Odkryj swoją kreatywność

     Firma Dremel, należąca do Grupy Bosch, to wynalazca systemu narzędzi obrotowych o dużej prędkości, które można wykorzystywać do zadań wymagających dużej precyzji, na zewnątrz i wewnątrz budynków.

 

System Dremel obejmuje bardzo szeroki zakres narzędzi, przystawek oraz ponad 150 elementów osprzętu.

 

    Narzędziami tymi można wykonywać: prace „zrób to sam” (np. mocowanie zawiasów, piaskowanie części drewnianych), prace związane z hobby (np. wykonywanie modeli samolotów, naprawa antyków), prace kreatywne (np. grawerowanie szkła, drewna i innych przedmiotów).

 

 

 
 

 

     Firma Dremel zorganizowała praktyczne warsztaty dla dziennikarzy, aby zapoznać ich z możliwościami swoich narzędzi. Zaproszeni goście mogli zmierzyć się z cięciem, szlifowaniem i grawerowaniem różnych materiałów. Redakcję Świata Szkła oczywiście najbardziej interesowały narzędzia służące do obróbki i zdobienia szkła. Temu celowi mogą służyć mikroszlifierki STYLUS i ENGRAWER

 


 Dremel Engraver – pióro grawerskie
    Engraver to ergonomiczne, małe i precyzyjne pióro grawerskie, wprowadzone na rynek w czerwcu 2007. Końcówka grawerska z węglików spiekanych daje optymalny rezultat pracy w różnych materiałach.    Engraver jest specjalistycznym narzędziem pozwalającym na grawerowanie napisów i wzorów graficznych w takich materiałach jak szkło, ceramika, plastik, metal oraz równe powierzchnie drewniane.Nadaje się również dla tych osób, które chciałyby oznakować swoją własność - może być wykorzystywane do wygrawerowania danych personalnych, nazwiska czy numer telefonu, na wartościowych przedmiotach, np. laptopach, rowerach czy telefonach komórkowych.Dzięki regulacji głębokości grawerowania i działaniu powrotnemu, użytkownik uzyska idealne wyniki grawerowania przez cały czas dokładnie kontrolując pracę urządzenia.


Oddzielny wyłącznik przydaje się również do zapamiętania ustawionej poprzednio głębokości grawerowania w przerwach pomiędzy kolejnymi etapami pracy.    Miękki uchwyt zapewnia dobre podparcie dla palców i nie powoduje szybkiego zmęczenia przy dłuższej pracy. Dzięki takiej budowie użytkownik jest w stanie wykonać także trudniejsze zadania.

 


 Dremel Stylus
    Dremel Stylus to wysokoobrotowe narzędzie pozwalające na wykonywanie precyzyjnych prac. Lekki, ergonomiczny, bezprzewodowy Stylus sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba zeszlifować, przyciąć, wypolerować czy wygrawerować drobne lub trudnodostępne elementy.    Dremel Stylus 7,2V został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu najwyższej precyzji. Dzięki ergonomicznemu kształtowi ważące niecałe 300 g urządzenie wydaje się być przedłużeniem ręki. Można je łatwo ustawiać pod dowolnym kątem. Nie ciągnie się za nim żaden kabel, gdyż jest bezprzewodowy, napędzany nie wykazującym efektu pamięci i charakteryzującym się bardzo niskim stopniem samorozładowania akumulatorem litowo-jonowym.Regulacja prędkości obrotowej pozwala na wybranie zakresu od 5000 do 25000 obrotów na minutę, odpowiednio do zastosowania. Dremel Stylus posiada oddzielny włącznik, dzięki któremu to samo ustawienie prędkości może być wykorzystane także przy kolejnej pracy.    Ergonomika narzędzia Dremel Stylus zapewnia maksymalną łatwość manewrowania, pozwalając osiągnąć wysoki poziom precyzji.     Produkt dostarczany jest w zestawie ze stacją dokującą (ładowarką), która posiada praktyczny schowek na klucz i akcesoria. Urządzenie zostało wyposażone w zestaw 15 akcesoriów m.in. frez szybkotnący, kamień szlifierski krzemowo-karbidowy, impregnowaną tarczę polerską, tarczę tnącą i pierścienie szlifierskie.    Grawerowanie wyrobów szklanych umożliwia zestaw ściernic diamentowych. Są one przeznaczone nie tylko do grawerowania ale też innych precyzyjnych prac: cięcia, rzeźbienia, poprawiania i wykańczania. Końcówki te stosowane są do obróbki drewna, nefrytu, ceramiki, szkła, stali hartowanej, kamieni półszlachetnych i innych materiałów twardych.Końcówki te są pokryte cząsteczkami diamentu. Ostrość i trwałość osprzętu zapewnia jego stosowanie przez długi czas.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.