach szkolnych, administracyjnych lub mieszkaniowych. W budynkach szkolnych znajdują się najtrudniejsze warunki wykorzystywania okien pod względem wytrzymałości mechanicznej i trwałości.


Jednak dobre okna są w szkołach niezbędne, bowiem wpływają na temperaturę, wilgotność powietrza, światło, widok na zewnątrz i stwarzają dobry „klimat do nauki”. W budynkach mieszkalnych na pierwszym planie znajduje się komfort, przytulność i design; w budynkach dostosowanych do osób starszych dochodzi dodatkowo brak barier, łatwa obsługa i bezpieczne użytkowanie. Poza tym w dużym zbiorze reguł „ukryte“ są wymagania normatywne i prawne. Konsekwencją jest niepewność dotycząca planowania, przetargów i wytwarzania „właściwych“ elementów budowlanych.

 

 

20160933ift2

Zalecenia dla okien w obiektach opieki; Źródło: ift Rosenheim


To dlatego na pokazie specjalnym "Quality follows function" zostaną zaprezentowane zalecenia i produkty w zależności od użytkownika i celu użycia. W strefach akcji na podstawie typowych scenariuszy użytkowania przedstawione zostaną różne wymagania i podstawy projektowania dostosowane do klasy szkolnej i pomieszczeń biurowych, przestrzeni życiowej dostosowanej do osób starszych i komfortowego mieszkania, jak również odporności na włamanie oraz ochrony przeciwpożarowej. Ponadto przedstawione zostaną odpowiednie projekty i realizacje, jak również opisane podstawy normatywne i techniczne. W centrum zainteresowania znajdzie się koncepcja „przeznaczona do użycia jakość budowania" i jej wpływ na bezpieczeństwo, trwałość i koszty.


Stanowi to uzupełnienie stref akcji – w których odwiedzający targi mogą uczestniczyć samodzielnie – mające na celu prezentację, że dobra jakość, przydatność i funkcjonalność dają wyniki tylko wtedy, gdy profile, oszklenia i okucia funkcjonują jako system. W tym celu na stoisku targowym ift będzie dostępna aparatura do sprawdzenia szczelności powietrza, wiatru, wodoszczelności, sił operacyjnych, jak również wytrzymałości mechanicznej. Ten sprzęt testowy może być również wykorzystywany do skutecznej kontroli jakości produkcji, montażu i gotowego zainstalowanego produktu.

 

Mogą się zgłaszać firmy i instytucje, które chciałby zaprezentować swoje pomysły i produkty na pokazie specjalnym. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.iftrosenheim.de/bau2017.

 

 

20160933ift3

Wymagania i pomoc przetargowa dla budynków szkolnych zgodnie z wytyczną ift FE-16/1; Źródło: ift Rosenheim

 


Ift Rosenheim to europejska, notyfikowana jednostka badań, nadzoru i certyfikacji, która jest akredytowana międzynarodowo zgodnie z normą DIN EN ISO/IEC 17025. W centrum zainteresowania znajduje się praktyczne, całościowe oraz szybkie badanie i ocena właściwości okien, fasad, drzwi, bram, szkła i materiałów budowlanych. 
Ma on na celu długotrwałą poprawę jakości produktów, projektowania i technologii, jak również standaryzację pracy i badania. Certyfikacja przez ift Rosenheim gwarantuje ogólnoeuropejską akceptację. Ift jest także zobowiązany do rozpowszechniania wiedzy i jako neutralna instytucja posiada w opinii mediów szczególny status – publikacje dokumentują aktualny stan wiedzy.


 


 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.