Czytaj także -

Aktualne wydanie

2020 01 okladka

Świat Szkła 01/2020

 

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

  

 20200212a-SWIAT-SZKLA-HALIO-160X600-V3

  

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

 

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

20200131a-SWIAT-SZKLA-HALIO-750x100-V3-PL

 

wlasna-instrukcja ift--baner do newslet-2019

 LiSEC SS Konfig 480x120

  

eurasia glass 480x100

 

 konferencja ICG 1c

Nowy system montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych: Bosch i Fein tworzą razem nowy standard
Data dodania: 05.01.16

20160102bosch1PT1a-01.16Jednolity system gwarantuje wyższą wydajność pracy 
 Bosch i Fein, światowi liderzy w segmencie elektronarzędzi oscylacyjnych, wprowadzają na rynek wspólnie stworzony system montażu osprzętu w tych elektronarzędziach, noszący nazwę Starlock. Współpraca obu firm ma na celu zaoferowanie użytkownikom jednolitego standardu zapewniającego jeszcze wyższą wydajność, szybsze tempo oraz bardziej precyzyjne rezultaty pracy.

 

 

Dzięki wyjątkowej koncepcji napędu, narzędzia oscylacyjne są uniwersalne w użyciu i cieszą się ogromną popularnością na świecie: ruch oscylacyjny umożliwia stosowanie osprzętu do cięcia, szlifowania, oczyszczania powierzchni lub polerowania. Jednak narzędzia te są niezawodne i ekonomiczne tylko wtedy, gdy moc silnika jest przenoszona na brzeszczot czy tarczę szlifierską w sposób zapewniający jak najniższe straty. Dlatego system montażu osprzętu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia szybkiego tempa i precyzyjnego rezultatu pracy.

 

– Na rynku funkcjonuje obecnie wiele systemów montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych. Oferta produktów różnych producentów jest nawet zbyt szeroka, co utrudnia dokonanie ich przeglądu – mówi Willi Fellmann, odpowiedzialny w firmie Bosch za projekt. – Dodatkowo użytkownicy korzystający z adapterów przy montażu osprzętu muszą pogodzić się z obniżeniem wydajności narzędzi. Rozwiązaniem tego problemu jest nowy system montażu o nazwie Starlock: wprowadzając ten produkt Bosch i Fein ustalają wspólny standard montażu i gwarantują maksymalne przeniesienie mocy – dodaje Fellmann, opisując motywy przyświecające współpracy z firmą Fein.

 

Opatentowany system montażu Starlock jest kompatybilny z elektronarzędziami oscylacyjnymi marek Bosch i Fein, a także z narzędziami innych producentów, którzy wykorzystują 12-punktowy systemu montażu. Oznacza to, że taki osprzęt pasuje do większości narzędzi na rynku. – Osprzęt Starlock, oferujący trójwymiarową geometrię, osiąga jeszcze wyższy poziom wydajności niż poprzednie systemy – mówi Rainer Warnicki, manager regionu ds. rozwoju produktów w firmie Fein, opowiadając o udanej współpracy. – Jako wynalazcy elektronarzędzi oscylacyjnych podczas prac nad uchwytem narzędziowym Starlock celowo obraliśmy ścieżkę rozwoju inną od wcześniejszych: wspólny projekt integruje doświadczenia obu marek. Jesteśmy przekonani, że Starlock stanie się standardem na rynku - dodaje.

 

Od stycznia 2016 osprzęt w systemie Starlock będzie dostarczany zarówno pod marką Bosch, jak i Fein. Bosch i Fein oferują trzy klasy wydajności: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax. Dzięki temu podziałowi w narzędziach można zamontować tylko pasujący do nich osprzęt. W ciągu nadchodzących miesięcy firmy Bosch i Fein wprowadzą na rynek także nowe elektronarzędzia z systemem montażu Starlock.

 

Współpraca na rzecz rozwoju: Bosch i Fein wprowadzają nowy standard montażu osprzętu 
System montażu Starlock zapewnia szybkie tempo i precyzyjny rezultat pracy 
Trzy klasy wydajności: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik