Zimowa pogoda nie sprzyja długim remontom, ani intensywnym pracom budowlanym. Niemniej nawet teraz możemy zadbać o komfort w naszym domu, między innymi wykonując szereg drobnych napraw, na które wiosną i latem zazwyczaj szkoda nam czasu. O tym, co warto zreperować, zanim za oknem zawita wiosna, opowiada Tomasz Mazurkiewicz ekspert z firmy Den Braven. 

 

20160101den braven woodstar

 

Zimowe porządki

Intensywne opady deszczu, niskie temperatury oraz krótki dzień zdecydowanie nie sprzyjają zewnętrznym pracom remontowym. Dlatego też, skoro i tak większość czasu spędzamy pod dachem, warto nareszcie wykonać te naprawy, które zawsze spychamy na dalszy plan. Zima to doskonały czas, aby skupić się na detalach wewnątrz domu. Nawet, jeśli wydaje nam się, że wszystko jest w porządku, to z pewnością znajdzie się choć jeden element wymagający pilnej interwencji. Doskonałym przykładem są listwy podłogowe, które mimo iż nie pełnią strategicznej roli, to w dużym stopniu wpływają na estetykę wnętrz.

 

20160101den braven silikon sanitarny

 

Rewidując stan naszych podłóg z pewnością zauważymy luki przy zamocowanych wiele lat temu listwach, albo znacznie obluzowane fragmenty, za którymi gromadzi się kurz. Aby szybko zaradzić temu problemowi wystarczy odpowiedni, uniwersalny i bardzo mocny klej (może być to Mamut Glue) oraz kilkadziesiąt minut wolnego czasu – mówi Tomasz Mazurkiewicz ekspert firmy Den Braven. W ten sposób bardzo łatwo pozbędziemy się usterki, która pozornie sprawiała wrażenie znacznie poważniejszej. Innym miejscem, które warto poddać kontroli, są narożne fugi w łazience.

 

Ze względu na swoje umiejscowienie są one bardzo podatne na działanie wilgoci, powstawanie pleśni i grzybów – mówi Tomasz Mazurkiewicz. Aby odświeżyć wygląd naszego prysznica lub wanny, fugę narożną należy usunąć specjalnym nożem do spoin oraz rozpuszczalnikiem do silikonu. Po oczyszczeniu fugi jej brzegi oklejamy taśmą malarską oraz wypełniamy nowym preparatem. Wybierając produkt wzbogacony o środek zapobiegający rozwojowi grzybów i pleśni na jego powierzchni (np. Silikon Sanitarny Extra firmy Den Brave), zabezpieczymy naszą łazienkę na wiele lat, a ponadto otrzymamy gładką, połyskliwą, odporną na detergenty i śnieżnobiałą fugę – podpowiada ekspert. Co jeszcze czekać na nas może zimową porą?

 

20160101den braven klej mumut glue

 

Chociażby meble ogrodowe. Jeśli dysponujemy piwnicą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby już dziś podjąć się konserwacji mebli ogrodowych. Wtedy też wiosną od razu będziemy mogli rozkoszować się promieniami słońca, zamiast marnować pierwsze pogodne dni na przygotowania. Bazujące na naturalnych składnikach oleje, (jak choćby ten do mebli ogrodowych z linii Woodstar) pozwalają w prosty i szybki sposób wzmocnić naturalną odporność drewna, nadając mu satynowe wykończenie, zabezpieczając przed czynnikami atmosferycznymi, promieniami UV, grzybami oraz wodą – radzi ekspert.

 

Pomysłów na zimowe majsterkowanie jest wiele, dlatego też warto wykorzystać spędzony w domowym zaciszu czas na to, by zaoszczędzić sobie części pracy wiosną, gdy nadejdzie pora na nieuchronne wielkie porządki.

 

więcej informacji: www.denbraven.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.