ISO-Chemie – elastyczna podwalina podokienna do elementów montowanych przy podłożu ISO-TOP BASE – została nagrodzona prestiżowym „Złotym Medalem“ w konkursie produktowym Polskich Targów Budownictwa BUDMA. Produkt do montażu i uszczelniania okien od podłogi do sufitu i drzwi podnoszono-przesuwnych został zaprezentowany publiczności branżowej na stoisku targowym jako specjalistyczny produkt w dziedzinie uszczelnień.

 

2024 04 06 1

 „Złoty Medal“- Przyznanie nagrody na Targach BUDMA 2024 © 2024 ISO-Chemie GmbH

 

Panel ekspertów przyznaje „Złoty medal”
„Złoty Medal” oznacza szczególnie wysoki potencjał innowacyjny, i jest przyznawany przez komisję złożoną z uznanych ekspertów oraz przedstawicieli branży budowlanej. Nagrodzone produkty wyróżniają się w szczególności jakością, technologią i wartością użytkową.

 

Około 500 produktów oceniono według wielu różnych kryteriów. Obejmowały one między innymi nowoczesność produktów i ich potencjał innowacyjny w odniesieniu do alternatywnych rozwiązań. Ponadto eksperckie jury przeanalizowało takie czynniki, jak ekonomiczność, estetyka, funkcjonalność oraz wpływ na środowisko.

 

Funkcjonalność i elastyczność montażu
ISO-TOP BASE był szczególnie przekonujący ze względu na swoją niezawodną konstrukcję nośną dla dużych i ciężkich komponentów. Odporny na nacisk oraz wysoce zagęszczony materiał THERMAPOR jest produkowany na bazie trudnopalnego EPS-F.

 

Dlatego szczególnie nadaje się do stosowania zarówno pod duże, jak i ciężkie okna, drzwi oraz elementy drzwi podnoszono- przesuwnych wykonane z drewna, drewna i aluminium, aluminium i tworzywa sztucznego na podstawie betonowej. Dzięki swoim właściwościom jest odporny na gnicie i niszczenie. W związku z tym podwalina podokienna ma również wyjątkowo długą żywotność.

 

 

2024 04 06 1

 Elastyczna podwalina podokienna ISO-TOP BASE nagrodzona „Złotym Medalem“ © 2024 ISO-Chemie GmbH

 

Proste dopasowanie na wysokość dzięki systemowi zatrzaskowemu
O szczególnej elastyczności modułowego systemu zatrzaskowego świadczy indywidualne dopasowanie wysokości zabudowy oraz odpowiednie profilowane połączenie podwaliny z ościeżnicą.

 

Podwalinowy profil systemowy jest dostępny dla wszystkich popularnych systemów profili. W ten sposób można go indywidualnie i precyzyjnie zamontować w danej sytuacji połączeniowej budynku.

 

Certyfikowany dla domów pasywnych i wyróżniony EC1PLUS
Dla ISO-Chemie, jako producenta energooszczędnych i zrównoważonych rozwiązań uszczelniających, szczególnie ważne jest ciągłe doskonalenie wpływu własnych produktów na środowisko. Dlatego ISO-TOP BASE otrzymało znak GEV EMICODE® EC1PLUS jako „bardzo niskoemisyjny” ze względu na szczególne właściwości materiału.

 

Przetwórcy i wykonawcy mogą zatem być pewni, że ISO TOP BASE nie uwalnia żadnych niebezpiecznych substancji do powietrza i jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia. Ponadto, produkt został uznany za „Certyfikowany Komponent” przez Instytut Domów Pasywnych Dr. Feist Darmstadt i tym samym został oficjalnie zatwierdzony do użytku w domach pasywnych.

 

Kolejne innowacyjne rozwiązania produktowe w zakresie energooszczędnego uszczelniania okien
Oprócz podwaliny podokiennej, ISO-Chemie zaprezentowała na targach BUDMA 2024 SYSTEM MONTAŻOWY W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3”. Składa się on z izolującego cieplnie, wysoce zagęszczonego materiału THERMAPOR i przekonuje swoją wysoką nośnością oraz przenoszeniem obciążeń.

 

Certyfikowany i przetestowany system domu pasywnego w klasie RC2 jak i RC3 został już nagrodzony „Złotym Medalem” w 2023 roku. System montażu podtynkowego jest dostosowany do różnorodnych sytuacji budowlanych.

 

Szczególnie interesujące dla projektantów i przetwórców były indywidualnie konfigurowalne ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3. Płyty wykonane z THERMAPOR o dużej gęstości oferują możliwość indywidualnego, konstrukcyjnego dostosowania do szczegółów montażu i uszczelnienia. Ich wymiary i geometrię można indywidualnie dostosować do potrzeb na placu budowy poprzez piłowanie, wiercenie i frezowanie.

 

Wielofunkcyjna taśma uszczelniająca z technologią hybrydową
Jako rozszerzenie gamy taśm wielofunkcyjnych wyposażonych w technologię hybrydową przedstawiono ISO-BLOCO MULTITEC. Połączenie elastycznej, impregnowanej pianki poliuretanowej i zintegrowanej, szczelnej, regulującej wilgotność warstwy membrany foliowej umożliwia niezawodne jak też ekonomiczne uszczelnianie połączeń zgodnie z zasadą „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

 

Taśma wielofunkcyjna z certyfikatem MF1 zapewnia wysoką kompensację ruchów elementów nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych, niezawodnie zapobiegając w ten sposób konwekcyjnej utracie ciepła.

 

Prezentacja ISO-Chemie zostało bardzo dobrze przyjęta przez odwiedzających Targi BUDMA 2024. Oferta elastycznych rozwiązań uszczelniających, a także pozostałych innowacji z zakresu folii do połączeń okiennych i fasadowych pozwala na znalezienie rozwiązania dla prawie każdej sytuacji związanej z uszczelnieniem połączenień w budynkach.


Więcej informacji na stronie www.iso-chemie.pl 

Film z targów można znaleźć pod poniższym kodem QR:

 

2024 04 06 1

 2021 07 22 5

 

 2024 04 06 1

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.