18-19 kwietnia 2024 roku zapraszamy na I Konferencję Naukowo-Techniczną pt. "Epoka szkła", Kraków, Hotel Qubus
Szkło jest fascynującym materiałem o bogatej historii i wszechstronnym zastosowaniu. W kontekście ery szkła jako symbolu przeszłości warto wspomnieć o epoce szkła, która miała ogromny wpływ na rozwój sztuki, architektury i technologii. Szkło odgrywało kluczową rolę w budowie katedr gotyckich, w produkcji oryginalnych dzieł sztuki oraz w wynalezieniu teleskopu i mikroskopu, co rewolucjonizowało nasze zrozumienie świata.
W dobie zrównoważonego rozwoju szkło pełni bardzo ważną funkcję. Materiał ten można poddać recyklingowi i w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak plastik, ma potencjał do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko, ponieważ jest trwalsze, łatwiej poddaje się utylizacji i nie uwalnia substancji szkodliwych podczas rozkładu. Jest to materiał, który wciąż odgrywa istotną rolę w dzisiejszym świecie, szczególnie w kontekście dążenia do zrównoważonego rozwoju. Dlatego też, szkło można uznać za element zarówno przeszłości, jak i przyszłości, będąc jednocześnie symbolem trwałości i innowacji.
Konferencja poświęcona będzie aktualnym wyzwaniom stojącym przed przemysłem szklarskim. Podczas tego wydarzenia eksperci i fachowcy z branży będą dzielić się swoją wiedzą na temat technologii oraz nowoczesnych rozwiązań. Skoncentrujemy się na bieżących kwestiach, które kształtują przemysł. Omówione zostaną zmiany podejścia Komisji Europejskiej do opracowywania i zatwierdzania norm. Spotkanie będzie stanowić doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, nawiązania cennych kontaktów branżowych oraz poszerzenia wiedzy. Dołącz do nas, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i trendami w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie!
Tematyka:
Problematyka branży,
Aktualne informacje,
Wyzwania w zakresie przetwórstwa szkła,
Szkło budowlane,
Regulacje prawne
Rada programowa:
Przewodniczący: dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk, prof. AGH - Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
prof. dr hab. inż. Joanna Bzówka - Politechnika Śląska
dr hab. inż. arch. Marcin Furtak, prof. PK – Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego
prof. dr hab. inż. Dariusz Kata - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
dr inż. Magda Kosmal - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
dr hab. inż. Marcin Kozłowski, prof. PŚ - Politechnika Śląska
dr inż. Małgorzata Niziurska - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
prof. dr hab. inż. Jerzy Lis - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
dr inż. Mikołaj Ostrowski - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
prof. dr hab. inż. Manuela Reben - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
dr inż. Michał
więcej informacji Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Epoka Szkła