Na Domu Zeroenergetycznym GREEN POWER zawisła już wiecha. Z tej okazji, w dniu 04.10.2013 r., w podwarszawskim Józefowie odbyła się uroczystość, w trakcie której spotkali się Partnerzy, zaangażowani w realizację budynku.
Po części oficjalnej, której głównym punktem było wręczenie pamiątkowych kopii Aktu Erekcyjnego, można było zwiedzić Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER i wysłuchać prezentacji Ryszarda Piotrowskiego, który objaśniał, jak powstawał budynek i jakie technologie zostały w nim zastosowane. Na koniec przygotowano dla chętnych nie lada atrakcje. Można było sprawdzić swoje siły w Parku Linowym, degustować piwa z różnych stron świata lub podjąć naukę palenia fajki.
Wiecha symbolizuje zakończenie prac przy stanie surowym Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Kolejnym etapem jest montaż instalacji wewnętrznych oraz wykończenie budynku.
Cele akcji Dom Zeroenergetyczny GREEN POWER
- Ustanowienie wymogów uniwersalnych terytorialnie, które powinny być spełnione każdorazowo, uwzględniając usytuowanie obiektu, jego formę, kształt i przeznaczenie (w tym rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne).
- Sposób zasilania w ciepło, wentylację, chłodzenie oraz oświetlenie. Na tej podstawie dobieranie technologii i ich właściwa aplikacja.
- Opracowanie przykładowego rozwiązania budynku zeroenergetycznego jako podstawy dla inwestorów i producentów w celu określenia wytycznych do projektowania tego typu budynków.
- Rozwinięcie marketingu innowacyjnych technologii wytwarzania energii.
- Wypracowanie definicji budownictwa zrównoważonego oraz zeroenergetycznego do praktycznych rozwiązań rynkowych.
- Stworzenie technologicznego systemu monitoringu i badań oraz zapoznania go z użytkownikiem.
- Zapoznanie inwestora z różnymi możliwościami stosowania technologii, zarówno budowlanych, jak i grzewczych, spełniających podstawowy warunek, jakim jest efektywność energetyczna.
Dane techniczne Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER
Budynek piętrowy z dobudowaną salą konferencyjną.
- Powierzchnia użytkowa Af: 269,36 m2
- Kubatura budynku: 1 235,13 m3
- Współczynnik zwartości A/V: 0,7
- Współczynnik EK: 11,57 kWh/m2/rok
- Współczynnik EP: 34,70 kWh/m2/rok
Współczynniki U
- Płyta fundamentowa (system Izodom): 0,07 W/m2K
- Ściany zewnętrzne parteru (pustak ceramiczny TERMOton 25 cm ocieplony bezspoinowym systemem ociepleń Tytan EOS na wełnie mineralnej FRONTROCK MAX E 24 cm): 0,12 W/m2K
- Ściany zewnętrzne piętra (szkielet stalowy Lindab Construline z wypełnieniem z wełny mineralnej ROCKTON 20 cm, z bezspoinowym systemem ociepleń Tytan EOS na wełnie mineralnej FRONTROCK MAX E 24 cm): 0,10 W/m2K
- Stropodach ocieplony wełną mineralną MONROCK PRO 40 cm + warstwa spadkowa ROCKWOOL SPS: 0,09 W/m2K
- Okna balkonowe Winergetic Premium montowane w trójwarstwowym systemie uszczelnieniowym greenteq 0,8 W/m2K
Organizatorem akcji jest Przewodnik Budowlany sp. z o.o.
Więcej informacji www.domzeroenergetyczny.waw.pl
Kontakt prasowy:
Hanna Gehrke-Gut
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacj: Świat Szkła 10/2013