Wydania

Grenzebach na targach glasstec 2024: razem w przyszłość produkcji szkła – cyfrowo, ekologicznie i na...
calendar_month 02 lipiec 2024
Dekarbonizacja, cyfryzacja i rozwiązanie problemu niedoboru wykwalifikowanych pracowników to obecnie ważne obszary zainteresowania branży szklarskiej. Pod hasłem „Kształtuj swoją przyszłą produkcję szkła — holistyczne podejście od gorącego do zimnego (obszaru na linii produkcyjnej szkła float)” Grenzebach poruszy te tematy podczas targów glasstec 2024 na stoisku C43 w hali 15, prezentując rozwiązania techniczne które przyczyniają się do bardziej zrównoważonej i przyszłościowej produkcji szkła.
Sztuczna inteligencja w technologii maszyn do obróbki szkła płaskiego
calendar_month 02 lipiec 2024
Wraz z postępem cyfryzacji i automatyzacji, integracja sztucznej inteligencji (AI) jest ważnym krokiem dla przemysłu przetwarzania szkła płaskiego w celu optymalizacji procesów, zmniejszenia zużycia energii i emisji CO2 oraz zwiększenia konkurencyjności.
Linia systron do zatępiania krawędzi szyb XXL. Pełna automatyzacja procesów – od stołu do rozkroju s...
calendar_month 02 lipiec 2024
Oprócz linii produkcyjnej, której sercem jest maszyna systron 6033es1, firma arcon Flach- und Sicherheitsglas GmbH & Co. KG w Feuchtwangen, w południowych Niemczech zainstalowała też centrum obróbcze CNC 6033proHD. Dzięki zastosowaniu w linii automatycznego magazynu szkła w sekcji wlotowej oraz instalacji "face to face" systemu waterjet, arcon osiąga wysoką wszechstronność obróbki przy minimalnych zasobach.
HEGLA, maszyny szklarskie
Sortowanie szkła izolacyjnego w kolejności w trybie ciągłym
calendar_month 02 lipiec 2024
Ciągłe kompletowanie szyb zespolonych i podawanie ich w kolejności wysyłki stanowi główne zadanie systemu sortowania prezentowanego po raz pierwszy przez firmę HEGLA na targach Glasstec. Jedną z funkcji nowego rozwiązania jest uproszczenie dodawania i ponownej produkcji brakujących lub uszkodzonych szyb.
Transparentna fasada i szklane obudowy holu – wyznaczają nowe trendy
calendar_month 02 lipiec 2024
Uważa się, że istniejące budynki komercyjne w nowoczesnych metropoliach muszą zmienić oblicze dzięki zwiększonej przejrzystości, jeśli chcą cieszyć się dobrym odbiorem społecznym i przekształcić się w środowiska o podwyższonej jakości. Budynek CME Center w Chicago był jednym z tych miejsc zbudowanych w latach 80. z ciemnymi holami i labiryntowymi przestrzeniami handlowymi pozbawionymi dostępu do światła dziennego, tworząc jednocześnie mało inspirujące doświadczenia dla najemców i odwiedzających.
LamiPress na wystawie „glass technology live”. Ultracienkie laminaty wykonane z próżniowego i intera...
calendar_month 02 lipiec 2024
Maszyny LamiPress mogą być również wykorzystywane do produkcji laminatów, które wcześniej były technicznie niewykonalne, co Fotoverbundglas Marl GmbH zademonstruje na targach glasstec w dniach 22-25 października. Na swoim stoisku (hala 12, A56) i specjalnym pokazie „technologia szkła na żywo”, firma pokaże szklaną fasadę, w której zalaminowano milimetrowe moduły „VideowindoW” o wysokiej rozdzielczości.
Przeszklenie pawilonu zoptymalizowane dzięki współdziałaniu konstrukcji i fasady
calendar_month 02 lipiec 2024
Szklarnia jest centrum nowego publicznego parku „Operaparken” zlokalizowanego w miejscu dawnego wewnętrznego portu w Kopenhadze. Projekt powstał w drodze konkursu przeprowadzonego w 2019 r. i rozstrzygniętego w 2023 r. Wygrała go pracownia architektoniczna Cobe Architects.
Najnowsza japońska „architektura materiałów”: szkło i drewno Część 6B
calendar_month 02 lipiec 2024
Artykuł jest kontynuacją cyklu poświęconego najnowszym, przełomowym realizacjom architektonicznym wyrażającym estetykę nowoczesnych materiałów w połączeniu ze szkłem. W częściach 1 [1] i 2 [2] omówione zostały budynki łączące szkło i stal, w częściach 3 [3] i 4 [4] przedstawiliśmy obiekty wykorzystujące szkło w kombinacji ze stalą i drewnem, a część 5 [5] dotyczyła estetycznej roli szkła w realizacjach łączących szkło z aluminium, innymi metalami oraz ceramiką. Kolejna praca (część 6) omawia...
ORAÉ® – szkło o zredukowanym śladzie węglowym już dziś zagościło w oknach hotelu „W obłokach”
calendar_month 02 lipiec 2024
W marcu tego roku Parlament Europejski przyjął nowelizację unijnej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD), która wprowadza nowe wymogi efektywności energetycznej dla obiektów w Unii Europejskiej.

