Dekoracja łazienki zawsze jest wyzwaniem: niewiele ozdób, po które chętnie sięgamy w innych częściach mieszkania, jest w stanie dobrze znieść panujące tam ekstremalne warunki! Wysoka temperatura, niemal stale utrzymująca się wilgoć i nierzadkie zachlapania to niesławna trójca pogromców dekoracji, której mało co jest w stanie się oprzeć. Dodajmy do tego bardzo częsty w polskich łazienkach brak okna, a mamy przepis na... porażkę, niestety, jeśli nie w ogóle katastrofę!

  

To właśnie z tego powodu wiele osób w ogóle rezygnuje z jakiejkolwiek dekoracji łazienki. Bo skoro i tak wszystko najdalej po kilku tygodniach zroluje się, odbarwi i pomarszczy, to po co w ogóle się starać? Niech za jedyną ozdobę służą kolorowe (albo i nie tak znowu kolorowe...) kafelki i opakowania kosmetyków! Jest to zrozumiała frustracja: ale co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci, że istnieją dekoracje łazienki, które się nie łuszczą, nie tracą kolorów i w ogóle są całkowicie odporne na działanie piekielnych łazienkowych warunków?...

 

W stu procentach łazienkoodporne

Te ozdoby to, jak się domyślasz, naklejki: jeden z najprostszych, najszybszych i najbardziej efektownych sposobów na ozdobienie dowolnego wnętrza, ale w łazience (albo toalecie) przydatne szczególnie. Dlaczego? Dlatego, że tutaj tak wiele innych dekoracji nie daje rady! Nie one jednak.


20160622redro1

 


Prysznic nigdy nie będzie taki sam!

Wśród wszystkich łazienkowych dekoracji ściennych naklejki na kabiny prysznicowe zajmują miejsce szczególne, ponieważ drzwi i ścianki kabiny z reguły są największą gładką powierzchnią w tym pomieszczeniu (zakładając, że ściany są wyłożone płytkami, a nie pomalowane farbą, oczywiście). To otwiera przed nami ekscytujące możliwości dekoracyjne: można wybrać duży wzór, który naprawdę odmieni wnętrze i będzie nie tylko dekoracyjnym akcentem, ale pierwszoplanową gwiazdą aranżacji!

 

Czy tylko rybki i muszelki?

Naklejka na kabinę prysznicową to wspaniały pomysł na uprzyjemnienie kąpieli maluchowi: wybierając wzór w zabawne rybki jak z kreskówki, urocze syrenki czy pirackie statki możemy pomóc dziecku w skojarzeniu codziennych kąpieli nie z przykrym obowiązkiem (a tak często są one postrzegane przez dzieciaki - każdy rodzic to wie!), lecz z zabawą i przyjemnością. Jeśli nie dekorujesz łazienki z myślą o najmłodszych, masz do wyboru całe mnóstwo innych możliwości (chyba że lubisz rybki, piratów i syrenki. Nie osądzamy!) - i bynajmniej nie zamykają się one wyłącznie w obrębie skojarzeń morsko-wodnych! Choć, oczywiście, motywy marynistyczne, takie jak muszelki, statki i kotwice, są żelazną łazienkową klasyką, w istocie świetnie będą tu wyglądać wzory najróżniejszego rodzaju. Wszelkie krajobrazy będą idealne - takie naklejki nie tylko będą wyglądać rewelacyjnie, ale także optycznie powiększą wnętrze. Wiele łazienek zyska także na ozdobie we wzory kwiatowe (i nie muszą to być nenufary!), a te co bardziej nowoczesne będą wyglądać fantastycznie udekorowane naklejką w graficzne geometryczne wzory, czarno-białe lub o wyrazistych barwach.

 

20160622redro2Spływaj stąd? O, nie!


No dobrze, ale jakim cudem naklejki przyklejona na kabiny prysznicowe nie spłyną wraz z pierwszą kąpielą, rozmoczone i rozgrzane parą wodną? Tę wytrzymałość naklejki zawdzięczają innowacyjnej technologii, z której użyciem tworzony jest nadruk: opracowanej przez firmę Hewlett-Packard metodzie druku lateksowego nazywanej HP Latex. Dzięki niej dekoracje nie tylko są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju niekorzystne czynniki (a tych, jak już kilkakrotnie podkreślaliśmy, naprawdę w łazience nie brakuje), ale także odznaczają się wspaniałymi, nasyconymi barwami - dokładnie takimi, jakie widzisz w katalogu, bez przykrych rozczarowań! To HP Latex sprawia, że naklejki wyglądają dobrze przez długi czas, nie tracąc barw i wyrazistości.

 

 

Szybciej i łatwiej się nie da!

Nie przekonało Cię wszystko to, co napisaliśmy powyżej? W takim razie musimy dodać ostateczny argument za naklejkami na kabiny prysznicowe: ich montaż jest banalnie łatwy! Jeżeli kiedykolwiek miałeś do czynienia z dowolnego rodzaju naklejką, to potrafisz je zamontować, gwarantujemy. Wystarczy zdjąć folię zabezpieczającą, przyłożyć naklejkę do wcześniej oczyszczonej i osuszonej powierzchni kabiny - i już. Kilka minut wysiłku i masz odmienioną łazienkę - na lataa!

 

20160622redro3

 

 

artykuł powstał przy współpracy z www.redro.pl 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.