Oferowane okucia spełniają normy unijne związane zarówno z funkcjonowaniem, stosowaniem, jak i bezpieczeństwem mieszkań i budynków traktując kompleksowo współdziałanie mechaniki i elektroniki, także w systemach drzwi ewakuacyjnych i przeciwpożarowych.

 

 

Systemy te są stale wzbogacane o innowacyjne rozwiązania, mające na celu polepszenie bezpieczeństwa w budynkach, stawiając na kompleksowe, przyszłościowe rozwiązania chroniące osoby przebywające w budynkach, nie tylko podczas pożarów, ale we wszystkich codziennych sytuacjach zagrożenia.


    Jednym z ostatnich takich rozwiązań jest nowy samoryglujący zamek serii 19 do drzwi 2-skrzydłowych z PVC. Drzwi ewakuacyjne z zamkami SECURY serii 19 i 21 (dla drzwi 1- lub 2-skrzydłowych) nie muszą być zamykane ręczne. Zostaną automatycznie zamknięte przez rygiel zapadkowy. Przy tym rozwiązaniu od strony wewnętrznej drzwi można zamontować klamkę, pochwyt lub drążek naciskowy. Natomiast od strony zewnętrznej sygnalizujące okucie bezpieczne, które podwyższa bezpieczeństwo antywłamaniowe. Tym samym zamki SECURY 19 i 21 będą spełniały wymagania zarówno zamków antypanicznych, jak i wymagania normy WK2 stawiane bezpieczeństwu przez ryglowanie wielopunktowe.


     Możliwa kombinacja zamków serii 19 i 21 z przeciwzamkiem B 2189 lub B 1990 zapewnia wysokie zabezpieczenie drzwi, także drzwi 2-skrzydłowych.


    Ostatnio pojawił się również samozamykacz OTS 730 FER SRI, który łączy w sobie perfekcyjną technikę i prostą elegancję. Samozamykacz górny OTS 730 pozwala na płynne ustawianie siły zamknięcia od wartości 3 do 6 (zgodnie z normą 1154). OTS 730 FER SRI, z blokadą otwarcia i sygnalizatorem pożaru (wg normy DIN EN 1155), jest ważnym elementem dla bezpieczeństwa takich budynków, jak szpitale, domy społeczne, domy opieki. Jego zalety ujawniają się przy drzwiach przeciwpożarowych i dymoszczelnych, które na co dzień powinny być otwarte i zamykać się tylko w nagłym wypadku.

 

 

Zintegrowana w szynie jezdnej, niewidoczna, elektromechaniczna jednostka blokująca utrzymuje drzwi w pozycji otwartej i obniża ryzyko uszkodzenia funkcji przeciwpożarowej przez przechodzących. Oferowane rozwiązanie z niską zabudową pozwala na ustawienie kąta zatrzymania pomiędzy 75°–150°. OTS 730 FER znajduje zastosowanie w prawo- i lewostronnych drzwiach 1-skrzydłowych, natomiast OTS 730 FER SRI w drzwiach 2-skrzydłowych.

 

Istnieje także możliwość ustawienia prędkości zamykania, blokady otwarcia i zamknięcia. Maksymalny kąt otwarcia drzwi wynosi 180o. Samozamykacz można zastosować, jeśli szerokość skrzydła drzwi mieści się pomiędzy 1640 a 2800 mm. Możliwa jest instalacja ze zintegrowanym w szynie ślizgowej elektromechanicznym mechanizmem zatrzymania, centralą przeciwpożarową oraz regulacją kolejności zamykania. W nagłym wypadku mechanizm zostanie uruchomiony, a drzwi zostaną zamknięte automatycznie.


    Dla spełnienia wszystkich wymagań normowych G-U oferuje systemy okuć, w które wraz z zamkiem stanowią kompletną jednostkę. Oprócz samoryglujących się zamków, dźwigni antypanicznych, odpowiednich klamek, szyldy z gałką, samozamykacze, ale również takie akcesoria, jak tulejki przypodłogowe, blachy zamykające, pręty rygla górnego i dolnego, śruby, trzpienie, zamki zatrzaskowe.

G-U
 

więcej informacji: Świat Szkla 10/2008
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.