Woda drąży skałę. Taką prawdę znają chyba wszyscy. Jednak normalnie woda, aby ukształtować kamień, potrzebuje setek, może nawet tysięcy lat. MAXIEM może to zrobić w kilka minut i potrzebuje tylko wody i ścierniwa.

 

Image

 

Do tego ta nowatorska maszyna amerykańskiej korporacji OMAX wytnie taki kształt, jaki tylko Ci się zamarzy, i jaki będziesz w stanie przenieść do komputera. Wyobraźnia nie zna tu granic, o czym przekonali się wszyscy, którzy odwiedzili stoisko firmy MAXIEM WaterJets na targach w Poznaniu. Możliwe jest to dzięki nowatorskiej maszynie MAXIEM i unikalnemu oprogramowaniu korporacji OMAX z USA.

 

MAXIEM na swoim stoisku targowym przyciągnął tłumy odwiedzających. Wszystko to za sprawą braku ograniczeń przy wycinaniu różnych kształtów maszyną do cięcia wodą z rozmaitych materiałów. Ograniczeniem była tylko ludzka wyobraźnia.

 

- Uczestnicy targów przynosili nam gotowe wzory. My za pomocą maszyny MAXIEM wycinaliśmy odpowiednie kształty. Można powiedzieć, że tak wycięte gadżety po prostu znikały z naszego stoiska w mgnieniu oka – mówi Remigiusz Filipiak z firmy MAXIEM WaterJets sp. z o.o. z Elbląga, dystrybutora urządzeń MAXIEM w Polsce. – MAXIEM może wyciąć każdy kształt z każdego materiału i grubości nawet powyżej 300 mm.


Do tego urządzenie jest precyzyjne, szybkie i ekonomiczne. Zainteresowanie maszyną było olbrzymie. Warto dodać, że efektem naszego pobyt na targach w Poznaniu była sprzedaż kilku takich urządzeń.

 

W czym tkwi sekret tego rewolucyjnego urządzenia? Oddajmy głos konstruktorom MAXIEM z USA.

 

- OMAX dużo inwestuje w badania i rozwój. Efektem pracy naszych inżynierów jest m.in. stworzenie Intelli-TRAX™ – systemu trakcyjnego, opracowanego specjalnie do środowiska pracy waterjet. Urządzenia MAXIEM wyposażone są właśnie w ten innowacyjny system prowadnic. Dział Badań i Rozwoju OMAX stworzył MAXIEM, aby sprostać potrzebom naszych klientów. Nasz nowy produkt to niezwykle efektywna i łatwa w obsłudze maszyna do cięcia wodą – mówi Dr John Olsen, współzałożyciel korporacji OMAX i wiceprezes firmy.

 

Urządzenie MAXIEM WaterJet zaspokaja więc potrzeby użytkowników w zakresie cięcia płaskich elementów ze wszystkich materiałów-  metal, plastik, szkło, ceramika, kamień, kompozyty bezpośrednio z plików CAD i DXF. Materiały ultratwarde, odbłyskowe czy kruche nie stanowią żadnego problemu dla urządzeń MAXIEM WaterJet. Cięcie przy pomocy urządzenia MAXIEM pozwala zaoszczędzić czasy operacyjne oraz zredukować zużycie materiału.

 

MAXIEM to maszyny do cięcia strumieniem wodnym z obróbką ścierną. Każda posiada stół X-Y z technologią napędu trakcyjnego Intelli-TRAX oraz zmotoryzowaną oś Z. Wysokociśnieniowa pompa o zmiennej prędkości jest dostępna w dwóch wersjach: 20KM i 30 KM. Wszystkie maszyny MAXIEM są wyposażone w podstawowe oprogramowanie Intelli-MAX Basic z możliwością rozszerzenia wzbogaconej wersji oprogramowania OMAX.

 

- MAXIEM to przełom w cięciu wodą różnych surowców w Polsce – mówi Remigiusz Filipiak. – Urządzenie jest uniwersalne. Można je łatwo dostosować do cięcia zarówno metali, jak i kamienia, drewna, szkła, plastiku. Cięcie jest precyzyjne, szybkie i oszczędne dla surowców. MAXIEM może operować nawet na niewielkich skrawkach kamienia, tzw. odpadach produkcyjnych.Oznacza to, że MAXIEM nieprzydatny gruz może zamienić w elementy mozaiki. Aktualnie dostępne są już wszystkie konfiguracje maszyn: MAXIEM 1515 ze stołem o rozmiarach 1,5 x 1,5 m, MAXIEM 1530 ze stołem o rozmiarach 1,5 m x 3,0 m, MAXIEM 2030 ze stołem o rozmiarach 2,0 m x 3,0 m, oraz MAXIEM 2040 ze stołem o rozmiarach 2 x 4 metry
– wyjaśnia Remigiusz Filipiak, prezes spółki MAXIEM WaterJets w Elblągu.

 


Targi Branży Kamieniarskiej Kamień – Stone 2009 odwiedziło ponad 8 000 profesjonalistów. Niemal 300 firm z 20 krajów, na przestrzeni wystawienniczej 15 000 m2 zaprezentowało swoje najnowsze propozycje.

 

Na targach, oprócz rozwiązań technologicznych dedykowanych obróbce kamienia, można było obejrzeć gatunki kamienia z całego świata, a m.in. słynne marmury włoskie, granity, marmury i piaskowce wydobywane w Hiszpanii, Turcji, Indiach, czy Płd. Afryce.  Wizyta w Poznaniu była okazją do przyjrzenia się nowoczesnemu wzornictwu i ciekawym rodzajom wykończeń powierzchni płyt i płytek kamiennych oraz ekskluzywnym tego rodzaju wyrobom z zatopionymi kamieniami szlachetnymi. Wiedzy na temat możliwości aranżacyjnych dostarczyły prezentowane na stoiskach wyroby gotowe, takie jak wanny, umywalki oraz rzeźby z kamienia.

 

Listopadowe targi KAMIEŃ-STONE miały wiele do zaoferowania zakładom kamieniarskim, inwestorom budowlanym oraz wszystkim profesjonalistom zawodowo związanym z architekturą, również ze względu na ciekawy program wydarzeń o charakterze branżowym.

 

Wśród nich warto było odwiedzić seminarium pt. „Kamieniarstwo budowlane – zagadnienia praktyczne”, gdzie zaproszeni goście mówili m.in. o błędach związanych z wykorzystaniem kamienia w architekturze. „Kamień dla architekta” to kolejne seminarium, które miało na celu zapoznanie architektów i studentów architektury z kamieniem jako materiałem projektowym. Zaproszeni architekci zaprezentowali swoje prace, w których użyli kamienia – w obiektach wielko kubaturowych – użyteczności publicznej, biurowcach,  oraz w mieszkalnictwie – jedno i wielorodzinnym.

 

więcej informacji: www.maxiem.pl

 

patrz też:


STAL-MET – waterjet kluczem do rozwoju firmy , Świat Szkła - portal

Wydajniej, szybciej i taniej , Świat Szkła 2/2013 

Akademia innowacji w Elblągu , Świat Szkła 1/2013 

Wwiercanie pulsacyjne to innowacja AWJ , Świat Szkła - portal

Olbrzymi waterjet już w Polsce , Świat Szkła - portal

MEGAJET tnie 30 cm stali , Świat Szkła 9/2012 

Cięcie wodą szkła , Świat Szkła 4/2012 

Kruche piękno i delikatna moc , Świat Szkła 3/2012 

Technologia cięcia wodą w architekturze i designie , Świat Szkła 3/2012 

Szkolenia WATERJET , Świat Szkła - portal

Dotacje na maszyny waterjet , Świat Szkła - portal

Nowa koncepcja stołu roboczego w cięciu szkła strumieniem wody , Świat Szkła 3/2011 

Enduro MAX - technologiczny przełom OMAX , Świat Szkła - portal

Pokaz maszyn waterjet do cięcia szkła , Świat Szkła - portal

Siła natury w służbie technologii , Świat Szkła 3/2010

MAXIEM - Cięcie wodą dla każdego , Świat Szkła - portal,

Podejmij wyzwanie OMAX i wygraj laptopa z oryginalnym oprogramowaniem  , Świat Szkła - portal,

Pompa do urządzenia waterjet , Świat Szkła - portal,

Waterjet - urządzenie do cięcia kamienia i szkła , Świat Szkła - portal,

Finezja w obróbce szkła, Dagmara Wynarska, Świat Szkła 12/2008

Coraz tańsza technologia, Marcin Cegielski, Świat Szkła 12/2008

Wycinarki wodne w branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2007

WATERJET w SZKŁO SERVICE , Maciej Sztandar, Świat Szkła 12/2007

IDRO – centrum obróbcze w technologii waterjet , Świat Szkła 6/2007

Technologia i urządzenia WATERJET dla branży szklarskiej , Andrzej Stryjecki, Świat Szkła 12/2006 Świat Szkła 

Cięcie szkła strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem , Andrzej Stryjecki,  Świat Szkła 1/2006,

Innowacyjna technologia cięcia szkła strumieniem wody , Świat Szkła 1/2006

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.