• 18723

  W dniu 22 listopada 2023 r. dyrektor generalny Reto Cometta uroczyście uruchomił nowe laboratorium strzelnicze Vetrotech w siedzibie firmy w Würselen w Niemczech. Vetrotech może teraz testować kompletne rozwiązania produktowe w zakresie szyb bezpiecznych oraz konstrukcji, aby jak najlepiej doradzać i wspierać klientów w procesie projektowania.

 • 18685

  Saint-Gobain – innowacyjny producent szkła ognioodpornego – po raz kolejny wybrał firmę systron GmbH z Austrii jako dostawcę maszyn do swojego zakładu produkcyjnego. Tym razem maszyna została zainstalowana w Namysłowie, w należącym do Saint-Gobain zakładzie produkcyjnym Vetrotech.

 • 18740

  Słuch w aż 65% odpowiada za nastrój człowieka. Okazuje się, że docierające do uszu dźwięki mają ogromny wpływ nie tylko na poczucie zrelaksowania lub jego brak, ale także na odczuwanie różnego typu emocji – szczęścia, złości, smutku. Tym samym odbierane decybele mogą mieć znaczenie dla podejmowanych decyzji i zaważyć na ich efektach.

 • 18739

  Firma SWISSPACER propagowała na targach Budma 2024 ideę ciepłej ramki dystansowej w szybach zespolonych
  Ramka ta znakomicie poprawia współczynniki izolacyjności stolarki okiennej przekładające się pozytywnie na rachunki za ogrzewanie dla inwestora, jak i oszczędność dla środowiska.

 • 18742

  Innowacyjność współczesnego szkła do wnętrz sprawia, że znalazło ono szerokie zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale także w przestrzeni publicznej. Przejrzystość, trwałość oraz różnorodność wykorzystania umożliwia kreowanie przestrzeni nie tylko pięknych wizualnie, ale przede wszystkim przemyślanych pod kątem funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowników. Remedium na problemy projektowe stają się m.in. szkło ekstra białe DIAMANT®, szkło ornamentowe MASTERGLASS® czy szkło z efektem lustrzanym MIRASTAR®.

