Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

O-I wprowadza na rynek asortyment standardowych opakowań szklanych do produktów żywnościowych
Data dodania: 19.05.10

Inspirujące, ekologiczne, czyste opakowania szklane dla szerokiego asortymentu produktów żywnościowych.

W świadomej ekologicznie epoce konsumenci i producenci coraz częściej poszukują ekologicznych opcji w zakresie opakowań szklanych. Szkło jest jednym z najbardziej „zielonych” opakowań na ziemi, gdyż można je bez końca poddawać recyklingowi bez utraty jakości. Jest preferowane przez wielu nabywców ze względu na zalety zdrowotne, bezpieczeństwo i zachowanie smaku.

Wszechstronny nowy asortyment szklanych butelek i słoików dla europejskiego sektora produktów żywnościowych oferowany przez firmę O-I – największego na świecie producenta opakowań szklanych – ma przynieść korzyści ze stosowania szkła szerszym grupom konsumentów i producentów. Nowy asortyment produktów, którego wprowadzenie zbiegł się w czasie ze Światowym Dniem Ziemi 2010, ma zainspirować producentów żywności bogactwem ok. 300 różnych wzorów oraz przekonać ich do atrakcyjności produktów opakowanych w szkło na półkach sklepowych.

 Image

O-I, posiadające strategiczne obiekty produkcyjne w wielu znanych z produkcji żywności regionów w Europie, od bardzo dawna wspiera firmy z tego sektora – począwszy od małych producentów lokalnych po duże firmy krajowe i międzynarodowe. Dzięki zrozumieniu potrzeb każdej kategorii produktów żywnościowych oraz globalnej wiedzy technologicznej, O-I jest w stanie oferować innowacyjne, ekologiczne rozwiązania w zakresie opakowań szklanych, silnie powiązane z dziedzictwem i tradycjami każdego produktu. Standardowy asortyment opakowań pozwala producentom żywności czerpać korzyści z bogatego doświadczenia O-I we współpracy z branżą spożywczą, gdyż oferuje im dostęp do sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań bez konieczności znacznych inwestycji czasowych i finansowych.
 
Asortyment nowych, standardowych produktów obejmuje wyróżniające się opakowania do oliwy z oliwek, oliwek stołowych, octów, produktów mlecznych, maseł, żywności konserwowanej, sosów i dressingów, kawy rozpuszczalnej, żywności dla dzieci i napojów o wielu różnych pojemnościach – od 3cl do 425 cl. Dla  produktów o długim terminie przydatności do spożycia, wymagających opakowań chroniących przed promieniami UV, jak oliwa z oliwek, O-I proponuje modele ze szkła barwionego zawierające UVAG.

Image 

W obecnym, coraz bardziej konkurencyjnym i zatłoczonym sektorze handlu detalicznego, kluczowym elementem sukcesu jest siła przebicia i wizerunek produktu. Jednocześnie rosnąca świadomość wpływu żywności na zdrowie sprawia, że wielu konsumentów poszukuje produktów zdrowych i naturalnych, zawierających autentyczne, często organiczne składniki. Szkło nie tylko przechowuje delikatny smak, kolor i konsystencję żywności – jego przejrzystość daje konsumentom także pewność autentyczności zawartości, a kształt szklanego słoika jest wyrazem dziedzictwa i indywidualności produktu.

Ponadto w rosnącą świadomość konieczności ochrony środowiska naturalnego wpisuje się fakt, że szkło jest jednym z najbardziej ekologicznych materiałów na ziemi, gdyż powstaje z naturalnych surowców i można je w całości poddawać recyklingowi. Z tych względów wielu producentów powraca do szkła. By zaspokoić ich potrzeby, nowy asortyment standardowych produktów O-I – opracowany przez zespoły ds. badań i rozwoju, marketingu oraz innowacji – ma się wyróżniać na półkach sklepowych oraz sprzyjać rozpoznawalności marki i długofalowej lojalności nabywców.

Dzięki szerokiemu asortymentowi standardowych opakowań dla branży spożywczej producenci mogą dodać zalety szkła do swoich produktów oraz zaoferować konsumentom preferowany przez nich materiał – z niedawnych badań przeprowadzonych przez FEVE* wynika bowiem, że 74% konsumentów woli szkło od innych opakowań. Ufają oni szkłu, gdyż jest to materiał bezpieczny i zdrowy, oferujący korzyści im samym, ich rodzinom i całej planecie.

Aby uzyskać egzemplarz katalogu standardowych opakowań do produktów żywnościowych lub omówić bardziej szczegółowo wasze wymogi, zapraszamy na stronę internetową O-I www.o-i.com lub o kontakt z [wprowadzić imię i nazwisko lokalnego sprzedawcy ds. segmentu dla danego kraju z adresem e-mailowym].

*FEVE Consumer Preference and Packaging in Europe, kwiecień 2009.

--------------------
Informacje o O-I
Wielokrotnie w ciągu każdego dnia produkty firmy O-I pozwalają dostarczyć nabywcom najbardziej znane produkty na całym świecie. Firma jest liderem na rynkach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej oraz w regionie Azji i Pacyfiku i oferuje szklane opakowania podlegające w całości recyklingowi, umożliwiające zachowanie doskonałego smaku, czystości, atrakcyjności wizualnej i korzyści związanych z wartością produktów klientów firmy. Firma powstała w 1903 r. i zatrudnia obecnie ponad 22 000 osób w 78 zakładach produkcyjnych w 21 krajach. W 2009 r. sprzedaż netto z działalności w dziedzinie produkcji szkła wyniosła 7,1 mld USD.

W Polsce koncern OWENS-ILLINOIS posiada następujące zakłady produkcyjne – Hutę  Szkła Jarosław i Hutę Szkła Antoninek, które współpracują z renomowanymi  krajowymi i międzynarodowymi klientami z branży produkcji odżywek dla dzieci, soków, przetwórstwa żywności oraz piwa.

więcej informacj: www.o-i.com

patrz też:

- Huta Szkła Jarosław - rozwój, ekologia, wsparcie regionu, historia , Świat Szkła - portal

- O-I wprowadza na rynek asortyment standardowych opakowań do win, Świat Szkła - portal   

- O-I wprowadza nowy asortyment standardowych opakowań dla napojów wysokoprocentowych, Świat Szkła - portal   

- O-I wprowadza na rynek asortyment standardowych opakowań szklanych do produktów żywnościowych, Świat Szkła - portal   

- O-I Produkcja Polska S.A. uhonorowana prestiżową nagrodą "JAROSŁAW 2009" , Świat Szkła - portal 

 

 

 

 

01 chik
01 chik