Nowości

montaż okien, masy uszczelniajaco-klejące, tremco, illbruck, fasady, okna
illbruck wprowadza nowe, przyjazne dla środowiska opakowania produktów hybrydowych
calendar_month 17 lipiec 2024
Warszawa, 16 lipca 2024 r. – illbruck, ekspert w zakresie rozwiązań do uszczelniania, klejenia oraz izolowania złączy budowlanych w segmencie okien, drzwi i fasad, wprowadza nowe opakowania zbiorcze produktów hybrydowych. Kartonowe pudełka o nowoczesnym, prostym designie, w które pakowane będą kleje i uszczelniacze, to kolejny przykład zaangażowania marki w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nowe opakowania, jednakowe w całej Europie, będą wprowadzane na rynek stopniowo od połowy lata...
O czym pamiętać planując taras?
calendar_month 05 lipiec 2024
Piękny taras jest przestrzenią, która stanowi serce ogrodu oraz miejsce relaksu i spotkań z najbliższymi. Jednak aby spełniał on wszystkie nasze oczekiwania, już na etapie planowania warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, omawia najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu tarasu.
Nice, smart home, automatyzacja, sterowanie żaluzjami i roletami, zarządzanie naturalnym światłem
Przygotuj swój dom na słoneczne dni z urządzeniami Nice Smart Home
calendar_month 09 kwiecień 2024
Zbliża się wiosna, a wraz z nią przyjemne temperatury i coraz dłuższe dni. Czy jest lepszy czas na przemyślenie, jak najlepiej zarządzać światłem w domu?  
okna, Roto, okucia do okien i drzwi, nowość, drzwi wejściowe, zawiasy do drzwi wejściowych, energooszczędne progi
Fensterbau Frontale: nowości i asortyment Roto do drzwi
calendar_month 09 kwiecień 2024
Prezentowane na Fensterbau Frontale rozwiązania do drzwi, w tym niezwodne zawiasy Roto Solid, modułowe zamki Roto Safe czy tegoroczne nowości: Tandeo Upgrade-Kit i zasuwnica środkowa standard do drzwi dwuskrzydłowych są najlepszym potwierdzeniem, że dynamicznie rozwijany asortyment Roto Door pozwala spełnić wszelkie wymagania w budynkach publicznych i domach prywatnych.    
Syntetyczny gaz ziemny (SNG) – czy może zastąpić gaz ziemny w zakładach szklarskich?
calendar_month 09 kwiecień 2024
Efektywność energetyczna i bezpieczeństwo energetyczne są dzisiaj priorytetem dla każdego przedsiębiorstwa. Sytuacja z "kosmicznymi" cenami gazu ziemnego w latach 2021-2022 zmusiła wszystkie przedsiębiorstwa do poszukiwania alternatyw dla gazu ziemnego. W tym artykule omówimy, jak można oszczędzać na zasobach energetycznych i przygotować się na ewentualne ograniczenia w dostawach gazu ziemnego dla przedsiębiorstw po 2025 roku.
okna, montaż okien, montaż drzwi, ISO-Chemie, podwalina podokienna, izolacja cieplna i akustyczna, taśma do uszczelniania okien, energooszczędne uszczelnianie budynku
FENSTERBAU FRONTALE 2024: ISO-CHEMIE wyróżnia się praktycznymi i oszczędzającymi czas rozwiązaniami...
calendar_month 25 marzec 2024
      Podczas prezentacji ISO-Chemie na targach Fensterbau Frontale 2024 duży nacisk położono na łatwość montażu produktów uszczelniających i wysoki stopień elastyczności w zastosowaniu. W ten sposób ten profesjonalista w sprawach szczelnych połączeń spełnia rosnące wymagania dotyczące energooszczędnych uszczelnień budynków.      
OKNOPLAST wprowadza na rynek matowe kolory oklein. Szlachetny design, trwałość, funkcjonalność
calendar_month 15 marzec 2024
Nowa seria oklein OKNOPLAST zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami w designie wnętrz spodoba się wszystkim, którzy potrzebują produktu o dużej trwałości i wysokich walorach estetycznych. Oko użytkownika ucieszą monochromatyczne powierzchnie, które w odróżnieniu od wielu podobnych propozycji, zachowują odporność na działanie ekstremalnych temperatur.Gdzie sprawdzą się nowe, matowe okleiny od OKNOPLAST? To modne rozwiązanie chętnie stosowane jest przez architektów i inwestorów, którzy...
Zadbaj o okna na wiosnę
calendar_month 15 marzec 2024
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Oznacza to, że nadszedł czas, aby zadbać o nasze okna, przygotowując je na nadchodzące, słoneczne dni. Jak właściwie je pielęgnować, aby zachowały swoje właściwości na dłużej? Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, udziela kilku praktycznych wskazówek.
Czy smart home może wspierać zdrowy sen? – Światowy Dzień Snu 2024
calendar_month 15 marzec 2024
Obchodzony 15 marca Światowy Dzień Snu ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że sen jest niezbędnym filarem naszego zdrowia, lecz jego rola wciąż bywa niedoceniana. Wystarczająca ilość spokojnego snu chroni nas przed chorobami i poprawia ogólną jakość naszego życia. Obecnie przeszło połowa Polaków doświadcza trudności z zasypianiem . Jednym ze sposobów na podniesienie jakości snu jest zadbanie o właściwe warunki do odpoczynku. Pomóc w tym może technologia – zwłaszcza urządzenia inteligentnego...