Wydania

UMAKOW, okucia do konstrukcji szklanych, okucia do szkła
Okucia do konstrukcji szklanych
calendar_month 04 kwiecień 2024
(kliknij na tabele aby zobaczyć szczegóły oferty firmy) 
Narzędzie SOUNDLAB AI – uczenie maszynowe do przewidywania wartości izolacyjności akustycznej
calendar_month 04 kwiecień 2024
Nowoczesna architektura stwarza duże zapotrzebowanie na przezroczyste przegrody zewnętrzne budynków. Zazwyczaj szklane fasady są projektowane pod kątem różnych celów, z których jednym jest spełnienie wymagań w zakresie izolacji akustycznej. Wiarygodne i dość dokładne oszacowanie właściwości izolacji akustycznej różnych pakietów szklanych staje się czasochłonne i trudne ze względu na złożoność badań eksperymentalnych lub symulacji numerycznych.
Badanie obszaru łączenia struktur szklanych wytwarzanych metodą przyrostową
calendar_month 04 kwiecień 2024
W niniejszym opracowaniu zbadano nośność elementów ze szkła wytwarzanych metodą przyrostową (addytywnie). Głównym celem tego badania jest ocena wiązania substancja-substancja między warstwami elementu szklanego wytwarzanego metodą przyrostową a płaską płytą szklaną, w celu wygenerowania nowych połączeń i konstrukcji fasad.
maszyny szklarskie, Haselsteiner
Zoptymalizowana produkcja ESG. Zarabiaj pieniądze i oszczędzaj energię
calendar_month 04 kwiecień 2024
W przetwórstwie szkła coraz ważniejsza staje się dokładna kontrola kosztów energii. Jej zużycie jest szczególnie wysokie w przypadku pieców do hartowania ESG. Jednak zużycie to można je nieznacznie zmniejszyć w obszarze pieca, a także podczas hartowania i chłodzenia.
okna z PVC, Schüco, profile z PVC
Drzwi pivotowe Schüco AD AL 75 – innowacja imponujących rozmiarów
calendar_month 04 kwiecień 2024
Strefa wejściowa decyduje o pierwszym wrażeniu na temat budynku. Z myślą o tworzeniu imponujących wizytówek architektonicznych powstały nowe drzwi pivotowe Schüco AD AL 75, które umożliwiają realizację skrzydeł obrotowych o wysokości nawet do 4 m i szerokości 2,5 m. Duże wymiary idą w parze z niezwykłą łatwością obsługi i innowacyjną technologią uszczelnienia.
NEERO-Fasade – nowa koncepcja projektowania elewacji z wykorzystaniem lekkich, cienkich paneli kompo...
calendar_month 04 kwiecień 2024
Efektywność materiałowa i lekka konstrukcja są coraz częściej wymagane, aby spełnić pragnienie architektów dotyczące maksymalnej przejrzystości, jednorodnych widoków i zdematerializowanych fasad. Motywuje to do opracowywania innowacyjnych koncepcji fasad wykorzystujących lekkie, cienkie szklano-plastikowe panele kompozytowe jako przeszklenia. Panele warstwowe składają się z cienkich szklanych okładzin oraz sztywnego i przezroczystego polimerowego rdzenia międzywarstwowego.
Inteligentny budynek, inteligentna konstrukcja – Ikeuchi Gate, Sapporo, Japonia
calendar_month 04 kwiecień 2024
Budynek Ikeuchi Gate w Sapporo łączy technologię i innowacyjność na najwyższym poziomie. Maksymalną wydajność energetyczną szyb Saint-Gobain Glass wykorzystanych w obiekcie uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu ciepłych ramek dystansowych Swisspacer Ultimate.
WYPOWIEDŹ EXPERTA - Nowy system balustra całoszklanych – Umakov „Swing Glass”
calendar_month 04 kwiecień 2024
Rozwiązanie zapewniające płynną regulację pionów, opracowane przez zespół techniczny Umakov Group, to odpowiedź na oczekiwania zarówno klienta indywidualnego, jak i klienta inwestycyjnego.   Umakov „Swing Glass” – to system składający się z nowych wzorów profili nośnych wykonanych w technologii tłoczenie aluminium w stopie 6063 T6. Pozwala na zaoferowanie czterech podstawowych modeli montażowych tj. montaż nawierzchniowy typ „U”, nawierzchniowy typ „L” oraz dwa profile do montaży bocznego - typ „U”...
Glassolutions, Saint-Gobain Glass, szyby zespolone, szkło o zmiennej przezierności, PRIVA-LITE, zmienna przezierność, zmienna transparentność, zmienna przejrzystość
Szkło w przestrzeni publicznej
calendar_month 03 kwiecień 2024
Innowacyjność współczesnego szkła do wnętrz sprawia, że znalazło ono szerokie zastosowanie nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale także w przestrzeni publicznej. Przejrzystość, trwałość oraz różnorodność wykorzystania umożliwia kreowanie przestrzeni nie tylko pięknych wizualnie, ale przede wszystkim przemyślanych pod kątem funkcjonalności i bezpieczeństwa użytkowników. Remedium na problemy projektowe stają się m.in. szkło ekstra białe DIAMANT®, szkło ornamentowe MASTERGLASS® czy...

