Po zakończonych sukcesami konferencjach w Gdańsku i Krakowie zespół Pracowni Eventów Info-Inwest udał się do malowniczego Wrocławia na ostatnie zorganizowane w sezonie wydarzenie z cyklu: ,,Budoskop - Warsztat Profesjonalisty". Taras, dach i fundament – to były główne zagadnienia spotkania, które odbyło się 14 maja br. w wyjątkowym i cieszącym się dużym zainteresowaniem miejscu - Afrykarium.

 

20150722konf DSC 0239

 

 

Konferencję rozpoczął Krzysztof Szypulski, dyrektor projektu z przedsiębiorstwa PB Inter-System S.A. Opowiedział o unikatowej i pionierskiej realizacji pod względem architektonicznym, technologicznym oraz wizualnym. Z prelekcji uczestnicy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób udało się wybudować w przeciągu zaledwie 20 miesięcy obiekt liczący blisko 36 000 m3 betonu, z ponad 4 800 tyś. ton stali, 19 akwariami, basenami oraz zbiornikami o łącznej powierzchni 4,6 tyś. m2, i na dodatek o pojemności przeszło 15 milionów litrów wody.

 


Wrocławskie „Afrykarium” będące jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu na świecie, zostało zaprojektowane przez architektów z pracowni ArC2 Fabryka Projektowa. Budowa tego centrum, trwająca od początku 2012 do października 2014 roku, kosztowała 220 milionów złotych. Należy dodać, że dolnośląskie oceanarium nie ma swojego odpowiednika w Europie oraz jest największym tego typu obiektem na świecie.

 

20150722konf DSC 0294

 

Afrykarium otrzymało nagrodę Grand Prix w konkursie ,,Piękny Wrocław", w kategorii najlepszy obiekt komunalny, a także nagrodę I stopnia i tytuł Najlepszej Budowy Roku 2014 w konkursie PZITB.


Podczas spotkania we Wrocławiu uczestnicy wysłuchali bogatych w nowinki z rynku prezentacji, dotyczących między innymi: barier przeciwwodnych, projektowania tarasów i zbiorników, izolacji przeciwwilgotnościowych i przeciwwodnych, napraw konstrukcji, nowoczesnych rozwiązaniach betonowych, zastosowań w architekturze blach cynkowo-tytanowych.

 

20150722konf DSC 0340

 

Poszukujący nowych rozwiązań i kontaktów uczestnicy mieli możliwość rozmowy z ekspertami z wiodących na rynku firm, tj.: CEMEX Polska, Bautech, MAT, SealEco, RENSON, WEBAC, ZM SILESIA.


Spotkaniem w Afrykarium zakończył się pierwszy sezon organizowanych wydarzeń przez Info-Inwest. W ramach Mapy Dobrej Architektury konferencje połączone ze zwiedzaniem obiektów odbyły się również na stadionie PGE Arena (Gdańsk), w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA (Kraków), a także w GreenWings Offices (Warszawa).

 

20150722konf DSC 0370

 

W sumie w zorganizowanych spotkaniach udział wzięło blisko 600 osób. Organizator dziękuje również uczestnikom konferencji za przybycie oraz ma nadzieję, że w przyszłości będzie mógł liczyć na równie duże zainteresowanie osób z branży uczestnictwem w organizowanych przez Wydawnictwo wydarzeniach.


Najbliższa konferencja z cyklu: „Budoskop - Warsztat Profesjonalisty” odbędzie się już we wrześniu. Na początek będziemy gościć w Krakowie. W odpowiedzi na Państwa potrzeby zostały opracowane nowe bloki tematyczne oraz szczególne i unikatowe miejsca.


Konferencje objęli Patronatem Merytorycznym: Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA oraz Ośrodek Wdrożeń Ekonomiczno-Organizacyjnych PROMOCJA - SEKOCENBUD.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.