Przed nami najgorętszy okres roku, który potrafi uprzykrzyć życie nawet największym miłośnikom słońca. Przebywanie w nagrzanych pomieszczeniach nie jest przyjemne, a nadmierne używanie klimatyzacji może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i dodatkowo zwiększa koszty eksploatacji obiektu. Warto zadbać więc o wyposażenie wnętrz w nowoczesne osłony okienne, które, dobrze zamontowane, zapewnią nam komfort nawet w czasie upalnego lata.

 

20170611montaz FAKRO markiza do okien pionowych VMZ solar realizacja

 


Osłony okienne pełnią ważną rolę w każdym budynku – nie tylko chronią prywatność, lecz także pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu. Pozbawione ich pomieszczenia są podatne na nagrzewanie, ponieważ promienie słoneczne swobodnie przenikają przez szyby i po zetknięciu ze znajdującymi się w środku przedmiotami zamieniają się w ciepło. Przed nadejściem upałów warto więc rozważyć zakup i montaż produktów, które zapewnią komfort przebywania w zamkniętych przestrzeniach.


Dopasuj wybór do potrzeb
Przed zakupem osłony okiennej należy zadać sobie kilka istotnych pytań – wyrób musi przede wszystkim być dostosowany do konkretnego wnętrza i jego specyfiki. Miejsca takie jak np. salon potrzebują zwiększonego dopływu promieni słonecznych, więc sprawdzą się tam produkty z wyższą przepuszczalnością światła. Odwrotnie będzie zaś w sypialni czy garderobie, gdzie konieczne jest zachowanie prywatności.

 

20170611montaz FAKRO markiza do okien pionowych VMZ solar montaz 2


Najczęściej spotykane w domach są rolety wewnętrzne, zasłony lub żaluzje. Dobrym sposobem na poradzenie sobie z „palącym problemem” może okazać się właśnie wybór wewnętrznych rolet materiałowych. Dają one ochronę przed nasłonecznieniem, przez co zapobiegają również tworzeniu się refleksów na ekranach monitorów. Rolety, dzięki prowadnicom bocznym i kasecie osłaniającej ograniczają do minimum przenikanie światła słonecznego, można je swobodnie odsłaniać lub zasłaniać nawet przy uchylonym oknie. Wewnętrzne rolety materiałowe polecane są zwłaszcza na poddasza, które są szczególnie narażone na działanie ostrego światła.

 

20170611montaz FAKRO markiza do okien pionowych VMZ solar montaz 1


W sezonie letnim sprawdzą się również żaluzje plisowane, które spełniają funkcję zaciemniającą i dekoracyjną. Ten produkt powinien zadowolić odbiorców poszukujących oryginalnych i funkcjonalnych rozwiązań. Wysokiej jakości żaluzje plisowane wykorzystują bowiem szereg usprawnień ułatwiających ich obsługę, m.in. samohamujący mechanizm, prowadnice boczne i płaską kasetę osłaniającą oraz możliwość prowadzenia za pomocą sztycy.

 

W domu i w pracy
Praca w upalne dni powoduje dyskomfort, zwłaszcza w przypadku budynków z dużą liczbą przeszkleń. Remedium w postaci klimatyzacji nie do końca się sprawdza, ponieważ może niekorzystnie wpływać na ludzkie zdrowie, wywołując tzw. „syndrom chorego budynku”. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie rolet zewnętrznych przeznaczonych do tego typu obiektów. Stanowią one wsparcie dla pracy klimatyzatorów, ograniczając koszty eksploatacji pomieszczeń. Specjalne systemy otwierania zintegrowane z prowadnicą chronią prywatność, zapobiegając powstawaniu prześwitów.

 

20170611montaz ANWIS roleta materialowa sterowanie elektryczne


Coraz więcej osób decyduje się także na zakup osłon okiennych skutecznie absorbujących ciepło słoneczne już na zewnątrz. Bardzo dobrym rozwiązaniem do zastosowania zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych, jest markiza zewnętrzna, która oprócz ochrony przed nagrzewaniem się wnętrz, spełnia wiele innych funkcji, m.in. zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem UV, zapewnia prywatność przy jednoczesnym widoku na zewnątrz, a także działa jak moskitiera.