Nowości

Nice, smart home, automatyzacja, sterowanie żaluzjami i roletami, zarządzanie naturalnym światłem
Przygotuj swój dom na słoneczne dni z urządzeniami Nice Smart Home
calendar_month 09 kwiecień 2024
Zbliża się wiosna, a wraz z nią przyjemne temperatury i coraz dłuższe dni. Czy jest lepszy czas na przemyślenie, jak najlepiej zarządzać światłem w domu?  
okna, Roto, okucia do okien i drzwi, nowość, drzwi wejściowe, zawiasy do drzwi wejściowych, energooszczędne progi
Fensterbau Frontale: nowości i asortyment Roto do drzwi
calendar_month 09 kwiecień 2024
Prezentowane na Fensterbau Frontale rozwiązania do drzwi, w tym niezwodne zawiasy Roto Solid, modułowe zamki Roto Safe czy tegoroczne nowości: Tandeo Upgrade-Kit i zasuwnica środkowa standard do drzwi dwuskrzydłowych są najlepszym potwierdzeniem, że dynamicznie rozwijany asortyment Roto Door pozwala spełnić wszelkie wymagania w budynkach publicznych i domach prywatnych.    
Syntetyczny gaz ziemny (SNG) – czy może zastąpić gaz ziemny w zakładach szklarskich?
calendar_month 09 kwiecień 2024
Efektywność energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne są dzisiaj priorytetem dla każdego przedsiębiorstwa. Sytuacja z "kosmicznymi" cenami gazu ziemnego w latach 2021-2022 zmusiła wszystkie przedsiębiorstwa do poszukiwania alternatyw dla gazu ziemnego. W tym artykule omówimy, jak można oszczędzać na zasobach energetycznych i przygotować się na ewentualne ograniczenia w dostawach gazu ziemnego dla przedsiębiorstw po 2025 roku.
okna, montaż okien, montaż drzwi, ISO-Chemie, podwalina podokienna, izolacja cieplna i akustyczna, taśma do uszczelniania okien, energooszczędne uszczelnianie budynku
FENSTERBAU FRONTALE 2024: ISO-CHEMIE wyróżnia się praktycznymi i oszczędzającymi czas rozwiązaniami...
calendar_month 25 marzec 2024
      Podczas prezentacji ISO-Chemie na targach Fensterbau Frontale 2024 duży nacisk położono na łatwość montażu produktów uszczelniających i wysoki stopień elastyczności w zastosowaniu. W ten sposób ten profesjonalista w sprawach szczelnych połączeń spełnia rosnące wymagania dotyczące energooszczędnych uszczelnień budynków.      
OKNOPLAST wprowadza na rynek matowe kolory oklein. Szlachetny design, trwałość, funkcjonalność
calendar_month 15 marzec 2024
Nowa seria oklein OKNOPLAST zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami w designie wnętrz spodoba się wszystkim, którzy potrzebują produktu o dużej trwałości i wysokich walorach estetycznych. Oko użytkownika ucieszą monochromatyczne powierzchnie, które w odróżnieniu od wielu podobnych propozycji, zachowują odporność na działanie ekstremalnych temperatur.Gdzie sprawdzą się nowe, matowe okleiny od OKNOPLAST? To modne rozwiązanie chętnie stosowane jest przez architektów i inwestorów, którzy...
Zadbaj o okna na wiosnę
calendar_month 15 marzec 2024
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zadbać o nasze okna, przygotowując je na nadchodzące, słoneczne dni. Jak właściwie je pielęgnować, aby zachowały swoje właściwości na dłużej? Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, udziela kilku praktycznych wskazówek.
Czy smart home może wspierać zdrowy sen? – Światowy Dzień Snu 2024
calendar_month 15 marzec 2024
Obchodzony 15 marca Światowy Dzień Snu ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że sen jest niezbędnym filarem naszego zdrowia, lecz jego rola wciąż bywa niedoceniana. Wystarczająca ilość spokojnego snu chroni nas przed chorobami i poprawia ogólną jakość naszego życia. Obecnie przeszło połowa Polaków doświadcza trudności z zasypianiem . Jednym ze sposobów na podniesienie jakości snu jest zadbanie o właściwe warunki do odpoczynku. Pomóc w tym może technologia – zwłaszcza urządzenia inteligentnego...
Roto ON: włącz swój dostęp do pełnych danych produktowych on-line!
calendar_month 06 marzec 2024
Roto Technologia Okien i Drzwi uruchamia interaktywny portal dla klientów. Roto ON to innowacyjna baza danych z informacjami technicznymi i logistycznymi o elementach systemów Roto do okien i drzwi. Nowe narzędzie ułatwi codzienną pracę technologom, specjalistom produkcji, handlowcom, dilerom czy serwisantom.
Roto: intensywny rozwój asortymentu do drzwi
calendar_month 05 marzec 2024
Roto dynamicznie rozwija asortyment produktów i usług przeznaczonych dla producentów nowoczesnych drzwi. Kompleksowa oferta obejmuje zawiasy drzwiowe do wszystkich materiałów, a także wielopunktowe zamki do drzwi wejściowych. Nowe rozwiązania, jak zasuwnica ruchomego słupka czy zestaw uzupełniający do jednego z najpopularniejszych zamków tworzone są w odpowiedzi na konkretne potrzeby rynku.

