Produkty do cięcia i łamania szkła należały do pierwszych, które firma BOHLE produkowała od rozpoczęcia działalności. Z marką SILBERSCHNITT i DIAMANTOR ten zakres produktów należy jeszcze dzisiaj, po 85 latach od chwili powstania, do najważniejszych w tym przedsiębiorstwie. Prócz rozwijania produkcji i handlu narzędzi i przyrządów do manualnego i mechanicznego rozkroju/łamania szkła, BOHLE produkuje różne okucia, mające zastosowanie w procesie przetwarzania szkła. 

 


Nowszym obszarem zainteresowań firmy jest innowacyjna technologia klejenia szkła, rozwijana od 1988 r. BOHLE jest dzisiaj wiodącą technologicznie firmą w tym segmencie. Eksperci firmy rozwijają nadal systemy środków klejących oraz materiałów adaptacyjnych oraz ściśle współpracują z partnerskimi instytucjami naukowymi, zarówno w rozwoju produktów jak i kontroli jakości. Poniżej przedstawiamy niektóre nowe produkty z bogatej oferty BOHLE.

 


Cutmaster Platinum

     Wkładka nowego noża ręcznego do szkła z mikrostrukturalnym kółeczkiem tnącym z serii Cutmaster Platinum jest przewidziana do cięć ręcznych wysokowartościowego szkła, jak np. szkło borokrzemowe, szkło ceramiczne (Ceran, NeoCeran, Robax), szkło kwarcowe, a także szkło specjalne (np. Opalika) oraz szkło cienkie. Wkładka umożliwia cięcie przy znacznie zmniejszonym nacisku. Poprawa jakości cięcia następuje dzięki mikrostrukturze ostrza, redukującej nacisk cięcia oraz zmniejszającej powstawanie odłamków.
 TinCheck

     Innowacyjne urządzenie pomiarowe rozpoznaje stronę cynkową szkła float –  szybko, nieskomplikowanie i niezawodnie.

 

W konstrukcji urządzenia udało się wyeliminować poważne wady z poprzednich, standardowych rozwiązań, jak światłoczułość oraz krótki okres trwałości lampy, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.

 

Elektroniczne komponenty LED najnowszej generacji umożliwiają otrzymanie poprawnego wyniku na graficznym wyświetlaczu TinCheck już przy pierwszym pomiarzeSystem Bevel Light
     Przejrzystość szkła jest nieustannie najbardziej akceptowanym i stosowanym elementem projektowania.

 

Jednocześnie równie ważne staje się zastosowanie światła w projektowanych obiektach, przenikającego przez powierzchnie szklane.

 

Aby usprawnić proces projektowania w tym zakresie firma BOHLE zainicjowała i rozwinęła prace nad zintegrowanym systemem Bevel Lights.

 

System ten składa się z dwóch komponentów: oświetlenia firmy BOHLE oraz szyby zaopatrzonej w ścieżkę przewodzącą firmy SCHOTT, doprowadzającą prąd elektryczny.

 

Filigranowe źródło światła jest zintegrowane z szybą i pozwala budować nie tylko prawie niewidoczne podświetlenie w obiektach szklanych lecz także spełnia wystarczająco wysokie wymagania wzornictwa.     System BevelLights oświetla obiekty w regałach szklanych nie oślepiając obserwatora i obywa się bez widocznych, przeszkadzających kabli. Eksponaty na podłożu szklanym, prawie niewidoczne źródło światła i podobne podłączenie prądu kierują całą uwagę obserwatora na wystawiony eksponat.

 

Od 2009 roku system BevelLights będzie produkowany seryjnie przynajmniej w dwu różnych wariantach (ukryte oraz odsłonięte prowadzenie prądu).     Bardzo ważne w rozwoju BevelLights było kształtowanie funkcji światła i szkła, która przekracza podstawowe właściwości przejrzystości i wzornictwa.

 

Szkło w zastosowaniu z kombinacją BevelLights jest rozwiązaniem przydatnym przy różnych zastosowaniach połączeń okucie-szkło-światło i elektroniki oraz wspomaga architektów i projektantów przy realizacji całościowych koncepcji.

 

Anita Ulbrich
Paweł Kopczyński
Bohle AG

więcej informacji: Świat Szkla 11/2008

 

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.