Aktualne wydanie

2021 07 okladka1

Świat Szkła 07-08/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 

 Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

baner klej do luster 7 7 2021

 

 Banner Firma Vitrum fiale

 

 

480x100

 

 

 RZ RT 2022 Banner Tag Motiv Animiert 550x150 PL

 

 

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
Nowa trudnopalna taśma do tworzenia membran budowlanych WALKI® Wall Tight FR B 215
Data dodania: 08.04.21

Firma Walki opracowała taśmę, która w połączeniu z membraną Wall Tight FR G A2 - zapewnia reakcję na ogień zgodnie z Euroklasą A2.

 

20210404walki Flame-retardant testing. 20x10

 

Membrany konstrukcyjne, stosowane w ścianach i sufitach w celu zwiększenia promieniowania cieplnego i zapobiegania przenoszeniu wilgoci, muszą być połączone na zakładkę i uszczelnione, aby zapewnić właściwości membrany na całej powierzchni ściany. Podczas gdy membrana Walki® Wall FR G A2 165, wykonana z aluminium i włókna szklanego, jest niepalna i wykazuje reakcję na ogień zgodnie z Euroklasą A2, taśmy klejące dostępne na rynku mają zwykle reakcję zgodnie z Euroklasą E lub F. Oznacza to, że łatwo się palą. Dostępna jest również taśma na bazie aluminium, ale nie jest wystarczająco mocna i może się rozerwać.

 

Dzięki temu, że membrana systemu i taśma klejąca są niepalne, można zaoszczędzić kluczowe sekundy w przypadku pożaru. Aby odpowiedzieć na tę potrzebę rynku, firma Walki opracowała taśmę, która w połączeniu z membraną Walki's Wall Tight FR G A2 zapewnia reakcję na ogień zgodnie z Euroklasą A2. „Musieliśmy obniżyć łączną klasę ogniową zarówno dla membrany, jak i taśmy, nie naruszając jednocześnie właściwości taśmy polegającej na szczelności na dyfuzję pary wodnej i łatwości montażu” - mówi Ann-Mari Ukkonen, kierownik serwisu technicznego i rozwoju, membrany konstrukcyjne w firmie Walki.

 

Dodając uniepalniający klej do obecnej membrany Euroklasy A2, Walki opracował taśmę z odpornością na ogień Euroklasy B. Używając maksymalnie 10% taśmy, zwanej WALKI® Wall Tight FR B 215 Tape, dla każdego Wall Tight FR Membrana G A2 165, system zapewnia reakcję na ogień Euroklasy A2-s1, d0, czyli bez dymu i płonących kropli. „Teraz możemy zaoferować trudnopalną taśmę, która w połączeniu z Wall Tight FR GA oferuje system zgodny z Euroklasą A2-s1, d0, która mówi, że jest niepalna” - mówi Pierrick Girard, Business Line Manager, Construction Membrany w Walkach. Taśma Walki Wall Tight FR G A2 i Wall Tight FR B 215 idealnie sprawdza się w szkołach, szpitalach, centrach handlowych i wieżowcach, gdzie w przypadku pożaru liczy się każda sekunda.

 


Pierrick Girard
Business Line Manager, Construction Membranes
https://www.walki.com/

 

 

 

01 chik
01 chik