Odpowiednia wentylacja i cyrkulacja powietrza w domu jest niezwykle ważna nie tylko dla naszego komfortu, ale również zdrowia. Firma Awilux Polska posiada w swojej ofercie rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się świeżym powietrzem w mieszkaniu bez względu na panujące za oknem warunki atmosferyczne. Okna Awilux z systemem PADK pozwalają na swobodna cyrkulację powietrza - jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo nam i naszemu mieniu.

 

 

Systematyczne wietrzenie jest ważne dla zdrowego klimatu panującego w pomieszczeniu. Podnosi ono komfort życia, a także pozwala uniknąć zagrzybienia ścian. Niestety pozostawianie otwartych okien jest zaproszeniem dla potencjalnych włamywaczy, a także stwarza ryzyko zalania pomieszczeń podczas intensywnych opadów. Okna z systemem PADK dostępne w firmie Awilux Polska są odpowiedzią na te niedogodności. Dzięki innowacyjnej budowie produkt ten zapewni bezpieczeństwo oraz zdrową cyrkulację powietrza w naszym domu.

 

20170322awilux PADK aranzacja


Fot: AWILUX/WINKHAUS

 

 

Zdrowie na pierwszym miejscu

Zła wentylacja pomieszczeń może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia. Brak cyrkulacji powietrza powoduje kondensacje pary wodnej i powstawanie wykwitów pleśni na ścianach. Nie jest to obojętne dla naszej kondycji i samopoczucia. Pleśń i grzyb może przyczynić się do powstawania nowotworów, jednocześnie oddziałując negatywnie na układ oddechowy oraz skórę i przyczyniając się do występowania takich dolegliwości jak katar, kaszel, łzawienie oczu czy wysypki, a nawet niewydolność nerek. Zagrzybienie jest szczególnym problemem dla alergików. Okna z systemem PADK z oferty firmy Awilux zapobiegają powstawaniu wykwitów pleśni i grzybów na ścianach. Dzięki możliwości odsunięcia skrzydła od ramy na 6mm to rozwiązanie umożliwia ciągły dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia.

 

20170322awilux padk

Fot: AWILUX/WINKHAUS

 

Zatrzymaj ciepło we wnętrzu

Wietrzenie pomieszczeń – w szczególności zimą – wiąże się z dużymi stratami ciepła, a tym samym z koniecznością dogrzewania pomieszczeń. Powoduje to większe zużycie energii oraz wyższe rachunki. Dzięki swojej budowie okna z systemem PADK od Awilux Polska pozwala na cyrkulację powietrza przy jednoczesnym utrzymaniu stałej temperatury we wnętrzu. Gdy skrzydło jest odsunięte od ramy na całym swoim obwodzie, nagrzane powietrze z wnętrza ucieka górą, a świeże powietrze z zewnątrz napływa dołem, powoli rozpraszając się po całym pomieszczeniu. Dzięki temu podczas wietrzenia nie dochodzi do znacznej utraty ciepła – tak, jak w przypadku okna uchylnego. Badania wykazały, że podczas wietrzenia przez uchylone okno – przy temperaturze na zewnątrz 0 st. C – po 10 minutach odnotujemy spadek temperatury o ok. 2 st. C, natomiast podczas wietrzenia szczelinowego, które zapewnia system okien firmy Awilux z systemem PADK – temperatura spadnie jedynie o ok. 0,5 st. C.

 

Na każdą pogodę

Dzięki nowemu systemowi wietrzenia, dostępnemu w oknach PADK firmy Awilux możemy cieszyć się wnętrzem bez uciążliwych przeciągów. Dodatkowo to rozwiązanie eliminuje problem trzaskających okien. Konstrukcja okien Awilux z systemem PADK powoduje, że skrzydło pozostaje zawsze w tej samej odległości od ramy, niezależnie od warunków pogodowych i siły wiatru. Dodatkowo, nie musimy martwić się, że podczas silnych opadów woda przedostanie się do wnętrza i spowoduje szkody, takie jak zalanie ścian, parapetów oraz sprzętów w mieszkaniu. Wietrzenie szczelinowe tworzy barierę nie tylko przed deszczem, ale również bardziej uciążliwym hałasem.

 

20170322awilux winkhaus okucie activpilot comfort padk

Fot: AWILUX/WINKHAUS

 

Poczucie bezpieczeństwa

System uchylno–rozwierny zastosowany w oknach firmy Awilux umożliwia trzy warianty otwierania okna. Oprócz tradycyjnego otwarcia oraz uchylenia można odsunąć skrzydło od ramy okna w taki sposób, że na całym obwodzie powstanie szczelina o szerokości ok. 6 mm. Co ważne, okno w takim położeniu nie traci swojego antywłamaniowego charakteru. Stalowe zaczepy konstrukcji znajdujące się na całym obwodzie ramy skutecznie utrudniają wyważenie okna - zarówno w pozycji zamkniętej, jak i uchylonej. Dodatkowo, pozycja klamki nie zdradza, iż okno nie zostało zamknięte, a tym samym nie stanowi pokusy dla włamywacza.

 

Intuicyjna obsługa

Korzystanie z okien Awilux z systemem PADK jest niezwykle proste i intuicyjne. Gdy obracamy klamkę do pozycji poziomej, skrzydło uchyla się. Przekręcając klamkę o kolejne 45 st. w górę (do pionu), uzyskujemy szczelinę wietrzącą na całym obwodzie okna, przy czym skrzydło jest w tej pozycji bezpiecznie zaryglowane. Jeśli z tej pozycji obrócimy klamkę do poziomu, skrzydło się otworzy.

Okna z systemem PADK od firmy Awilux Polska to rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się świeżym powietrzem w naszym domu bez względu na warunki pogodowe, a także zapewni bezpieczeństwo nam i naszemu zdrowiu. Dzięki wysokiej jakości wykonania okna z systemem PADK firmy Awilux zapewnią nam komfort użytkowania przed długie lata.

Wycena:

Profil: CT 70 Classic , kolor biały, okucie PADK, wymiar: 750*1200mm, cena netto: 850 pln

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.