Najnowocześniejsze techniki zabezpieczania powierzchni szklanych przed włamaniem jak i przed szkodliwym oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym za pomocą folii okiennych zyskują na popularności. Polska coraz więcej towarów importuje z Chin czy innych państw azjatyckich, a konsumenci są zadowoleni z coraz niższych cen licznych produktów. Natomiast jakość tych towarów bardzo szybko okazuje się adekwatna do ich wartości. Niższa cena niestety nie jest gwarancją jakości. Niejeden z nas przekonał się, że warto kupować produkty trwalsze, o lepszej jakości i dłuższym czasie użytkowania. Na rynku dostępne są folie okienne o różnym przeznaczeniu, co świadczy o ich wszechstronności.

ImageWyróżnić możemy folie ochronne i antywłamaniowe, przeciwsłoneczne i termoizolacyjne, przeciwwybuchowe, dekoracyjne i specjalne, oraz samochodowe. Niemniej, warto zwrócić uwagę na wieloletnią tradycję firm specjalizujących się w dystrybucji i montażu folii, a przy tym oferujących długi okres gwarancji na ich produkty. Uznani dystrybutorzy folii, jak np. Warsfoll dysponują szerokim asortymentem produktów - to wynik współpracy z wiodącymi światowymi producentami folii. Wszystkie produkty powinny być najwyższej jakości. Niezwykle istotną sprawą są regularne atesty oraz certyfikaty ITB, PZH i ISiC. Folie w naszej ofercie produkowane są w oparciu o jakościową normę ISO 9000 i  9002 – mówi Krzysztof Zyśk z Warsfoll. Fabrycznie wyposażone w zewnętrzną powłokę ochronną SR odporną na ścieranie, zapewniają długie lata trwałości, poparte minimum 7-letnią gwarancją producenta na niezmieniony wygląd i parametry techniczne. Ponadto przy odpowiednim czyszczeniu są bez ograniczenia trwałe – dodaje Zyśk.

Folie ochronne występują jednocześnie jako folie przeciwsłoneczne i termoizolacyjne, które redukują koszty klimatyzacji i ogrzewania. Zabezpieczenie okien za pomocą odpowiednich folii, oferowanych m.in. przez firmę Warsfoll, przyczynia się do zmniejszenia przepuszczalności termicznej szyb. Jest to istotne w kontekście dyrektywy 2002/91/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 16 grudnia 2002 r. dotyczącej jakości energetycznej budynków. W 2009 r. wszystkie budynki w Unii Europejskiej będą poddane audytowi energetycznemu. Wyniki jego będą rzutowały na cenę wielu nieruchomości. Najbardziej narażone na utratę wartości są budynki posiadające duże szyby, które łatwo przepuszczają energię cieplną z wnętrza budynku. W celu zmniejszenia przepuszczalności termicznej okien wystarczy zastosować odpowiednie folie okienne, które latem będą ograniczać nagrzewanie się pomieszczenia, a zimą chronić wnętrze domu przed utratą ciepła.

ImagePonadto na rynku dostępne są folie samochodowe, mające za zadanie skutecznie chronić przed słońcem, zatrzymując promienie UV i redukując nagrzewanie się wnętrza pojazdu. Folie dostępne u uznanych dystrybutorów posiadają wszystkie niezbędne atesty i pozwolenia, zapewniając bezpieczną i komfortową eksploatację samochodu. Ponadto charakteryzują się wysoką jakością wykonania i modnym wyglądem – twierdzi Krzysztof Zyśk. To również skuteczna zapora przed atakiem osób niepowołanych na rzeczy przewożone w samochodzie. Folia wzmacniająca szybę powoduje, że w przypadku zbicia okna, szkło nie ulega rozkruszeniu tylko pozostaje w ramie szyby i wciąż blokuje dostęp do wnętrza auta. Ponadto każde kolejne uderzenie w szybę jest amortyzowane przez folię, co powoduje, że złodziej niezależnie od tego ile włoży siły w uderzanie to nie posunie się w swoich działaniach dalej. Takie zabezpieczenie powstrzymuje większość złodziei.

Jeśli gotowi jesteśmy zadbać o nas i nasze bezpieczeństwo należy zatem zainwestować w folie ochronne, które posiadają atest. Ponadto istotna sprawą jest ich montaż - tylko w specjalistycznym zakładzie. Każdy autoryzowany warsztat posiada swój unikalny numer homologacyjny, który występuje na otrzymanym zaświadczeniu o instalacji folii. Zatem warto przed wybraniem miejsca montażu sprawdzić czy dany punkt zapewni nam odpowiednią jakość oraz czy posiada certyfikację Instytutu Szkła i Ceramiki z Krakowa.

więcej informacjii www.warsfoll.com.pl  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.