2014-04-12-1W dniach 22-23 maja 2014 r., w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się V Kongres Stolarki Polskiej. Tegoroczna edycja upłynie pod znakiem zagadnień związanych z eksportem, marketingiem, prowadzeniem nowoczesnego biznesu oraz prawidłowym montażem elementów stolarki budowlanej. W tym prestiżowym wydarzeniu, co roku biorą udział firmy i eksperci związani z branżą. Honorowy patronat nad Kongresem objęło Ministerstwo Gospodarki.

 

Organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, Kongres Stolarki Polskiej to największe w Polsce wydarzenie skierowane do producentów, dostawców i dystrybutorów związanych z branżą stolarki budowlanej. Toczone tam debaty i dyskusje stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z problemami, z którymi boryka się ten sektor gospodarki oraz wyzwaniami, jakie mogą stanąć przed nim w przyszłości. Udział w Kongresie biorą również osobistości i eksperci ze świata nauki, biznesu i polityki oraz liczne grono dziennikarzy.

 

Tegoroczna odsłona Kongresu Stolarki Polskiej została podzielona na trzy główne bloki tematyczne. Pierwsze dwa będą w całości poświęcone zagadnieniom eksportu i ekspansji polskich marek za granicą. Omówione zostaną między innymi kwestie wyboru właściwego rynku zagranicznego i skutecznych sposobów zaistnienia na nim czy budowy wizerunku polskiej marki za granicą. Podczas drugiego dnia Kongresu dyskusja będzie koncentrować się na zagadnieniach związanych z prawidłowym montażem elementów stolarki budowlanej. Poruszone zostaną takie tematy jak: aktualne uwarunkowania prawne i ich wpływ na stan montażu w Polsce, rozwiązania stosowane w indywidualnych i powtarzalnych projektach budowlanych czy kwestie odpowiedzialności producentów za jakość prac montażowych.

 

Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi zaznacza, że program ma być jak najlepiej dopasowany do potrzeb zgłaszanych przez członków Związku oraz uczestników Kongresu. Eksport jest niezwykle ważnym aspektem działalności polskich przedsiębiorstw związanych z branżą stolarki budowlanej. Z tego powodu w interesie wszystkich jest budowa i dbanie o jak największą rozpoznawalność polskich marek na rynkach zagranicznych, co pozwoli między innymi na lepszy rozwój przedsiębiorstw oraz skuteczne konkurowanie nawet z największymi europejskimi potentatami.

 

Pierwszego dnia Kongresu, podczas uroczystej Gali wręczone zostaną prestiżowe nagrody – Orły Polskiej Stolarki, a także certyfikaty Związku Polskie Okna i Drzwi. Dzień później, na specjalnej konferencji prasowej, nastąpi zaś ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu architektonicznego BARGEWORK®.

 

V Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w dniach 22-23 maja w Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Szczegółowe informacje na temat Wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.kongres-stolarki.pl 

 


Całość artykułu w wydaniu drukowanym  I elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacj: Świat Szkła 04/2014

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.