Okna z szybami zespolonymi, w których zastosowano szprosy wiedeńskie firmy SWISSPACER, łączą w sobie dwie zalety: tradycyjny wygląd i wysoką efektywność energetyczną.

 

Ze względu na wyraźnie rosnące zapotrzebowanie ze strony rynku na tego rodzaju rozwiązanie, SWISSPACER postanowił rozszerzyć swój asortyment produktów.

 

Zamiast dotychczasowych dziewięciu, teraz oferowanych jest już 13 różnych rozmiarów szprosów wiedeńskich, uzupełnionych o nowe połączenie krzyżowe ze zintegrowaną funkcją rozpierającą. 

 

 

2018 06 28 1

Najlepsza efektywność energetyczna: szprosy wiedeńskie SWISSPACER z wysoko izolacyjnego tworzywa sztucznego są dostępne już w 13 różnych rozmiarach (© SWISSPACER)

 

 

Szprosy wiedeńskie wykonane są z tego samego wysoko izolującego tworzywa sztucznego co ramki dystansowe SWISSPACER. W przeciwieństwie do szprosów wykonanych z aluminium, ograniczają powstawanie mostków cieplnych w szybie zespolonej. W ten sposób izolowane termicznie okna ze szprosami wiedeńskimi SWISSPACER osiągają imponującą efektywność energetyczną.

 

Klienci końcowi mogą nie tylko zaoszczędzić energię i zmniejszyć koszty ogrzewania, lecz także zwiększyć komfort przebywania w pomieszczeniach, ponieważ również zimą temperatura przy oknie utrzymywana jest na optymalnym poziomie.

 

Wpływ szprosów SWISSPACER na wartość współczynnika Uw okna zostaje maksymalnie ograniczony – w przeciwieństwie do szprosów metalowych, które mają znacząco niekorzystny wpływ na efektywność energetyczną okien. Producenci szkła izolacyjnego i projektanci okien mogą skorzystać z intuicyjnego i łatwego w obsłudze programu obliczeniowego firmy SWISSPACER.

 

Program CALUWIN (www.caluwin.com) pomaga wskazać klientom nie tylko różnice w stosunku do szprosów metalowych, lecz także korzyści wynikające z zastosowania zoptymalizowanych termicznie szprosów z tworzywa sztucznego.

 

W powyższym rozwiązaniu istnieje możliwość pobrania dokładnej wartości Psi, co zgodnie z EN 14351-1 pozwala na wyeliminowanie konieczności doliczenia przyjętego naddatku współczynnika Uw w przypadku zastosowania szprosów maksymalnie do 0,3 W/(m2k).

 

 

2018 06 28 2

Praktyczne rozwiązanie: nowe połączenie krzyżowe SWISSPACER do szprosów ze zintegrowaną pośrodku funkcją rozpierającą (© SWISSPACER)

 

 

(...)

 

2018 06 29 1

Połączenie tradycyjnego stylu i innowacyjnej technologii: tak wyglądają współczesne okna ze szprosami (© SWISSPACER)

 

 

Oprócz dziewięciu dotychczasowych formatów 8/10/12 x 20/24/30 mm, teraz oferowane są nowe rozmiary wynoszące odpowiednio 12 x 18 mm, 16 x 18 mm, 14 x 24 mm i 14 x 30 mm. Ponadto szprosy wyposażone są w zatyczkę rozpierającą zintegrowaną w połączeniu krzyżowym. Wszystkie formaty szprosów dostępne są w sześciu standardowych kolorach SWISSPACER.

 

Szprosy wiedeńskie firmy SWISSPACER można bez problemu poddawać obróbce i dostosować do różnych wielkości okna. Wraz z perfekcyjnie dopasowanymi zatyczkami podkreślają one ekskluzywny wygląd okien i jednocześnie oferują innowacyjne rozwiązanie w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony rynku na tradycyjne okna ze szprosami.

 

 

 

Janina Brielmann
SWISSPACER Vetrotech Saint-Gobain (International) AG
www.swisspacer.com

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 06/2018

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.