Aktualne wydanie

2020 09 okladka

Świat Szkła 09/2020

User Menu

 20191104-V1-BANNER-160x600-POL

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Wydanie Specjalne

okladka Dom inteligentny 22

(w opracowaniu) 

 dom bez barier okladka

gotowy

Fasady przeszklone termika akustyka odpornosc ogniowa 2016

 

okna pasywne 2015a

 

Fotowoltaika w architekturze okladka

 

20140808Przegrody przeciwpozarowe

 

konstrukcje szklane

 

20140533 Konstrukcje przeszklone 2

 

katalog 2018 a

 

banner konferencja 04 2019

 RODO

 

 Baner 2

W doborowym towarzystwie
Data dodania: 02.10.08
     BOVONE DIAMOND TOOLS została założona w 2003 r. i jest bliźniaczą spółką ELETTROMECCANICA BOVONE, dla której produkuje oryginalne ściernice do szkła.
    Produkcja diamentowych ściernic ze spoiwem metalowym i żywicznym zawiera wyroby do fazowania i szlifowania krawędzi oraz centrów CNC wszystkich marek.W styczniu 2007 r. w BOVONE DIAMOND TOOLS rozpoczęto produkcję wierteł diamentowych. BOVONE DIAMOND TOOLS dostarcza też tarcze polerskie, filc polerski, tlenek ceru, olej chłodzący, pumeksy, karborund i inne akcesoria do obróbki szkła płaskiego.
   
Handlowa sieć, wspólna z Elettromeccanica Bovone, jest dobrze znana we wszystkich przemysłowych krajach. Warto też podkreślić wysoką jakość produkowanych wyrobów, szybkie dostawy i możliwość produkcji specjalnych narzędzi o określonych własnościach zgodnie z wymaganiami klientów.

    Powierzchnia produkcyjna wynosi 4000 m2, a personel składa się z 23 osób. Produkcja diamentowych ściernic jest głównie procesem sterowanym ręcznie, co oznacza, że doświadczenie operatora jest bardzo ważne, ale z drugiej strony wymóg wysokiej wydajności oznacza konieczność wyposażenia go w najbardziej nowoczesne oprzyrządowanie, które w większości jest projektowane samodzielnie przez BOVONE. BOVONE DIAMOND TOOLS posiada certyfikat zgodności systemu zapewnienia jakości produkcji zgodnego z ISO 9001 od 2005 roku.
   
Najbardziej popularne procesy obróbki szkła to:
● fazowanie i szlifowanie krawędzi na specjalistycznych maszynach
● obróbka krawędzi na centrach numerycznych CNC.

     Fazowanie jest bardzo trudnym procesem, ze względu na dużą ilość możliwych rozwiązań, a ponadto ze względu na wymagany wysoki poziom wykonania. Jest to osiągane za pomocą ściernic garnkowych z metalowym lub żywicznym spoiwem i tarcz polerskich z zastosowaniem ciekłego tlenku ceru w trakcie polerowania.
    Płaskie lub ołówkowe wykończenie krawędzi tafli szkła uzyskiwane jest na prostoliniowych lub krzywoliniowych krawędziarkach, a także na krawędziarkach zapewniających jednoczesną obróbkę dwóch równoległych krawędzi.
    Centra obróbcze CNC są stosowane przy wycinaniu i obrabianiu krzywoliniowych wyrobów ze szkła – przy zastosowaniu numerycznej kontroli nad tym procesem. W tym przypadku ściernice mogą mieć różną średnicę, różne uziarnienie i różne wyprofilowanie. Centra CNC są też wyposażone w narzędzia do cięcia szkła i wiercenia otworów. BOVONE DIAMOND TOOLS produkuje cały asortyment ściernic i innych narzędzi do wymienionych maszyn. Termin dostawy od jednego do trzech tygodni w zależności od rodzaju dostarczanych wyrobów. Zapewnione jest również bezpłatne techniczne wsparcie klientów jeśli tego potrzebują.