Postęp i dążenie do innowacyjnych produktów są dobrym zjawiskiem w każdej branży, a przy ciągłym zapotrzebowaniu na przesuwanie granic w architekturze, świat szkła w branży okiennej dotrzymuje kroku. Innowacyjność lub porażka, to podstawowe założenie, jakże często ignorowane przez przedsiębiorstwa ku własnej stracie, ponieważ nie wchodzą one na nowe rynki i nie wykorzystują nowych zastosowań dla swoich produktów, postępują niezgodnie z coraz bardziej rygorystycznymi przepisami i ostatecznie po prostu nie wyróżniają się z ogółu.

 

 

201500707image 1 GB super-spacer BFc

 

Jednocześnie ciągle wzrastają oczekiwania klientów co do jakości, stosunku wartości do ceny i wydajności. Połączenie tych dwóch aspektów motywuje ambitne marki do ciągłego podnoszenia poprzeczki, czego Edgetech był aktywnym świadkiem, jako jeden z najdłużej działających dostawców technologii ciepłej ramki, działający od 26 lat na świecie, a już w samych Niemczech od 11 lat.

 

„Zatem pewne jest, że wdrażanie nowych produktów i innowacji są pozytywnym elementem, pomagającym firmom tworzyć i zwiększać ich wartość. Ale współpracujące branże i powiązani z nimi dostawcy także muszą nadążać i aktualizować swoją ofertę, aby utrzymać to samo tempo i być na bieżąca w swojej ofercie.


Dlatego z radością przyjęliśmy publikację Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Szkła Płaskiego, dotyczącą jego nowego protokołu badania i wyników dla wydajności cieplnej technologii ciepłej ramki.

 

Joachim Stoss, prezes Przedsiębiorstwa Edgetech Europe GmbH, spółki należącej do Quanex Building Products Company, nawiązuje do coraz większej potrzeby przesuwania granic w branży okiennej, aby zapewnić stałe doskonalenie i innowacje.

 

201500707image 1 GB super-spacer BFb

 

 

Nowa era badań

Konstrukcja przekładek dystansowych do okien stała się bardziej złożona, poziomy tolerancji coraz mniejsze i na pewno była ogólna tendencja do produkcji coraz cieńszych elementów poprawiających sprawność cieplną. Zastępując zatem czystą symulację, grupa branżowa “cieplej ramki wraz z ift Rosenheim zgodziły się na fizyczne pomiary przekładek w oknach zespolonych.

 

Wykonywane zgodnie z tymi kryteriami badania dawały zaskakujące wyniki, które doprowadziły do zmiany wartości w wielu kartach danych technicznych; niektóre z nich zostały skorygowane w górę, a niektóre w dół. Nie trzeba dodawać, że BF-Datasheets dostarczały teraz branży jedne z najbardziej niezależnych, dokładnych i odpowiednich dla ich celu metody badań, z jakich technologia ciepłej ramki kiedykolwiek korzystała. Co najważniejsze: wszystkie wartości wynikają z badań prowadzonych w jednakowych warunkach, przy identycznych metodach pomiarów, wykonywanych przez tych samych laborantów, według tych samych kryteriów, przy użyciu tych samych urządzeń.

 

Na podstawie tej nowej metody badań, Edgetech z przyjemnością oznajmia, że dwa z naszych produktów - Super Spacer® Premium i Super Spacer® TriSealTM Premium uzyskują najlepsze wyniki w zakresie wartości PSI, jeśli chodzi o podwójne okna zespolone z aluminium, PCW i drewna. A w rzeczywistości, wszystkie cztery nasze badane produkty znajdują się w siódemce najlepszych w swojej klasie spośród 23 badanych przekładek dystansowych. Choć jest to oczywiście świetna wiadomość dla naszych klientów, ważne jest, że teraz każdy, kto szuka przekładek dystansowych o najlepszej sprawności cieplnej i energooszczędnej może skorzystać z niezależnego punktu porównania, któremu może zaufać.

 

Firma Edgetech od samego początku była w czołówce na rynku przekładek ciepłej ramki, mamy zatem własne obserwacje tego, jak zmieniał i w dalszym ciągu zmienia się rynek. Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i z własnego doświadczenia wiemy, czego producenci, wytwórcy, architekci i instalatorzy wymagają od producenta przekładek na tym stale zmieniającym się rynku. Wszystko to oznacza, że jesteśmy w stanie wspierać naszych klientów w znalezieniu najlepszych rozwiązań w dziedzinie ciepłej ramki, nie tylko teraz ale i w najbliższej przyszłości, kiedy to nie tylko wzrastają wymagania dotyczące sprawności energetycznej, ale również postęp i rozwój we wszystkich dziedzinach.

 

201500707image 1 GB super-spacer BFa

 

Osoby pragnące otrzymać egzemplarze BF Bundesverband Flachglas e.V. DataSheets prosimy o kontakt z Edgetech lub zapraszamy na stronę http://www.bundesverband-flachglas.de/shop/kostenfreie-downloads/bf-data-sheets-english/datenblaetter_engl.html

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.