 

Absorbuje ona promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz oraz chroni przed powstawaniem szkodliwych dla oczu refleksów świetlnych. Markiza zasilana z akumulatorów solarnych jest bardzo łatwa w obsłudze, gdyż posiada 3 tryby pracy, w tym jeden automatyczny, w którym zasłona rozwija i zwija się samoczynnie w zależności od stopnia nasłonecznienia, dzięki specjalnemu panelowi fotowoltaicznemu reagującemu na promieniowanie słoneczne.

 

20170611montaz ANWIS zaluzje plisowane


Gdy już wybraliśmy właściwą osłonę, montaż najlepiej zostawić fachowcom, którzy dzięki specjalistycznej wiedzy odpowiednio zainstalują wyrób. Producenci często uzależniają również gwarancję na produkt od tego, aby jego montażu dokonała rekomendowana ekipa fachowców


Lato kojarzy się z relaksem i błogim odpoczynkiem. Nie każdy może jednak do woli korzystać z uroków pięknej pogody, a przebywanie w nagrzanych wnętrzach nie należy do przyjemnych. Zastosowanie nowoczesnych osłon okiennych zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania budynków, a odpowiednio zamontowane produkty będą bezproblemowo służyć przez długi czas.

 

20170611montaz ANWIS roleta materialowa

 

***
Ogólnopolska kampania edukacyjna „DOBRY MONTAŻ" to organizowana przez Związek POiD akcja, promująca wśród inwestorów indywidualnych ideę prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. Partnerami „DOBREGO MONTAŻU" są firmy: AIB, Anwis, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt-met, POL-SKONE, Porta KMI Poland, PROLINE, Soudal, Stolbud Koronea i Yawal.

***
Opis rozwiązań oferowanych przez Partnerów kampanii „DOBRY MONTAŻ":

Markizy do okien pionowych VMZ firmy FAKRO – markizy montowane na zewnątrz okien absorbują promieniowanie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz. Chronią przed ciepłem promieniowania słonecznego do 8 razy skuteczniej niż roleta wewnętrzna i umożliwiają jednocześnie dopływ naturalnego światła i widok na zewnątrz. Poprawiają także warunki ergonomiczne podczas pracy, zapewniając równomierny rozkład światła oraz chronią nasze oczy przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem. W wersji elektrycznej pełnią także funkcję moskitiery.

Kolejną zaleta stosowania markiz jest ich energooszczędność. Wykorzystując je możemy ograniczyć używanie klimatyzacji lub całkowicie z niej zrezygnować. Rozwinięta markiza w ciągu chłodnych nocy chroni także wnętrze przed stratami ciepła poprawiając współczynnik przenikania ciepła okna aż do 16%. W ten sposób obniżymy rachunki za ogrzewanie. Markiza Solar cechuje się automatyczną obsługą – inteligentny system steruje nią w zależności od nasłonecznienia. Podczas słonecznej pogody markiza samoczynnie się rozwija a gdy pochmurno automatycznie się zwija.

Roleta zewnętrzna tkaninowa SCREEN firmy ANWIS – do ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem pomieszczeń. Gwarantuje również komfort optyczny, tłumiąc przenikanie do wnętrza intensywnego światła słonecznego. System zewnętrznych rolet screenowych ANWIS wykorzystuje zintegrowane z tkaniną prowadnice boczne, tzw. system Zip. Szeroka gama skrzynek, prowadnic i tkanin pozwala dostosować produkt do fasady budynku pod kątem estetycznym i funkcjonalnym. System rolet screenowych Zip zabezpiecza przed silnym podmuchem wiatru. W pozycji zamkniętej rolety są też doskonałą barierą przed insektami oraz zanieczyszczeniami. Można nimi komfortowo sterować za pomocą pilota lub przełącznika i łączyć je w zespoły lub podłączyć do systemu inteligentnego zarządzania fasadami dynamicznymi.

Żaluzje fasadowe firmy ANWIS – instalowane na fasadzie budynku chronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz nagrzewaniem pomieszczeń. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji – nie obciążając jej. Zmniejszają natężenie hałasu, a ich dodatkowe stabilizatory chronią ściany zewnętrzne przed czynnikami pogodowymi. Dostępne ze sterowaniem elektrycznym (silnik elektryczny) lub ręcznym (mechanizm korbowy). Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły. Istnieje również możliwość współpracy z systemem automatyki pogodowej.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.