W dniu 23 kwietnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się wyjątkowa konferencja prasowa, w czasie której Grupa OKNOPLAST przedstawiła najnowszy system okienny Prolux.

Zarówno prezentacja innowacyjnego produktu, którego nazwę można rozumieć jako sprzyjający światłu, jak i formuła spotkania zorganizowane zostały z dużym rozmachem.

Główną atrakcją wydarzenia była pierwsza w Europie i prawdopodobnie na świecie próba wytrzymałości okna z wykorzystaniem zabytkowego samolotu PWS-26.

 

20150422Oknoplast Prezes Mikołaj Placek Prolux

 

Nowa era w stolarce otworowej

Miejsce konferencji zatytułowanej Fani przestrzeni zostało wybrane przez OKNOPLAST nieprzypadkowo. To, co łączy bowiem okno Prolux z lotnictwem to przestrzeń, którą ceni sobie każdy, a dla wielu jest ona synonimem luksusu.

 

20150422Oknoplast Prezes Mikołaj Placek Standard vs Prolux

 

Drugim powodem była zgodność minimalizmu i nowoczesności bryły jednego z najbardziej uznanych obiektów architektonicznych w Polsce z estetyką produktów OKNOPLAST. Podkrakowskie przedsiębiorstwo w imię zasady less is more od ponad 20 lat dostarcza klientom produkty o wyjątkowym designie, które dzięki najwyższej jakości i innowacyjności wyznaczają nowe standardy w branży.

 

20150422Oknoplast Prezes Mikołaj Placek

 

Wypracowane przez lata doświadczenia nauczyły nas słuchać rynku i wyprzedzać jego oczekiwania. Jako pierwsi wprowadziliśmy ponad 30 innowacyjnych rozwiązań, takich jak m.in. technologia Space Block czy pakiet szybowy 4Xglass, które zyskały uznanie wśród polskich oraz zagranicznych klientów. Bycie pionierem zobowiązuje, dlatego mogę śmiało powiedzieć, że otwieramy dziś po raz kolejny nową erę w branży okiennej: system Prolux – więcej światła w Twoim domu! – powiedział Mikołaj Placek, prezes OKNOPLAST, witając zebranych gości.

 

20150422Oknoplast Prolux

 

Co wyróżnia system Prolux?

Prolux – więcej światła w Twoim domu!
Prolux to kolejne innowacyjne rozwiązanie OKNOPLAST, które łączy w sobie wszystkie kluczowe elementy, jakie powinno zawierać nowoczesne okno: maksymalną obecność światła połączoną ze świetnym designem i parametrami izolacji termicznej, akustycznej oraz antywłamaniowej. Nowe okno wyróżnia między innymi większa powierzchnia szyby i smuklejsze profile PVC, co gwarantuje pozyskanie większej ilości naturalnego światła słonecznego. Nowatorski system jest pierwszym tego typu produktem na polskim rynku stolarki otworowej.

 

20150422Oknoplast prezentacja produktów

 

Na wpływ odpowiedniej ilości światła na samopoczucie zwrócił uwagę psycholog, Karol Łojek, TVN:

Wpływ światła słonecznego na procesy fizjologiczne i psychiczne jest nieoceniony. Fakt, że rano w sypialni wita nas promyk słońca ma wpływ na to, czy danego dnia będziemy podchodzić wesoło i radośnie do życia, czy będziemy szczęśliwsi, bardziej cierpliwi dla innych ludzi i czy odniesiemy sukces zawodowy.

 

20150422Oknoplast pierwszy na świecie test wytrzymałości okna Prolux z użyciem samolotu

 

Dodatkowo, dzięki większej ilości ciepła wpadającego przez szybę, okno Prolux umożliwia poprawę bilansu energetycznego, pozwalając na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia.