Wydarzenia

okna, okna aluminiowe, Yawal, systemy okienne, fasady, certyfikat
System TM 102HI od Yawal z certyfikatem Passive House
calendar_month 10 kwiecień 2024
System okienny TM 102HI firmy Yawal już w sierpniu roku 2023 uzyskał prestiżowy certyfikat Passive House, co jest potwierdzeniem wysokich standardów efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju w branży budowlanej.  
ASM, BMR, Budowlana Marka Roku, agencja badawcza, dane statystyczne
Jakie marki budowlane zyskają renomę fachowców w 2024 roku?
calendar_month 04 kwiecień 2024
Trwa badanie rynkowe, ranking zostanie ogłoszony w czerwcu. Fachowcy z całej Polski wskazują najlepsze marki już po raz 20. Lider badań rynku budowlanego – firma ASM Research Solutions Strategy przeprowadza wśród kilku tysięcy firm wykonawczych badanie ankietowe, które ma na celu zweryfikowanie ich opinii na temat produktów i usług. Dzięki temu producenci, dystrybutorzy, generalni wykonawcy oraz media poznają swoją lokatę w branży budowlanej a inwestorzy będą mogli zyskać miarodajne informacje z...
Drutex, EPPA, Ocnorec
DRUTEX dołącza do Europejskiego Stowarzyszenia EPPA i deklaruje zaangażowanie i partnerstwo w projek...
calendar_month 03 kwiecień 2024
Mamy zaszczyt ogłosić, że firma DRUTEX, ceniony producent okien i profili okiennych PVC, nie tylko przystępuje do Europejskiego Stowarzyszenia Profili PVC i Związanych Produktów Budowlanych (EPPA), ale i również podejmuje kluczowe inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju. Wraz z przystąpieniem do EPPA, kluczowi managerowie firmy DRUTEX zaangażują się w międzynarodową wymianę najlepszych praktyk w obszarze produkcji profili okiennych PVC, promując jednocześnie innowacyjność, bezpieczeństwo i...
Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Epoka Szkła
calendar_month 02 kwiecień 2024
18-19 kwietnia 2024 roku zapraszamy na I Konferencję Naukowo-Techniczną pt. "Epoka szkła", Kraków, Hotel Qubus Szkło jest fascynującym materiałem o bogatej historii i wszechstronnym zastosowaniu. W kontekście ery szkła jako symbolu przeszłości warto wspomnieć o epoce szkła, która miała ogromny wpływ na rozwój sztuki, architektury i technologii. Szkło odgrywało kluczową rolę w budowie katedr gotyckich, w produkcji oryginalnych dzieł sztuki oraz w wynalezieniu teleskopu i mikroskopu, co...
EPPA uczestniczy w największych europejskich wystawach branży okiennej w 2024 roku
calendar_month 15 marzec 2024
Europejskie Stowarzyszenie Profili Okien PVC i Pokrewnych Produktów (EPPA) z zadowoleniem informuje o udziale w udanej wystawie BUDMA w Polsce. W przyszłym tygodniu odbędzie się również FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze od 19 do 22 marca 2024 roku.
PILKINGTON IGP będący częścią NSG GROUP - partnerem projektu recyklingowego OKNOREC
calendar_month 05 marzec 2024
Zmiana klimatu doprowadziła już do zmian w ekosystemach lądowych, słodkowodnych i oceanicznych na skalę globalną, z wieloma skutkami oczywistymi w skali regionalnej i lokalnej. Konieczne jest podjęcie bardziej ambitnych działań prowadzących do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery oraz łagodzenia skutków globalnego ocieplenia.
Ile trzeba mieć na lokal usługowy w nowym osiedlu
calendar_month 05 marzec 2024
Jakie lokale usługowe mają w ofercie deweloperzy? W których inwestycjach mieszkaniowych można je znaleźć? Jaki mają metraż? Ile kosztują? Które cieszą się największym zainteresowaniem kupujących? Jakie wymagania najczęściej mają nabywcy lokali? Sondaż przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.
SELENA
Branża budowlana powinna się bardziej skupić na projektach infrastrukturalnych – komentuje Sławomir...
calendar_month 05 marzec 2024
Polski rynek budowlany patrzy w przyszłość z nadzieją na uruchomienie środków z KPO. Ich znaczna część trafi na inwestycje w zrównoważony transport, transformację i efektywność energetyczną. Dziesiątki miliardów euro ze środków unijnych do wydania oraz ogłoszone w związku z tym plany inwestycyjne pozwalają mieć nadzieję na rozwój branży budowlanej w 2024 roku. Dużą szansą będzie także planowane przez GDDKiA zwiększenie wydatków inwestycyjnych do kwoty aż 19,5 mld zł.
Wiosenna Promocja OknoPlus – otwórz się na komfort i oszczędności!
calendar_month 05 marzec 2024
Z nadejściem marca, firma OknoPlus, lider na rynku nowoczesnej stolarki otworowej, ogłasza start sezonowej promocji produktowej. Dzięki wyjątkowej ofercie, klienci mogą skorzystać z rabatów sięgających nawet 49%, inwestując w rozwiązania, które nie tylko zwiększają codzienny komfort i pięknie dopełniają wnętrza wymarzonych domów, ale dzięki swoim właściwościom oraz parametrom przyczyniają się także do ochrony środowiska.

