Dnia 13. października 2015 roku Król Belgów Filip odwiedził projekt firmy Ghelamco – Warsaw Spire, największą belgijską inwestycję realizowaną w Polsce. W Warsaw Spire przygotowana została wystawa fotograficzna “Belgijskie realizacje na polskim rynku nieruchomości i budownictwa od 1989 roku”, na której zaprezentowano inwestycje 23 belgijskich firm prowadzących działalność w Polsce.

 

20151010Ghelamco Plac Europejski

 

 

Wizyta Króla Belgów w projekcie Ghelamco jest częścią oficjalnej wizyty państwowej Ich Wysokości Króla i Królowej Belgów w Rzeczypospolitej Polskiej i stanowi okazję do podsumowania oraz omówienia dalszych możliwości w zakresie współpracy gospodarczej między Polską a Belgią.

 

20151010Ghelamco Plac Europejski 1

 

Warsaw Spire to jedna z najważniejszych inwestycji w Europie. To największy pod względem powierzchni kompleks biurowy w kraju i najwyższy budynek w Polsce. Warsaw Spire jest również największą belgijska inwestycją w Polsce realizowaną przez Ghelamco – dewelopera działającego na polskim rynku już od 24 lat.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire

 

Kompleks, zaprojektowany przez renomowane belgijskie studio M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners, jest także flagowym przykładem udanej współpracy i doskonałych relacji biznesowych między Polską a Belgią. Wartości inwestycji to 300 milionów EUR.

 

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King-013

 

Król Filip zwiedził również powstający plac Europejski –pierwszy tej skali ogólnodostępny nowy plac miejski w powojennej historii Warszawy.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 015

 

 

Na blisko 1,5 ha przestrzeni powstaje integralna przestrzeń miejska łącząca w harmonijny sposób funkcje komercyjne i publiczne.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 017

 

 

Za projekt odpowiada światowej sławy belgijska pracownia architektury krajobrazu Wirtz International Landscape Architects.

 

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 021

 

Król Filip razem z oficjalną delegacją odwiedził 220-metrowy budynek wieżowy Warsaw Spire, gdzie na wystawie "Belgijskie realizacje na polskim rynku nieruchomości i budownictwa od 1989 roku” przygotowanej przez przedstawicielstwa handlowe i gospodarcze z Flandrii, Walonii i Brukseli przy Ambasadzie Belgii, Belgijską Izbę Gospodarczą w Polsce oraz Ghelamco, zaprezentowano 23 belgijskie firmy z sukcesem prowadzące działalność w Polsce.

 

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 028

 

Królowi Belgów towarzyszyli: Rudi Vervoort – Minister-Prezydent Regionu Stołecznego Brukseli, Geert Bourgeois, Minister-Prezydent Regionu Flamandzkiego, Flamandzki Minister Polityki Zagranicznej i Zabytków Nieruchomych, Rudy Demotte, Minister-Prezydent Wspólnoty Walonia-Bruksela, Paul Magnette, Minister-Prezydent Regionu Walońskiego, Oliver Paasch, Minister-Prezydent Wspólnoty Niemieckojęzycznej Belgii.

  

 20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 031

 

Król Belgów podziwiał także panoramę Warszawy z imponującej wysokości z najwyższego budynku biurowego w Polsce.

 W swoim przemówieniu Paul Gheysens, Prezes Ghelamco Group podkreślił ścisłą współpracę pomiędzy krajami. Zwrócił szczególną uwagę na dynamiczny rozwój polskiej stolicy oraz jej centralną rolę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 Dodał, że firma Ghelamco od 24 lat przyczynia się do rozwoju miasta, dostarczając najwyższej jakości projekty realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, które wyznaczają nowe standardy na polskim rynku nieruchomości biurowych.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 034

 

Ghelamco Poland jest jednym z największych belgijskich inwestorów w całej Europie Środkowo-Wschodniej i wybitnym przedstawicielem belgijskiej przedsiębiorczości w Polsce.

 Od 1991 roku jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca firma oddała do użytku ponad 600 000 m2 najwyższej klasy powierzchni komercyjnej, a wartość zrealizowanych projektów przekroczyła 1,5 mld EUR.

 Deweloper działa też na rynku nieruchomości handlowych i mieszkaniowych. Znakiem rozpoznawczym firmy jest nowatorski charakter i najwyższa jakość realizowanych projektów oraz świadome i odpowiedzialne podejście do kreowania przestrzeni publicznej.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 040

 

Flagową inwestycją Ghelamco Poland jest największy powstający obecnie w Polsce kompleks biurowy Warsaw Spire. Inwestycja odpowiadająca trzem lub czterem standardowym projektom biurowym, powstaje na Woli, w najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Projekt tworzą trzy budynki, które łącznie dostarczą ponad 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy A, którego najwyższe piętra sięgną wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące: B i C (każdy po 15 pięter). Dzięki wizjonerskiemu projektowi zakładającemu stworzenie placu Europejskiego – nowej przestrzeni miejskiej pomiędzy budynkami kompleksu Warsaw Spire jest także jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w Polsce.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 044

 

Plac Europejski będzie pierwszym tej skali ogólnodostępnym placem miejskim w powojennej historii Warszawy. Na obszarze 15 000 m2, w najbliższym sąsiedztwie stacji II linii metra Rondo Daszyńskiego, powstaje prawdziwa oaza zieleni z instalacjami wodnymi, pasaż sztuki oraz kawiarnie i restauracje. Wyjątkowy w skali i jakości koncept placu Europejskiego stworzy nowe, atrakcyjne miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu, w harmonijny sposób łącząc funkcje biznesowe i publiczne. Dzięki wizji belgijskich architektów inwestycja Ghelamco stanowi unikalny projekt i stanie się wartość dodaną dla Warszawy i jej mieszkańców.

 

20151010Ghelamco Warsaw Spire The King- 053


WARSAW SPIRE – fakty i liczby

- Lokalizacja: Polska, Warszawa
- Adres: Plac Europejski 3
- Drugi co do wysokości budynek w Polsce – wysokość całkowita 220 m
- Kompleks biurowy: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy (60 000 m2), dwa budynki 15-kondygnacyjne
(20 000 m2 każdy)
- Rekordowe finansowanie w historii polskiego rynku: 904 millionów PLN
- Oddanie do użytku całego kopmleksu: maj 2016 r.
- Projekt: M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners, Polsko-Belgijska Pracownia Architektury – Projekt
- Deweloper: Ghelamco Poland
- Wartość inwestycji: 300 milionów Euro

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.