Uchwycić światło
     Światło jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jest także ważnym źródłem inspiracji przy projektowaniu naszego otoczenia w pracy i w pomieszczeniach, w których przebywamy, zarówno w domu, jak i w obiektach handlowych.

 

Skłania architektów i projektantów do poszukiwania materiałów nadających się do użycia w specyficznych zastosowaniach, tworząc określoną atmosferę lub podkreślając ich kreatywność.Intencją jest, aby szkło GLASSILED stało się źródłem inspiracji i kreatywności w środowisku architektów i projektantów: oni z pewnością docenią możliwości zmian, stworzone przez połączenie światła i szkła. Do chwili obecnej mogliśmy podziwiać szkło będące częścią fasad jedynie podczas dnia; obecnie staje się ono środkiem przekazu również w nocy.Najnowsze technologie
     Szkło GLASSILED jest rezultatem ukierunkowanych badań skoncentrowanych na powiązaniu szkła z przekazem informacji. Ten produkt jest prawdziwym sukcesem technologicznym i jednocześnie jest wytwarzany w pełni automatycznie – jako pierwszy w tej grupie.Umożliwia to nie tylko produkcję pod zamówienia jednostkowe lecz również produkcję seryjną, co znacznie ułatwia działalność serwisową dla danego produktu świadczoną dla klientów. Zasada tego innowacyjnego produktu jest prosta: diody LED (będące źródłem światła) są wlaminowane pomiędzy dwiema taflami szkła, bez jakichkolwiek widocznych przewodów prowadzących do diod.Kolor diod, ich ilość i rodzaj szkła wziętego do obróbki mogą być różne, co stwarza każdemu możliwość dostosowania produktu do własnych wyobrażeń.     Szkło GLASSILED posiada wszystkie zalety szkła laminowanego oraz korzyści wynikające z technologii LED: bezpieczeństwo, trwałość, intensywne światło, zmienność monochromatycznych kolorów, opcję zmiany kolorów (RGB) i zmianę intensywności światła.      Jean-François Heris, prezes i dyrektor zarządzający firmy AGC Flat Glass Europe Group powiedział: Po wprowadzeniu naszego nowego produktu – szkła ANTIBACTERIAL, prezentujemy obecnie szkło GLASSILED.Wprowadzenie tego produktu przez firmę AGC Flat Glass Europe ponownie w zasadniczy sposób zwiększa zakres możliwości i zastosowań szkła, zgodnie z naszymi aspiracjami, by nasz znak towarowy stał się liderem innowacji w przemyśle szkła.Produkt ten otwiera liczne możliwości rozwoju kreatywności dla wszystkich profesjonalistów zajmujących się szkłem.Gdy diody LED ożywiają szkło
     Szkło GLASSILED stanowi atrakcyjne rozwiązanie, charakteryzujące się wysoką jakością, przeznaczone do zastosowania w budynkach handlowych i willowych, we wnętrzach i na zewnątrz.Wygląda bardzo estetycznie i przyjemnie w szklanych fasadach, jako element informacyjny w pomieszczeniach publicznych, a także w gablotach i witrynach, gdzie jest źródłem intensywnego i niezwykłego światła, zwracającego uwagę dzięki jego projekcji i efektom dekoracyjnym.      W przypadku zastosowania szkła GLASSILED w ściankach działowych, niezależnie od estetycznego wyglądu pełni ono funkcję informacyjną Bezpośrednio na jego powierzchni można utworzyć statyczny komunikat, oświetlenie wskazujące kierunek ruchu lub można wyświetlać różne sygnały.Jest to możliwe dzięki temu, że w jednej tafli szkła można zamieścić nawet trzy niezależne obwody – co pozwala, na przykład, wyświetlić strzałkę wskazującą kierunek w jedną albo w drugą stronę korytarza.

 

Unikalne właściwości szkła GLASSILED można wykorzystać w półkach, jak również w luksusowych gablotach – iluminacja pomoże uświetnić wystawiany produkt.Szkło GLASSILED przyciąga uwagę klientów i z tego powodu ma duże możliwości zastosowań głównie w sektorze handlowym, w butikach i sklepach jubilerskich.

 

Poza tym, oświetlenie realizowane bezpośrednio na powierzchni szkła oszczędza przestrzeń, na której trzeba byłoby stosować oświetlenie zewnętrzne do wyeksponowania wystawianych produktów.     Stosowanie szkła GLASSILED w fasadach stanowi doskonałą opcję połączenia potencjału technologii LED, własności technicznych szkła i jego cech estetycznych.

Stwarza wielkie możliwości pracy nad wykorzystaniem światła w fasadach nie tylko w ciągu dnia, lecz również w nocy.

W ciągu dnia przezierność szkła GLASSILED pozwala na przepuszczenie światła do wnętrz.

W nocy szkło to staje się intensywnym źródłem światła, czyniącym fasadę widoczną i atrakcyjną dzięki grze kolorów i intensywności diod LED.

     Jeżeli szkło GLASSILED zwróciło Państwa uwagę, zapraszamy na stronę www.glassiled.com  w celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

patrz też

- Uchwycić światło. AGC Flat Glass łączy szkło z diodami LED , Świat Szkla 10/2008

- Szkło + LED = nowa estetyka , Robert Sienkiewicz , Szklane inspiracje 9/2008  

- Rozwój zastosowań szkła laminowanego z diodami LED , Tadeusz Michałowski, Świat Szkła 1/2008więcej informacji: Świat Szkla 10/2008

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.