Panoramiqa, to najnowsza inwestycja belgijskiego dewelopera, którą BPI Real Estate Poland buduje na Starołęce w Poznaniu. W ramach projektu powstaną dwa budynki wielorodzinne z 272 mieszkaniami i dostępnym dla mieszkańców tarasem na dachu z widokiem na panoramę miasta.

 

20220909PAN U04 v4 m

 

Inwestycję, poza nowoczesną architekturą i doskonałą jakością wykonania, wyróżniają także proekologiczne rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów. Projekt wpisuje się również w koncepcję 15-minutowego miasta. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem - aktualnie wykonywane są stropy garaży podziemnych oraz pierwsze kondygnacje nadziemne.

 

- Panoramiqa odzwierciedla naszą strategię biznesową. Budujemy miastotwórcze projekty w atrakcyjnych lokalizacjach, które wyróżniają się na rynku. Potwierdza to sprzedaż projektu, która postępuje zgodnie z naszymi założeniami i obecnie wynosi 10%. Widzimy duże zainteresowanie projektem wśród klientów, dla których liczy się zakup nieruchomości o bardzo dobrym standardzie i od pewnego partnera.

 

Duże grono kupujących to także osoby, dla których ważne jest, zamieszkanie w rozwijającej się dzielnicy, którą charakteryzuje spokój mniej centralnego położenia, ale z doskonałą komunikacją i dostępem do infrastruktury społeczno-opiekuńczo-usługowej. Krótko mówiąc w duchu koncepcji 15-minutowego miasta – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

 

Panoramiqa składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie wyższego budynku znajdzie się, dostępny wyłącznie dla mieszkańców, taras z wyjątkowym widokiem na panoramę Poznania. W projekcie znajdą się 272 funkcjonalne i dobrze zaprojektowane mieszkania o strukturze od 1 do 4 pokoi i powierzchni od 26 do 82 mkw., każde z dostępną z pokoju dziennego loggią.

 

20220909PAN U02 v3 m

 

Budynki tworzą razem wewnętrzny dziedziniec, na którym zaplanowano elementy małej architektury, zieleń i plac zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie podziemna hala garażowa, oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów, natomiast na parterze budynku znajdzie się lokal usługowy.

 


Zasady zrównoważonego rozwoju leżą u podstaw strategii biznesowej BPI Real Estate Poland, a stosowanie się do nich jest podstawą realizacji każdej inwestycji deweloperskiej w portfolio dewelopera. Inwestycja została zaprojektowana tak, aby wychodzić naprzeciw potrzebom przyszłych mieszkańców. - Panoramiqa trafia do naszych klientów także z uwagi na fakt, że powstaje zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami zrównoważonego rozwoju oraz naszym mottem „Ubran shapers for good” i misją kształtowania miejskiej harmonii poprzez inspirujące projekty deweloperskie.

 

Budujemy miasta przyszłości, które zaspokoją potrzeby nie tylko obecnych, ale i przyszłych pokoleń. Widzimy na rynku rosnące zainteresowanie większymi mieszkaniami z balkonami i w inwestycjach z ekologicznymi rozwiązaniami, dużą ilością zieleni oraz rosnący trend powrotu ludności do miast - dodaje Wojciech Smolak.

 

W strukturze mieszkań przyjęto podział na część dzienną i nocną, jednak zaproponowany układ ścian konstrukcyjnych daje duże możliwości właścicielom na indywidualną aranżację wnętrz. Poza nowoczesną architekturą inwestycję wyróżniają wybrane rozwiązania proekologiczne jak panele fotowoltaiczne na dachu, retencjonowanie wód opadowych w celu wykorzystywania ich do podlewania zieleni w porach bezdeszczowych, jasne elewacje i białe dachy zmniejszające nagrzewanie się budynku w okresie letnim, czy możliwość instalacji ładowarek dla samochodów elektrycznych bezpośrednio przy miejscach postojowych.

 

Zastosowane w projekcie zielone rozwiązania przyczynią się także do zmniejszenia opłat bieżących za utrzymanie budynku jakie będą ponosili mieszkańcy. Mogą także pomóc klientom w otrzymaniu kredytu hipotecznego na zakup mieszkania na preferencyjnych warunkach części banków.

 


Usytuowanie inwestycji Panoramiqa w pobliżu skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej zapewnia doskonałą komunikację i dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej Poznania. Okolica charakteryzuje się również pełnym zapleczem społeczno-opiekuńczym.

 

Budowa inwestycji przebiega zgodnie z planem. Obecnie znajduje się na etapie finalizacji prac podziemnych, wykonywania ostatnich elementów stropów garaży podziemnych oraz pierwszych ścian kondygnacji nadziemnych. Wkrótce budowa przejdzie do fazy realizacji wyższych kondygnacji naziemnych i będzie bardziej widoczna z poziomu ulicy. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.

 

Ceny mieszkań w ofercie BPI Real Estate Poland dla projektu Panoramiqa wynoszą średnio
10 450 PLN/ mkw.


Więcej informacji nt. Chmielnej Duo można uzyskać na stronie: https://panoramiqa.pl/

O BPI Real Estate
BPI Real Estate jest firmą deweloperską należącą do belgijskiej grupy kapitałowej CFE założonej w 1880 roku, która prowadzi działalność w kilku obszarach: nieruchomości, rozwiązań technicznych dla budynków i przemysłu, budownictwa i renowacji, a także rozwiązań infrastrukturalnych dla sektorów mobilności i usług.

BPI Real Estate powstało ponad 30 [ teraz jest 33] lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie w realizacji wysokiej jakości inwestycji w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, handlowo-usługowych oraz tzw. obiektów specjalnych. Projekty dewelopera powstają na trzech europejskich rynkach – w Belgii, Luksemburgu i w Polsce. Wyróżnia je innowacyjność i dbałość o szczegóły – w kwestiach związanych m.in. z planowaniem urbanistycznym, dobrą architekturą i efektywnością energetyczną. Misją BPI Real Estate Poland jest wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju na wszystkich etapach realizacji inwestycji, a celem realne zmniejszenie śladu węglowego, za który odpowiada sektor nieruchomości i budownictwa na całym świecie.

Swoją wiedzą w zakresie projektowania i realizacji inwestycji deweloperskich służy również w Wood Shapers, spółce założonej w 2019 roku przez BPI Real Estate i CFE Contract (firmę siostrę również należącą do grupy CFE, a w Polsce działającą pod nazwą CFE), która prowadzi działalność w obszarze zrównoważonego budownictwa z drewna i prefabrykatów.

O BPI Real Estate Poland

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate Poland została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie powstały kolejno projekty Wola Tarasy, Wola Libre, wolaRE oraz Rezydencja Barska. Inne zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz osiedle Vilda Park w Poznaniu. Nowymi projektami w portfolio dewelopera są inwestycje Bernadovo w Gdyni, Panoramiqa w Poznaniu, Czysta 4 we Wrocławiu oraz Chmielna Duo w Warszawie. W 2022 roku spółka uruchomiła łącznie 4 nowe inwestycje w Polsce. Dodatkowo we współpracy z firmą Revive, BPI Real Estate Poland planuje realizacje wieloetapowej inwestycji typu mixed-use na poznańskim Łazarzu.

Więcej informacji nt. dewelopera BPI Real Estate Poland dostępne jest na stronie:
www.bpi-realestate.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.