Wydarzenia

United Plate Glass (UPG) zwiększa możliwości dzięki zainstalowaniu nowego urządzenia Osprey 10 Compl...
calendar_month 17 lipiec 2024
Instalacja ta to już trzeci system Osprey zainstalowany w UPG, co pokazuje wzmocnienie zaangażowania firmy w wykorzystanie zaawansowanej technologii w celu zwiększenia jej możliwości produkcyjnych i jakości wytwarzanych wyrobów.
Ochrona przeciwpożarowa, Kongres z Bezpieczeństwem Pożarowym, 24.07.2024 PGE NARODOWY, kamery termowizyjne
Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym 24 lipca na Stadionie Narodowym
calendar_month 17 lipiec 2024
Dzień z Bezpieczeństwem Pożarowym na PGE Narodowy, jedno z najbardziej znanych w Polsce wydarzeń branży ochrony przeciwpożarowej i security już 24 LIPCA 2024 na PGE NARODOWY! ZAREZERWUJ SWÓJ CZAS 👉 www.fireexpo-pge.pl Znakomite gremium Ekspertów, bogaty program wykładów i pokazów!  
Saint Gobain, NorDan, szkło, szyby zespolone, szkło budowlane, współpraca, ORAE, GreenTech
Partnerstwo Saint-Gobain Polska i NorDan Group na rzecz okien dla zrównoważonego budownictwa
calendar_month 16 lipiec 2024
Saint-Gobain Polska i Grupa NorDan jednoczą siły, aby wspólnie rozwijać ofertę okien dla zrównoważonego budownictwa.Budownictwo w Europie odpowiedzialne jest za 36%1 emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowo: 75% istniejących budynków to budynki nieefektywne pod względem energetycznym. Poprawa efektywności energetycznej sektora budowlanego stanowi ogromną szansę na złagodzenie skutków zmian klimatycznych.
Audyt energetyczny budynku – jak go przeprowadzić i jakie daje korzyści?
calendar_month 05 lipiec 2024
Wykonanie audytu energetycznego jest kluczowym krokiem, jeśli planujemy termomodernizację domu, w tym inwestycję w pompę ciepła. Dzięki audytowi możliwa jest dokładna analiza, ile budynek zużywa energii oraz określenie miejsc, gdzie występują największe jej straty. W ten sposób można zoptymalizować termomodernizację, a jednocześnie dobrze dopasować nowe źródło ciepła do potrzeb energetycznych domu. Podpowiadamy, jak przeprowadzić audyt energetyczny i jakie konkretnie daje on korzyści.
Grupa SANCO rośnie w siłę w Europie Wschodniej - dwie nowe firmy partnerskie
calendar_month 05 lipiec 2024
Grupa SANCO powiększyła swoje szeregi o dwie nowe firmy partnerskie – są to przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i przetwarzaniem szkła: Izoglass z Czech i Szkłoland z Polski. Włączenie nowych partnerów pozwala koncernowi umocnić swoją pozycję największego zrzeszenia firm produkujących szyby zespolone w Europie.
EPPA
Nowe przywództwo i wsparcie strategiczne w EPPA: Kierowanie przyszłością zrównoważonego rozwoju PVC
calendar_month 01 lipiec 2024
Europejskie stowarzyszenie profili PVC (EPPA) odbyło swoje doroczne walne zgromadzenie w Lyonie, witając nowe kierownictwo i podkreślając swoje zaangażowanie na rzecz wspierania zrównoważonego rozwoju w branży PVC. Zgromadzenie, które odbyło się po głośnej konferencji EPPA-SNEP w sprawie dekarbonizacji, było centralnym punktem dialogu strategicznego i propagowania polityki.
Yawal, showroom, okna aluminiowe, fasady, wydarzenia, fasady aluminiowo-szklane, drzwi
Za nami dni Otwarte w Showroom Yawal
calendar_month 03 czerwiec 2024
  W dniach od 20 do 25 maja 2024 roku Yawal przeprowadził wydarzenie „Dni otwarte Showroomu w Warszawie”, aby goście mogli na żywo zobaczyć nasze systemy i konstrukcje aluminiowe. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło ponad 250 gości nie tylko profesjonalistów z branży, ale także inwestorów i klientów indywidualnych, którzy szukają innowacyjnych rozwiązań dla swoich przyszłych domów. Podczas tych dni Showroom Yawal odwiedziła również znaczącą grupa architektów z USA.  
Konferencja Aluminium 2024, aluminium, konferencja, okna aluminiowe, konstrukcje aluminiowe, wydarzenia
Porozmawiajmy o przyszłości branży #aluminium
calendar_month 15 maj 2024
Polskie Stowarzyszenie Aluminium organizuje w Krakowie (11 – 12 czerwca 2024 r.) konferencję „Aluminium 2024. Trendy. Innowacje. Technologie”.    
Kongres Stolarki Polskiej, POID, stolarka budowlana
Poznaj program XIV Kongresu Stolarki Polskiej
calendar_month 14 maj 2024
Wielkimi krokami zbliża się XIV Kongres Stolarki Polskiej. Już 23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance spotkają się przedstawiciele branży i czołowi eksperci, aby wspólnie rozmawiać o najważniejszych szansach i wyzwania stojących przed reprezentowanym przez Związek POiD sektorem gospodarki. Jak wygląda program wydarzenia?