 

Innowacyjny design
Prolux posiada unikalny, zaprojektowany przez OKNOPLAST kształt, inspirowany wcześniejszą linią okien Platinium, jednak znacznie bardziej minimalistyczny i nowoczesny. Dostępne w nowym kolorze Sheffield Oak okno stanowi odpowiedź na współczesne trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywają światło i przestrzeń. Potwierdzili to w swoich wypowiedziach niezależni eksperci.

 

20150422Laboratorium Oknoplast Prolux testy wodo- i dźwiękoszczelności

 

Obecne trendy w architekturze dążą do tego, aby zapewnić jak najlepsze połączenie zewnętrznej części budynku z jego wnętrzem, a dzieje się to poprzez zastosowanie bardzo dużych przeszkleń z udziałem jak najmniejszych profili – chodzi o zmniejszenie bariery pomiędzy otaczającym nas światem a wnętrzem budynku, co zdecydowanie poprawia funkcjonowanie człowieka i estetykę wnętrza. – powiedział Dariusz Dygutowicz z DDD Architekci.

 

20150422Laboratorium Oknoplast Prolux testy termoizolacyjności 1

 

Zalety nowego systemu podkreślił również włoski designer przemysłowy Giuseppe Bencivenga. Jego zdaniem istotną cechą w projektowaniu budynków jest obecnie design minimalistyczny: Uważam, że w projektowaniu stolarki okiennej bardzo istotnym elementem jest i będzie umożliwienie wpuszczenia jak największej ilości światła do pomieszczenia mieszkalnego. Żyjemy w przestrzeniach miejskich, gdzie jest mało światła. Posiadanie okna, które pozwalałoby na przepuszczanie większej ilości światła stanowi ogromną zaletę.

 

Nowoczesne okucia ProLight
System Prolux został wyposażony w okucia ProLight będące najnowszą generacją okuć firmy Winkhaus. Skrzydło rozwierno-uchylne posiada funkcję regulacji uchyłu „FOUR Seasons”, co podnosi komfort wietrzenia pomieszczeń przez cały rok. Ergonomia nowych okuć sprawia, że okno podczas codziennego użytkowania pracuje lżej, a jego wygląd jest nowoczesny i estetyczny.

 

20150422Laboratorium Oknoplast Prolux testy termoizolacyjności

 

Testy na najwyższym poziomie
Pomimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu Prolux prezentują bardzo wysoki poziom.

Konstrukcja najnowszego systemu OKNOPLAST daje możliwość stosowania pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych, w tym dwukomorowych. Ponadto w oknie zastosowano autorskie wzmocnienie wykonane z wielokrotnie giętej stali, które zapewnia sztywność i stabilność konstrukcji, pozwalając jednocześnie na projektowanie okien o dużych gabarytach – wyjaśnił Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST.

 

Na potwierdzenie wytrzymałości okna Prolux w różnych warunkach, zaproszeni goście uczestniczyli w nietypowej prezentacji. W czasie oryginalnych testów w praktyczny sposób można było sprawdzić wytrzymałość nowego systemu pod względem odporności na obciążenie wiatrem, dźwięk czy termoizolację. Najwięcej emocji wzbudziła – przeprowadzona po raz pierwszy w Europie i prawdopodobnie na świecie – próba z użyciem zabytkowego samolotu PWS-26.

 

Na drugim stanowisku badawczym wyposażonym w symulator nasłonecznienia, uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia okna pod kątem nagrzewania się konstrukcji okiennych. Trzeci test, który odbył się w specjalnej komorze badawczej, polegał na badaniu parametrów systemu Prolux w zakresie wodoszczelności i przepuszczalności powietrza według normy PN-EN 14351.

  

  

Na zakończenie, uczestnicy mieli okazję poznać bliżej wyjątkowe zasoby Muzeum Lotnictwa w czasie spaceru szlakiem najważniejszych eksponatów.

 

Prolux to autorski projekt OKNOPLAST, chroniony dwoma zgłoszeniami patentowymi, m.in. odnośnie umiejscowienia stali zbrojeniowej w skrzydle. Okna Prolux dostępne są w ofercie OKNOPLAST-u od kwietnia br. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.