HS i HS-Master
    Obecnie w modzie są wielkopowierzchniowe elementy podnoszono-przesuwne.  Tworzą one jasne, przejrzyste pomieszczenia i nadają im nowoczesną atmosferę. Znane okucia podnoszono-przesuwne HS firmy G-U stały się jeszcze bardziej komfortowe dzięki możliwości doposażenia drzwi w technologię HS-Master. Pozwala to zrealizować życzenie klienta związane nie tylko z estetyką wyglądu pomieszczenia, ale również z komfortem obsługi.
    Podczas tegorocznych targów Fensterbau Fontale 2008 zaprezentowany został zintegrowany napęd HS-Master, który łączy w sobie technikę bezpieczeństwa z nowoczesną techniką napędową, zapewniając wysoki komfort mieszkania.
    Drzwi mogą być otwierane poprzez – wg wyboru: przycisk, zdalne sterowanie lub czujnik radarowy. Otwieranie i zamykanie możliwe jest również poprzez lekki dotyk uchwytu. Drzwi pozostają w ruchu i zostają zastopowane krótko przed osiągnięciem pozycji końcowej. W krótkim czasie drzwi zostają otwarte lub zamknięte. W razie przeszkód w obszarze jezdnym, przy oporze maks. 150 N, system zostaje zastopowany i drzwi ruszają w przeciwnym kierunku.
     Ponieważ zasilanie prądem, elektronika sterownika, jak też połączenie ze skrzydłem są zintegrowane w napędzie, możliwe jest doposażenie drzwi w dowolnym czasie.
    Jednostkę napędową zakrywa ozdobna pokrywa (100 mm wys. zabudowy), dzięki czemu HS-Master daje się delikatnie wkomponować w wygląd i atmosferę mieszkania.
    System dostarczany jest w formie wstępnie zamontowanego zestawu „na wymiar”, w różnych wariantach wyposażenia, co ułatwia montaż.
    Gotowy, zamontowany HS-Master unosi i przesuwa skrzydła o ciężarze do 300 kg. Dopuszczalna wysokość skrzydła wynosi od 1840 do 2765 mm, szerokość skrzydła od 950 do 3300 mm. Wymiary te dotyczą elementów z drewna, PVC i aluminium (schemat E)

     Dzięki niskim progom, prostej obsłudze, płaskiej szynie bieżnej oraz dużym szerokościom otwarcia, napęd ten nadaje się doskonale do zastosowania w programie „Budowanie bez barier“.

PSK

    Program okuć równolegle-przesuwnouchylnych oferuje rozwiązania techniczne najwyższej jakości do okien i drzwi balkonowych z drewna, PVC i aluminium. W ofercie znajduje się G.U-966 (PVC i drewno) i G.U – 968 (aluminium) dla dużych elementów 2- lub 4-skrzydłowych.

 Innowacyjna technologia przesuwania
    Dzięki nowoczesnemu elementowi ustalającemu, wózek gładko i dokładnie ślizga się z pozycji przesuwania do pozycji uchylania.

 

 

 

 

 

 

 Łatwy montaż z „Mądralą”
    Wszystkie punkty ryglujące okuć są zaprojektowane jako automatyczne trzpienie grzybkowe „Mądrale”, które dokładnie dopasowują się do wielkości przestrzeni wrębowej.

 

 

 

 

 Indywidualne poziomy bezpieczeństwa
    Okucia równolegle-przesuwno-uchylne do elementów z drewna i PVC dostępne są w trzech różnych klasach bezpieczeństwa. Specjalne, bezpieczne komponenty zapewniają doskonałą ochronę antywłamaniową.

 

 

 

 

 Srebrna powłoka ferGUard*
    Okucia równolegle-przesuwno-uchylne firmy G.U. pokryte są szczelną powłoką ferGUard w kolorze srebrnym, która zapewnia intensywną i stałą ochronę antykorozyjną.

 

więcej informacji: Świat Szkła 5/2008

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.