Kabina prysznicowa ma wiele zalet – jest funkcjonalna, komfortowa i potrafi być ciekawą ozdobą łazienki. Jednak niektórym z nas duże tafle szkła przywodzą na myśl zacieki, osad z mydła czy trudny do usunięcia kamień... Na szczęście istnieją sposoby, by się z tym uporać.

 

Kabinę wybieramy zazwyczaj z powodu wygody - wzięcie prysznica jest szybkie, proste i przyjemne. Jednak w codziennym zgiełku i dniu pełnym obowiązków ciężko jest zadbać o odpowiednią higienę i wygląd strefy prysznicowej tak, by świetnie prezentowała się o każdej porze. Na szczęście na rynku działają producenci kabin, którzy wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i proponują rozwiązania, które zaoszczędzą nie tylko nasz czas, ale również pieniądze na środki czyszczące.

 

201181009radaway800-400

 

Skąd te zacieki?

Ślady po kroplach wody na szkle pojawiają się, ponieważ wbrew pozorom nie jest ono idealne gładkie. Szkło z natury posiada mikropory i wyżłobienia niewidoczne dla ludzkiego oka. To właśnie w nich osadzają się nieczystości, woda i mydło, przez co tworzy się nieestetyczny wapienny osad, który prowadzi do korozji szkła. Skorodowane powierzchnie są bardzo trudne do czyszczenia oraz stają się idealnym środowiskiem do rozmnażania bakterii. Istnieją na szczęście sposoby, by temu zapobiec. Co należy zrobić?

 

- Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o tym już na etapie wyboru kabiny prysznicowej. W dostępnej na rynku ofercie można znaleźć modele, których utrzymanie w czystości będzie niezwykle łatwe. W salonach łazienkowych znajdziemy bowiem produkty ze specjalnymi powłokami, które odpychają wodę i brud, uniemożliwiając osadzanie się ich na powierzchni kabiny. Warto także zastanowić się nad wyborem modelu z zawiasami zlicowanymi z taflą szkła. Dzięki nim otrzymujemy gładką powierzchnię, którą łatwo się czyści– przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

 

Take it easy

Wśród dostępnych na rynku modeli kabin znajdziemy m.in. takie, które są pokryte hydrofobową powłoką EasyClean. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie produktu przed osadzaniem się kamienia i tworzeniem nieestetycznych zacieków. Jak ona działa? Powłoka tworzy na szkle niewidoczną warstwę ochronną, dzięki czemu krople nie utrzymują się na powierzchni szkła, tylko spływają nie pozostawiając na niej osadu. Do codziennej pielęgnacji kabiny wystarczy nam miękka, wilgotna ściereczka.

 

Natomiast do usunięcia trudniejszych zabrudzeń, zalecane jest stosowanie preparatu EasyClean® Glass Cleaner. Producent odradza stosowanie agresywnych środków do czyszczenia kabin, gdyż mogą one spowodować uszkodzenie powłoki. Co więcej, pod wpływem wody i środków myjących skuteczność hydrofobowej powłoki stopniowo obniża się, dlatego raz na 6 miesięcy zalecane jest stosowanie również środka EasyClean® Glass Protector, który odświeża warstwę ochronną.

 

Dożywotnia ochrona

Jeśli naszym marzeniem jest kabina, która będzie przejrzysta i błyszcząca każdego dnia - bez wysiłku, warto zastanowić się nad produktem z dożywotnią ochroną ShowerGuard® objętą gwarancją GUARDIAN. Dzięki temu, że stanowi integralną część szkła, całkowicie zabezpiecza je przed korozją i osadzaniem się zanieczyszczeń. Bez względu na to, jak twarda woda płynie w kranie, szkło kabiny będzie zawsze czyste. Ochrona sprawia, że woda po nim spłynie, nie zostawiając zacieków i osadów.

 

Co więcej, ShowerGuard® nie trzeba odświeżać ani ponownie nanosić. Zamyka ona powierzchnię szkła i zapobiega korozji chemicznej. Kabinę wystarczy tylko delikatnie przetrzeć bez używania silnych substancji czyszczących. Warto wiedzieć, że rozwiązanie dostępne jest wyłącznie na szkle przejrzystym.

 

Dla 100% satysfakcji

Szkło kabiny to jedno, ale co z pozostałymi jej elementami? Jeśli chcemy, by kabina była idealnie czysta w każdym miejscu, powinniśmy zwrócić uwagę na szczegóły. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie modelu z zawiasami zlicowanymi z taflą szkła, ponieważ taki najłatwiej utrzymać w czystości. Warto wybrać także wariant z wypinanymi drzwiami, które umożliwią dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Całość dopełni odpowiednio dobrany tradycyjny brodzik, którego gładka, antybakteryjna powierzchnia ułatwi czyszczenie.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.