20150525budoskop meeting-with-innovation 2015 1Dwa niepowtarzalne miejsca, blisko 200 uczestników, eksperci z wiodących firm na rynku oraz najświeższe informacje z branży budowlanej to składniki ostatnich konferencji zorganizowanych przez wydawnictwo INFO-INWEST.

22 kwietnia w Krakowie, w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA odbyła się konferencja, której tematem przewodnim był ,,Zdrowy Budynek”.


Spotkanie rozpoczął Stanisław Deńko, dyrektor generalny biura projektowego Wizja Sp. z. o. o., który opowiedział o inspiracjach i ich zastosowaniu w wyborze środków artystycznego wyrazu na przykładzie projektu, CRICOTEKI. Obiektu, którego autorzy otrzymali Główną Nagrodę w konkursie Życie w Architekturze na Najlepszy Budynek Użyteczności Publicznej 2013-2014.

O tym projekcie współtwórca mógłby opowiadać długo i nic w tym dziwnego, ponieważ budynek zachwyca wszystkich swoją niepowtarzalną konstrukcją.

 

20150525Budoskop DSC 0038


Po wystąpieniu dyrektora generalnego Wizji Sp. z o. o. rozpoczęły się nasycone nowinkami z rynku budowlanego prezentacje ekspertów branżowych. Uczestnicy mieli okazje porozmawiać między innymi o rozwiązaniach audiowizualnych, problemach cieplno-wilgotnościowych, zabudowach tarasowych, roślinnych ścianach w przestrzeni biurowej, układach sterowania do gospodarowania zasobami energetycznymi oraz o inteligentnych rozwiązaniach.

 

20150525Budoskop DSC 0089


Wielu chętnych uczestników wydarzenia skorzystało z niepowtarzalnej okazji zwiedzenia CRICOTEKI razem z przewodnikiem, który odpowiedział na wszystkie pytania. Tego typu atrakcję przygotowało Wydawnictwo INFO-INWEST również podczas spotkania na temat ,,Elewacji i Fasad” w Gdańsku. 26 marca bieżącego roku goście mogli zwiedzić ,,od kuchni” stadion PGE Arena.

 

20150525Budoskop DSC 0156


W trakcie konferencji na Pomorzu Pan Piotr Czech z ramienia konsorcjum Hydrobudowa Polska S.A. opowiedział o pracach nad budową PGE Areny, o konstrukcji żelbetonowej stadionu, montażu stalowych wręgów, na których zamontowano bursztynowe płyty poliwęglanowe, o systemie wież podporowych stanowiących oparcie dla konstrukcji dachu, a także o wydarzeniu zapierającym dech w piersiach, czyli zdjęciu podpory, kiedy to konstrukcja dachu PGE ARENY stała się jedną z najciekawszych i największych samonośnych konstrukcji w Europie.

 

20150525Budoskop DSC 0164


Dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje dotyczące fasad multimedialnych, nowoczesnych rozwiązań elewacji klinkierowych i systemach do okiennic rozwieranych i składanych z komfortowym skierowaniem automatycznym Rozmawialiśmy również o aktualnych sposobach mocowania ocieplenia w systemach ETICS, aplikacjach sieciowych dla architektów, kosztach elewacji, a także o projektowaniu dachów i fasad z wykorzystaniem bezpłatnych na rynku narzędzi.

 

20150525Budoskop DSC 1976


Zarówno podczas konferencji w Krakowie, jak i w Gdańsku cały czas były czynne stoiska ekspertów z firm, tj.: Axalta Coatching System Poland, Perfopol, Valcomp, Wienerberger, Rockwool Polska, WSC Witold Szymaniak, Trias AVI, GIG, Kraftmann Automation, Renson oraz GreenArte.


Wydawnictwo INFO-INWEST serdecznie dziękuje uczestnikom konferencji za udział. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli liczyć na równie duże zainteresowanie udziałem w organizowanych przez nas wydarzeniach branżowych.

 

Organizatorzy dziękują również Zarządcom obiektów: stadionu PGE Arena oraz Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA za udostępnienie przestrzeni, zaangażowanie i miłą współpracę.


Konferencje objęli Patronatem Merytorycznym: Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA oraz Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych PROMOCJA – SEKOCENBUD.


Partnerem strategicznym wydarzeń jest www.budoskop.pl, profesjonalny portal zrzeszający branżę budowlaną.


Źródło:
INFO-INWEST

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.