20200303Frontale-dh1Izolacja akustyczna, izolacja termiczna i ochrona przeciwsłoneczna: VEKA i SWISSPACER rozszerzają możliwości zastosowania innowacyjnego komponentu do konstrukcji okien

 

Wymagania dotyczące okien i konstrukcji szklanych stale rosną ze względu na wymagania prawne i energetyczne - i zapewniają coraz krótsze cykle innowacji w branży.

 

Na targach fensterbau frontale 2020 w Norymberdze SWISSPACER zaprezentuje nowe aplikacje dla komponentu SWISSPACER Air, które zostały opracowane wspólnie z VEKA, producentem profili okiennych z PVC.

 

20200202 SWISSPACER Air new applications 1 hr

 

Rys. 1. System profili PVC VEKA ARTLINE 82 może pomieścić szkło izolacyjne o szerokości pakietu do 60 mm, dlatego nadaje się szczególnie do nowych rozwiązań z zastosowaniem SWISSPACER Air (© VEKA)

 

 

 

SWISSPACER Air umożliwia wyrównywanie ciśnienia, jeśli występują różnice ciśnienia w szybie izolacyjnej okien wynikająca z powodu różnicy temperatury lub różnicy wysokości między miejscem produkcji i użytkowania. Wraz z VEKA firma SWISSPACER rozszerza możliwe zastosowania tego innowacyjnego komponentu: izolację akustyczną, izolację termiczną i ochronę przeciwsłoneczną można łatwo wesprzeć dzięki SWISSPACER Air.

 

Dzięki zastosowaniu SWISSPACER Air można uzyskać bardzo duże przestrzenie międzyszybowe bez ryzyka szkód spowodowanych przez obciążenia klimatyczne, co stwarza wiele nowych możliwości zastosowań.

 

20200202 SWISSPACER Air new applications 2 hr

 Rys. 2. Wraz z VEKA firma SWISSPACER mogła rozszerzyć możliwości zastosowania SWISSPACER Air: izolację akustyczną, izolację termiczną oraz ochronę przeciwsłoneczną (© GLASTEC Rosenheim)

 

System profili PVC VEKA ARTLINE 82 może pomieścić szkło izolacyjne o grubości do 60 mm, dlatego nadaje się szczególnie dobrze do nowych zastosowań z użyciem membran SWISSPACER Air - bez kompromisu w zakresie wydajności okna i wygody użytkownika.

 

Duże drzwi okienne z odciążanym poczwórnym szkłem izolacyjnym i zintegrowanymi żaluzjami zostały pomyślnie przetestowane przez firmę VEKA pod kątem szczelności na deszcz, obciążenia wiatrem i zróżnicowany klimat. W Instytucie Techniki Okiennej (ift) Rosenheim przetestowano i oceniono wymiary izolacji akustycznej potrójnych i poczwórnych szyb izolacyjnych.

 

 

Poprawiona izolacja akustyczna w konstrukcji okien

Izolacja akustyczna jest jednym z najważniejszych parametrów okien. VEKA dostrzega tutaj wielką wartość dodaną w zastosowaniu SWISSPACER Air: rozszerzona przestrzeń między szybami zmniejsza hałas odbierany w budynku o około 20 procent - przy niezmienionej strukturze szkła zespolonego. Wskaźnik tłumienia szkła izolacyjnego poprawia się dodatkowo nawet o 3 dB.

 

20200202 SWISSPACER Air new applications 3 hr

 Fot. 3. Dzięki SWISSPACER Air można uzyskać bardzo duże przestrzenie międzyszybowe bez ryzyka szkód spowodowanych obciążeniami klimatycznymi. Stwarza to wiele nowych możliwości zastosowań (© SWISSPACER)

 

 

Większa przestrzeń między szybami dzięki SWISSPACER Air zapewnia dodatkowe korzyści dla producentów. Przy stałej izolacji akustycznej i termicznej możliwe jest stosowanie cieńszych szyb, co prowadzi do mniejszej wagi, chroni okucia okien i ułatwia obsługę.

 

W innych przypadkach można zrezygnować z kosztownej folii dźwiękoszczelnej w szkle VSG. Daje to szersze spektrum optymalnego wdrożenia wymagań klienta w życie.

 

 

Idealny do systemów zacienienia w przestrzeni między szybami

SWISSPACER Air można również wykorzystać w konstrukcji szyb zespolonych, wymagających dużych odstępów między szybami. „Elementy, takie jak zewnętrzne zacienienie okien, osiągają powoli granice zastosowania ze względu na m. in. ekstremalne warunki pogodowe, oraz znaczny wysiłek związany z ich czyszczeniem”, wyjaśnia Michael Koch z VEKA.

 

„Dzięki SWISSPACER Air systemy zacieniające można łatwiej i bezpieczniej wdrożyć w przestrzeni między szybami. Podczas pracy membrana SWISSPACER Air zapewnia, nawet przy dużym obciążeniu klimatycznym, że w szybie nie ma wybrzuszeń i wklęsłości, które mogłyby wpłynąć na swobodę ruchu zintegrowanych żaluzji, co umożliwia potrójne i poczwórne konstrukcje szybowe z zastosowaniem wewnętrznych zintegrowanych żaluzji, a jednocześnie można spełnić najwyższe wymagania dotyczące izolacji akustycznej i izolacji termicznej”.

 

Tabela 1. Rozmiar SDR ma ogromny wpływ na izolację akustyczną szkła izolacyjnego. Dzięki SWISSPACER Air można go teraz powiększyć – bez ryzyka szkód spowodowanych przez obciążenia klimatyczne (© SWISSPACER)

2020 02 22 4a

(kliknij na tabelę aby ją powiększyć) 

 

Te przykłady zastosowań pokazują, że SWISSPACER Air to znacznie więcej niż element do wyrównywania ciśnienia pomiędzy komorą szkła zespolonego a środowiskiem zewnętrznym.

 

To bardzo innowacyjny komponent dający nowe możliwości we wprowadzaniu w życie nowych strategii przez firmy szklarskie w celu skutecznego spełnienia indywidualnych wymagań klientów okiennych.

 

Odwiedź nas na fensterbau frontale w hali 7A, stoisko 214 i przekonaj się o naszym nowym rozwiązaniu SWISSPACER Air na miejscu.

 

Więcej informacji na www.swisspacer.com

 

2020 02 22 4b

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 02/2020
   

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.