fot. WINKHAUS
Zamek i park w Méry-sur-Oise są oddalone od stolicy Francji o około 30 km i znajdują sie pod ochroną konserwatora zabytków. Ten historyczny kompleks został odrestaurowany w latach 90-tych, a w 2010 roku ofertę poszerzyła dobudowana nowoczesna część hotelu. Obiekt stanowił duże wyzwanie, zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Czterogwiazdkowy hotel dysponuje 70 pokojami, w tym 2 studia z własnym tarasem na dachu. Autorem projektu był Claude Ginsburger.
Rozwiązania estetyczne
W nowoczesnej części hotelu dostęp do pomieszczeń regulują przede wszystkim specjalne klamki blueChip Design-EZK. Eleganckie klamki na rozetach spełniają wysokie wymagania estetyczne – to wspólny produkt renomowanych firm FSB i Winkhaus. Estetyki drzwi nie burzą żadne wystające elementy, ponieważ czytnik blueChip jest wbudowany w rozetę. W zamku natomiast "panują" elektroniczne wkładki blueChip. Dyskretna estetyka wkładek elektronicznych dobrze komponuje sie z zabytkowymi drzwiami, a ich instalacja nie wymaga ingerencji w materiał.
fot. WINKHAUS
Wygodny dostęp
Goście hotelu „Château de Méry“ otrzymują po przyjeździe kartę blueChip. Wszystkie drzwi, do których mają dostęp, otwierają bezdotykowo kartą, zbliżając ją do rozety. Programowaniem kart zajmują się pracownicy recepcji. Odbywa się to bezproblemowo, podobnie jak sczytywanie kart przy wymeldowaniu z hotelu. Pracownicy hotelu i zamku posiadają klucz blueChip. Klucz ten otwiera zarówno drzwi wyposażone w klamki EZK, jak i wkładki blueChip. Klamki EZK rozpoznają klucz po zawartym w nim transponderze. W zabytkowej części hotelu otwieramy drzwi w sposób tradycyjny: przez wprowadzenie i przekręcenie klucza Winkhaus blueChip w elektronicznej wkładce i naciśnięcie klamki.
fot. WINKHAUS
Technologia przyjazna dla użytkownika
To, co w przypadku systemów mechanicznych stanowi duży nakład pracy i kosztów, w systemie blueChip firmy Winkhaus można załatwić kilkoma kliknięciami na komputerze. Jeśli hotelowy gość zgubi kartę, jest ona od razu blokowana w systemie. Zgubione klucze pracowników blokuje sie przez przeprogramowanie odpowiednich wkładek. Podobnie postępuje się z uprawnieniami użytkowników. Pomaga w tym przyjazne dla użytkownika oprogramowanie blueIntrasControl, dostarczone przez firmę Winkhaus.
fot. WINKHAUS
więcej informacji: www.winkhaus.pl