Elegancki, stonowany i nowoczesny. Ekskluzywny i utożsamiany z najwyższą jakością. Kolor szary na dobre zagościł w projektach najlepszych architektów w kraju i na świecie, stając się synonimem designu najwyższej próby. W trend „Szarej Rewolucji” wpisują się nie tylko elewacje i dachy, ale również okna i drzwi. Wszystko dzięki firmie Inoutic, która jako pierwsza w Polsce zaczęła produkować profile PVC wykonane w 100% z szarego materiału.

 

20170707inouticSzara baza small

 

Projektując budynki mieszkalne, siedziby instytucji, czy też miejsca użyteczności publicznej architekci prześcigają się w nowatorskich pomysłach i rozwiązaniach. W jednym są natomiast zgodni – znakiem rozpoznawczym niemal każdej nowoczesnej budowli jest zastosowanie koloru szarego. Moda na tę barwę utrzymuje się już od kilku lat i nic nie wskazuje, żeby miała szybko przeminąć. Wręcz przeciwnie – rosnąca popularność budownictwa zrównoważonego, nurtu high-tech czy też stylu industrialnego sprawia, że „Szara Rewolucja” ma się świetnie. Spokojne i eleganckie odcienie szarości doskonale korespondują z ekologicznymi materiałami i nieotynkowanym murem. Obecne w wielu współczesnych projektach zarówno budynków, jak i wnętrz stały się one nieodłącznym atrybutem nowoczesnego designu.


Oczywistym jest, że również producenci stolarki okiennej i drzwiowej starają się nadążyć za obowiązującymi trendami. Nie inaczej było w przypadku „Szarej Rewolucji”. Na rynku dostępnych jest wiele produktów w tym właśnie kolorze. Jednak w większości przypadków profile okien i drzwi szare są tylko z zewnątrz. Firmą, która zdecydowała się to zmienić jest Inoutic. To pierwszy producent, który włączył do swojej oferty profile o szarym rdzeniu.


Paradoks okien i drzwi polega na tym, że kiedy są dobrze dopasowane do reszty elewacji lub wnętrza, nie rzucają się w oczy, natomiast w przeciwnym wypadku zwracają uwagę jako pierwsze – mówi Tomasz Łapa, dyrektor sprzedaży i marketingu Inoutic Polska. - Te z pozoru mniej istotne elementy projektu są w rzeczywistości niezwykle ważne. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu eleganckiego i nowoczesnego stylu naszego domu lub mieszkania, warto zadbać o detale i wybrać takie okna, i drzwi, które będą jego dopełnieniem. Nasze profile, w połączeniu z ponad 40 dostępnymi kolorami oklein zapewniają „360⁰ szarości” i pozwalają uzyskać idealną szarość zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. To gwarantuje pełną, niezakłóconą harmonię barw – dodaje.

 

20170707inouticEforte Reference - Modrice


Profile PVC o szarym rdzeniu dostępne są we wszystkich liniach produktowych, oferowanych przez Inoutic, między innymi systemach drzwi podnoszono-przesuwnych HST czy spełniających standardy okien pasywnych, profilach Eforte. Dopełnieniem „Szarej Rewolucji” w portfolio firmy są deski tarasowe i elewacyjne Twinson, dostępne w wielu odcieniach szarości. To odpowiedź producenta na równie istotny trend współczesnej architektury, polegający na łączeniu tarasu i wnętrza w jedną, pozbawioną barier przestrzeń.


Zależy nam na tym, aby być nie tylko producentem systemów drzwi i okien. Chcemy wyznaczać kierunki rozwoju dla naszej branży, edukować ją i być liderem zmian. „Szara Rewolucja” jest tego dobrym przykładem. Cieszymy się, że to my możemy nieść jej sztandar – dodaje Tomasz Łapa.


Grupa Deceuninck jest drugim pod względem wolumenu produkcji dostawcą tworzywowych systemów okiennych na świecie. W Centralnej i Wschodniej Europie firma obecna jest pod marką Inoutic i oferuje systemy profili PVC do produkcji stolarki otworowej oraz systemy tarasowe i elewacyjne Twinson. Posiada zakłady produkcyjne pod Poznaniem oraz w niemieckim Bogen, skąd produkty Inoutic trafiają na pozostałe rynki europejskie. Pełna oferta producenta wraz z referencjami oraz konfiguratorem kolorów jest dostępna na www.inoutic.pl.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.