Innowacyjność
Grono architektów, właścicieli firm i przedstawicieli mediów przybyło na specjalną konferencję, poświęconą nowym standardom w oknach dachowych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pełną ofertą firmy oraz wszystkimi nowościami. Prezentacja firmy i najnowszego okna o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH odbyła się z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania i techniki prezentacyjnej tj. prezentacji steroskopowej 3D – pierwszej i jedynej w Polsce w branży budowlanej. Okno FDH zdobyło najwyższe wyróżnienie targów, czyli Złoty Medal MTP, przyznawany najlepszym produktom eksponowanym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To samo okno zostało wyróżnione przez miesięcznik branżowy „Builder” statuetką Top Builder, zarezerwowaną dla najbardziej innowacyjnych produktów zaś Polskie Stowarzyszenie Dekarzy udzieliło dla produktu swojej rekomendacji.

ImageBezpieczeństwo
Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDH wykonane jest w systemie topSafe. To nowatorski system wzmocnienia konstrukcji okien dachowych oparty na innowacyjnym rozwiązaniu - mocowanie zawiasów, specjalnie wzmocniona konstrukcja drewna i elementów ryglujących, dodatkowy profil stalowy w dolnej części skrzydła). Okno posiada podwyższoną odporność na włamanie. W jednej ościeżnicy okna FDH umieszczone są dwa skrzydła. Skrzydło górne otwierane jest obrotowo, a oś obrotu znajduje się powyżej połowy wysokości okna. Skrzydło dolne jest nieotwierane, posiada pakiet szybowy z wewnętrzną szybą laminowaną. Okno zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia. W standardowym zespoleniu szerokość elementu łączącego wynosi 30 cm, natomiast w oknie z naświetlem 15 cm.

Marka
Wydarzenie Budowlana Marka Roku pojawia się co roku w programie targów BUDMA. Organizowane jest tradycyjnie przez firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. W kategorii okna dachowe Budowlana Marka Roku trafiła do FAKRO. Ranking powstaje na podstawie badań marketingowych, czyli opinii i odczuć uczestników rynku budowlanego, firm wykonawczych i dystrybutorów. Ankietowani wskazywali najlepszą firmę w trzech kategoriach: jakość, relacja ceny do jakości oraz najchętniej kupowane okna dachowe. Firma FAKRO została też laureatem konkursu "Lider Eksportu na Wschód 2008". Organizatorem jest Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa.

ImageGoście
Stoisko FAKRO odwiedziły tłumy gości. Pokaźną grupę stanowili dekarze, uczestniczący  w Kongresie Dekarzy Polskich. Na stoisko przybyli z prezesami zarówno Polskiego jak i Międzynarodowego Stowarzyszenia Dekarzy. Wśród zwiedzających była liczna delegacja przedstawicieli rządu RP i Białorusi z Ministrem Architektury i Budownictwa Białorusi Aleksandrem Selezniow na czele.  

Szczegółowa prezentacja wszystkich nowości, eksponowanych na tegorocznej Budmie oraz zdjęcia  znajdują się na stronie internetowej www.fakro.pl (www.fakro.pl/htmli/40.php)

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.