MC DIAM również czynnie uczestniczył w targach, starając się zaprezentować zagranicznych partnerów handlowych naszym polskim klientom. Odbyliśmy wiele interesujących spotkań, za które serdecznie dziękujemy.
     Wśród naszych partnerów handlowych na szczególną uwagę zasługuje BYSTRONIC GLASS W skład Grupy wchodzą:
● BYSTRONIC – producent linii do rozkroju szkła,
● LENHARDT – producent linii do zespalania szkła,
● ARMATEC – oferujący urządzenia do wewnętrznego transportu szkła.

    Na stoisku BYSTRONIC każdy mógł zobaczyć i zapoznać się z szeroką ofertą handlową.
    Absolutną nowością był system produkcji szyb zespolonych TPS, przystosowany do nakładania termoplastycznej ramki o grubości poniżej 1 mm. Otwiera on drogę do szerokiego zastosowania tej technologii przy produkcji ogniw fotovoltanicznych.

    GLASTON-TAMGLASS podczas Glasstec 2008 prezentował ideę OneStop-Partner, która pozwalała podczas wizyty na jednym stoisku poznać wszelkie możliwe sposoby obróbki szkła Każdy odwiedzający mógł zobaczyć wirtualną fabrykę, wraz z nowymi produktami oraz nowymi technikami obróbki. Maszyny, urządzenia i systemy zarządzania stanowią integralną całość i są nowoczesne. Wszystko to powoduje, że cały zakład zaczyna „mówić tym samym językiem”.

    CM BESANA – włoski producent maszyn do wiercenia i szlifowania szkła płaskiego.
    Firma o ponad 100-letniej tradycji.
    Szlifierki dwukrawędziowe oraz linie szlifierskie do obróbki krawędziowej szkła płaskiego produkowane przez BESANA to jeden z najlepszych produktów tej grupie maszyn.

    Szlifierki model SQ 10T oraz SQ 175 to niezawodne urządzenia. Maszyny sterowane są elektronicznie i posiadają wyposażenie dodatkowe do automatycznej regulacji ilości zbieranego materiału. Układ w ciągu kilku sekund przygotowuje maszynę do pracy .

    Naszym wieloletnim partnerem jest ADELIO LATTUADA SRL. Firma tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności. Szlifierki krawędziowe oraz fazowarki AL są znane również na naszym rynku. Aktualnie pracuje w Polsce około 40 maszyn. Może nie jest to dużo w porównaniu do rynku niemieckiego, gdzie pracuje ponad 200 maszyn.

    Firma ADELIO LATTUADA to jedna wielka rodzina, nie tylko z uwagi na charakter firmy rodzinnej, ale również z uwagi na filozofię zarządzania, która preferuje wartości rodzinne.

    DENVER to producent maszyn sterowanych numerycznie do przetwórstwa kamienia i szkła.

    Od trzech lat firma promuje swoje nowe maszyny CNC, mające zastosowanie przy obróbce szkła. Ponad 30-letnia tradycja w zakresie produkcji maszyn do obróbki kamienia daje gwarancje producenta solidnych i stabilnych konstrukcji, a takie są szczególnie zalecane przy obróbce szkła. Takie nazwy maszyn jak PRIMA, QUOTA, DIGITAL to znaki firmowe.

     Zespół, w skład którego wchodzą konstruktorzy i serwisanci z wieloletnim doświadczeniem w zakresie maszyn sterowanych numerycznie, zdobywanym w innych firmach, gwarantują wysokiej jakości produkty.

    AACHENER CHEMISCHE WERKE – dla specjalistów z branży szkła kojarzy się z olejami do rozkroju szkła, dodatkami do chłodziw, separatorów szkła oraz wielu innych produktów chemicznych mających zastosowanie w szklarstwie.

    Każda linia produkująca szkło float używa oleju do rozkroju oraz pudrów separujących.

    Wszystkie zakłady szklarskie znają takie nazwy jak AC5503, AC6000, AC5250 – to sztandarowe produkty o wysokiej jakości. Coraz więcej przetwórni szkła posiada obiegi zamknięte chłodziwa, gdzie również królują produkty ACW. 

    WENDT BOART – najwyższej jakości narzędzia diamentowe.

    Dla producentów szyb samochodowych na całym świecie ten znak dużo mówi oraz dużo znaczy. Znani producenci SAINT-GOBAIN Sekurit czy PILKINGTON Automotive są głównymi odbiorcami tych narzędzi. Żywotność wierteł WENDT BOART oraz jakość otworów nimi wykonywanych są rewelacyjne i bezkonkurencyjne.

    Każdy, kto ceni jakość narzędzi, ich żywotność oraz wysokie osiągi produkcyjne wie, że narzędzia produkowane przez firmę WENDT BOART to gwarantują.

   

 

 

SELUTOR GmbH
    Nasz wieloletni partner handlowy oferujący najwyższej jakości instalacje do obiegu zamkniętego chłodziwa, z systemami odbioru szlamu szlifierskiego. SELUTOR to prawie 30 lat doświadczeń, wiele pracujących instalacji oraz wielu zadowolonych klientów.

    Instalacje SELUTOR to znak najwyższej jakości i niezawodności. Twórcy firmy oraz współwłaściciele to Klaus Buhler oraz Ralf Heckhoff.

Ets BIEBUYCK
    Wszyscy, którzy zajmują się produkcją szkła stołowego, gospodarczego dobrze znają tę firmę. Większość z nich używa z powodzeniem ich maszyn. Firma może pochwalić się wdrożeniem systemu laserowego opękiwania oraz obcinania wyrobów szkła gospodarczego.

    Technologie oferowane przez BIEBUYCK to rozwiązania z półki wysokich technologii, nowoczesne i innowacyjne.

Stanisław Witek
MC Diam Sp. z o.o.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.