Wyroby, materiały, technologie

Warto zobaczyć

Kolejna instalacja maszyn systron w Saint-Gobain – CNC 3525 pro zamontowana w Vetrotech Polska
Saint-Gobain – innowacyjny producent zrównoważonych rozwiązań dla rynku budowlanego – po raz kolejny wybrał firmę systron GmbH z Austrii jako dostawcę maszyn do swojego zakładu produkcyjnego. Tym razem maszyna została zainstalowana w Namysłowie, w należącym do Saint-Gobain zakładzie produkcyjnym Vetrotech Polska.
 Vitroterm Murów – nowa hala produkcyjna, nowe możliwości
Vitroterm Murów S.A. zakończył największą inwestycję w 30- letniej historii firmy. Do użytku została właśnie oddana nowa hala produkcyjna.
Bodyguard czy najlepszy przyjaciel? Szkło, które bierze w ramiona użytkownika i zapewnia ochronę wnętrzom
W sezonie jesienno-zimowym i obliczu świąt Bożego Narodzenia nieustannie myślimy o zapewnieniu ciepła, komfortu i bezpieczeństwa sobie i bliskim. Jak mają w tym pomóc panoramiczne okna, całoszklane drzwi tarasowe, szyby zastępujące tradycyjne ściany zewnętrzne? Rozwiązania szklane nie przestają zaskakiwać, zwłaszcza te w formacie XXL.
Roto City: technologia okuć w wirtualnej miejskiej przestrzeni
Roto Frank Okucia Budowlane zaprasza klientów i partnerów biznesowych do spotkań z wykorzystaniem nowej platformy cyfrowej Roto City. Interaktywna prezentacja ma formę wycieczki po wirtualnym mieście. Przedstawia rozwiązania i nowości Roto w konkretnych zastosowaniach, spełniające szereg różnych wymagań projektowych budynków.
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.