Możliwość dowolnego formowania, dostosowania wyglądu oraz wykorzystania zarówno w produkcji ręcznej, jak i zautomatyzowanej – system Super Spacer® z technologią ciepłej ramki to mistrz wszechstronności.

 

Nowoczesne ramki dystansowe, zapewniające termiczną izolację krawędzi szyby zespolonej w oknach z szybami termoizolacyjnymi, są niezbędnym elementem wydajnych energetycznie systemów okiennych i fasadowych.

 

Ograniczenie strat ciepła do minimum dzięki ciepłej ramce jest nieodzowne, zwłaszcza w domach pasywnych. Ramki dystansowe są coraz bardziej doceniane przez architektów, inwestorów i firmy przetwarzające szkło, dla których aspekty proekologiczne i ekonomiczne mają decydujące znaczenie.

 

System ramek dystansowych elastyczny pod każdym względem 

 

Edgetech Super Spacer® to pierwszy na świecie system ramek dystansowych z elastycznej pianki strukturalnej ze zintegrowanym środkiem osuszającym. W porównaniu z konwencjonalnymi ramkami z aluminium ten niemetaliczny kompozyt charakteryzuje się wyjątkowo niską przewodnością cieplną.

 

Temperatura rozkłada się równomiernie na całej powierzchni szkła, następuje ograniczenie zimnego promieniowania na powierzchni okna oraz obniżenie punktu rosy, co pozwala zredukować kondensację pary wodnej przy krawędziach nawet o 70% w porównaniu z oknami wyposażonymi w szyby termoizolacyjne bez ramek dystansowych.

 

Struktura pianki stosowanej w systemie Super Spacer® jest w znacznym stopniu paroprzepuszczalna. W ten sposób – oraz dzięki dużej zawartości środka odwadniającego – wilgoć może być szybko absorbowana. Wielowarstwowa paroizolacja w ramce dystansowej, w kombinacji z zewnętrznym uszczelniaczem, zabezpiecza przed wilgocią z zewnątrz oraz ucieczce gazu na wewnątrz.

 

 

2016 1 5 1

 

 

Super Spacer® Premium/ Premium Plus

 

Elastyczne ramki dystansowe Super Spacer® Premium z pianki silikonowej zapewniają maksymalną izolację cieplną krawędzi szyby zespolonej w systemach termoizolacyjnych. Dzięki zintegrowanemu środkowi odwadniającemu oraz użyciu kleju akrylowego po bokach zastosowanie ramek dystansowych z pianki strukturalnej wyraźnie ułatwia proces produkcji systemów z szybami termoizolacyjnymi. Dostępne wysokości: 4,7 mm (Premium) lub 6,5 mm (Premium Plus).

 

Super Spacer® T-SpacerTM Premium/ Premium Plus oraz Super Spacer® TriSealTM Premium Plus

 

To elastyczne ramki dystansowe z pianki silikonowej spełniające najwyższe wymogi handlowe, w tym standardy Structural Sealant Glazing (SSG). W potrójnym systemie krawędzi szyby zespolonej Super Spacer® T-Spacer™ zastosowano po bokach klej akrylowy, który umożliwia wyjątkowo skuteczne, zautomatyzowane przetwarzanie oraz aplikowanie uszczelniaczy (poliizobutylen i uszczelnienie krawędzi).

 

Dostępne wysokości: 6,3 mm (Premium) lub 7,3 mm (Premium Plus). System Super Spacer® T-Spacer™stanowi bazę trzypoziomowego systemu krawędzi szyby zespolonej Super Spacer® TriSeal™ Premium Plus, wyposażanego fabrycznie w uszczelkę z poliizobutylenu, która ułatwia manualną obróbkę oraz pozwala obniżyć współczynnik ubytku gazu i przenikanie pary. Aby spełnić standardy SSG, niezbędne jest zastosowanie warstwy silikonu odpornego na działanie promieniowania UV.

 

Dalsze informacje można uzyskać pod adresami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.superspacer.com Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach BUDMA: nr 98 w hali nr 5

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 01/2016
 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.