Wyroby, materiały, technologie

Warto zobaczyć

Kolejna instalacja maszyn systron w Saint-Gobain – CNC 3525 pro zamontowana w Vetrotech Polska
Saint-Gobain – innowacyjny producent zrównoważonych rozwiązań dla rynku budowlanego – po raz kolejny wybrał firmę systron GmbH z Austrii jako dostawcę maszyn do swojego zakładu produkcyjnego. Tym razem maszyna została zainstalowana w Namysłowie, w należącym do Saint-Gobain zakładzie produkcyjnym Vetrotech Polska.
 Vitroterm Murów – nowa hala produkcyjna, nowe możliwości
Vitroterm Murów S.A. zakończył największą inwestycję w 30- letniej historii firmy. Do użytku została właśnie oddana nowa hala produkcyjna.
Bodyguard czy najlepszy przyjaciel? Szkło, które bierze w ramiona użytkownika i zapewnia ochronę wnętrzom
W sezonie jesienno-zimowym i obliczu świąt Bożego Narodzenia nieustannie myślimy o zapewnieniu ciepła, komfortu i bezpieczeństwa sobie i bliskim. Jak mają w tym pomóc panoramiczne okna, całoszklane drzwi tarasowe, szyby zastępujące tradycyjne ściany zewnętrzne? Rozwiązania szklane nie przestają zaskakiwać, zwłaszcza te w formacie XXL.
Roto City: technologia okuć w wirtualnej miejskiej przestrzeni
Roto Frank Okucia Budowlane zaprasza klientów i partnerów biznesowych do spotkań z wykorzystaniem nowej platformy cyfrowej Roto City. Interaktywna prezentacja ma formę wycieczki po wirtualnym mieście. Przedstawia rozwiązania i nowości Roto w konkretnych zastosowaniach, spełniające szereg różnych wymagań projektowych budynków.
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.