Targi Fensterbau Frontale w Norymberdze są jedną z najważniejszych imprez branży stolarki otworowej w Europie, więc oczywiste, że nie mogło zabraknąć na nich również firmy SWISSPACER.
Podczas targów firma promowała ideę ciepłej ramki dystansowej SWISSPACER jako produktu mającego niezaprzeczalny wpływ na izolacyjność termiczną stolarki. A przy tym znakomicie wpisującego się w światowe działania w kierunku neutralności klimatycznej czy redukcji śladu węglowego CO2.
Badania przeprowadzone na systemach okiennych przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wykazały, że zastosowanie ciepłych ramek dystansowych w oknach eksploatowanych w naszej strefie klimatycznej może przynieść korzyści w postaci zmniejszenia kosztów ogrzewania o ponad 8,6%.
Podczas Fensterbau Frontale można było zobaczyć ramki SWISSPACER w kilkunastu nietypowych kolorach. Te zaś mogą być zarówno nieco ekstrawaganckie, wykorzystujące np. żółtą czy zieloną ramkę, jak też bardziej stonowane. W tym przypadku uwagę klientów szczególnie przyciągało zestawienie ciepłej ramki SWISSPACER w kolorze kości słoniowej z jasnym drewnem ram okiennych.
Kolejnym produktem pokazanym w Norymberdze była membrana Swisspacer Air. Goście mogli zobaczyć ją na stoisku oraz samodzielnie zamontować. Idea membrany Swisspacer Air, wyrównującej ciśnienie w komorze wewnątrz szyby zespolonej, zmienia tradycyjne podejście do przeszkleń i pokazuje, że w szczególnych sytuacjach hermetyczność zespolenia szybowego może wymagać właśnie tego rozwiązania.
Swisspacer wskazał też na przełomowy moment w rozwoju tego produktu – uzyskano pierwszy dokument ETA na podstawie którego wkrótce możliwe będzie znakowanie zespolenia znakiem CE. Swisspacer promuje również rozwiązanie umożliwiające klientom łatwe dokonanie wyboru odpowiedniej ramki dystansowej, jak i obliczenie płynących z tego korzyści – autorską aplikację Caluwin.
Na udostępnionym na stoisku iPadzie zainteresowani mogli policzyć takie właściwości stolarki okiennej, jak m.in. termika, zysk energetyczny, ryzyko kondensacji, a także wytrzymałość szyby w warunkach zmieniającego się ciśnienia przy zastosowaniu membrany Swisspacer Air.
– Silnik aplikacji Caluwin został zweryfikowany przez IFT Rosenheim – podkreśla Adam Krzemiński menedżer sprzedaży Swisspacer w Polsce. – Zatem wynik obliczeń jest w pełni wiarygodny. Prezentowane przez Swisspacer na Fensterbau Frontale produkty i rozwiązania zostały pokazane w nietypowym jak na te targi otoczeniu.
Zabudowa stoiska na planie koła wyróżniała się na tle aranżacji w oparciu o podstawowe bryły geometryczne. Z kolei wykorzystanie drewna w naturalnym kolorze podkreśliło związek firmy z działaniami na rzecz ekologii.