Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 05 okladka

Świat Szkła 05/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

Przewodnik: Szkło we wnętrzu Cz. 1 Szklane drzwi
Data dodania: 12.03.10

Szkło ma w sobie magiczną estetykę. Już jedna szklana tafla jest w stanie stylistycznie podporządkować sobie wnętrze.

Wśród rozwiązań chętnie stosowanych przez projektantów wnętrz są szklane przegrody, w tym także różnego typu drzwi.

Szkło to materiał szlachetny, o ogromnych możliwościach estetycznych i użytkowych, stąd szerokie spektrum jego użycia we wnętrzach.

Oprócz tak popularnych zastosowań jak ścianki działowe, blaty stołów czy elementy mebli, szkło chętnie wykorzystywane jest przez architektów wnętrz także do przygotowania drzwi.

I to zarówno drzwi wewnętrznych oddzielających pomieszczenia, jak również drzwi szaf, garderob i wszelkiego rodzaju wnęk.

SGG MASTER LIGNE

W tym użyciu szkło może być wykorzystywane na wiele sposobów – jako ozdobny dodatek w drewnianej konstrukcji lub jako element dominujący (drzwi wykonane z pełnej szklanej tafli).

Rodzajem szkła Saint-Gobain Glass najczęściej wykorzystywanym do przygotowania pełnych szklanych przegród wewnątrz pomieszczeń jest hartowane szkło ornamentowe.

Wzór jest atrakcyjną dekoracją tafli, jest też czynnikiem, który pozwala na różnorodne gospodarowanie przeziernością szkła – ornament o gęstej strukturze stworzy szkło mniej przezierne, wzór z delikatnym rysunkiem bardziej zaznaczy kontury obiektu znajdującego się po drugiej stronie tafli.

SGG LISTRA L 

Do przygotowywania drzwi chętnie wykorzystywane jest także szkło trawione kwasem, którego satynowa struktura powierzchni wprowadza do wnętrz ultranowoczesny klimat. Dla osób, które szukają oryginalnych rozwiązań idealnym produktem będzie szkło lakierowane.

Nieprzezierne, nasycone kolorem szkło, które w ofercie Sain-Gobain Glass reprezentuje np. SGG PLANILAQUE EVOLUTION oferowane w palecie kilkunastu modnych barw (jasnych i ciemnych), będzie oryginalnym stylistycznym akcentem w pomieszczeniu.

Najczęstszym typem konstrukcji drzwi w całości wykonywanych ze szkła jest konstrukcja przesuwna, w której można wykorzystać – zależnie od potrzeb – jedną lub więcej tafli. Taka forma drzwi pozwala na łatwą i elastyczną zmianę wielkości i proporcji pomieszczeń, np. umożliwia oddzielenie kuchni od jadalni, czy połączenie salonu z aneksem jadalnym.

SGG MASTER CARRE 

Szklane drzwi będą też idealnym rozwiązaniem w przypadku modnego połączenia łazienki z sypialną małżeńską, ponieważ w razie potrzeby mogą szybko i dyskretnie odseparować jedno z pomieszczeń.

Nowoczesny charakter szkła jako materiału nie wyklucza też klasycznej, otwieranej formy szklanych drzwi. W tym celu taflę hartowanego szkła, wyposażoną w specjalne okucia, można na przykład zamontować w drewnianych ościeżnicach, co doda im bardziej tradycyjnego charakteru.

Jak widać drzwi ze szkła zdają się być doskonałym rozwiązaniem dla każdego typu wnętrza. Swoją stylistyką będą wpisywały się zarówno w estetykę pomieszczeń utrzymanych w nowoczesnym stylu, jak i  w formę wnętrz o bardziej tradycyjnym charakterze. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego szkła, sposobu jego wykorzystania oraz stylu aranżacji. 

SGG MASTER-RAY 

Producentem prezentowanego szkła jest firma Saint-Gobain Glass. Więcej informacji na temat produktów można znaleźć na stronie internetowej www.saint-gobain-glass.com

SGG PLANILAQUE EVOLUTION

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik