Nowy designerski hotel Nobu to wyjątkowe miejsce na mapie stolicy Polski: jego niezwykła architektura łączy styl art déco lat dwudziestych XX wieku z nowoczesnością.

 

Ekskluzywny 5-gwiazdkowy hotel, założony przez laureata Oscara Roberta de Niro, japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisę i biznesmena Meira Tepera, znajduje się w kulturalnym centrum Warszawy – dzielnicy Mokotów – i oferuje 117 pokoi i apartamentów.

 

Prace budowlane nad projektem o wartości 100 mln zł rozpoczęły się w 2017 roku, a 3 sierpnia 2020 roku hotel otworzył swoje podwoje dla gości z całego świata.

 

 2021 04 16 1

Nowo powstały hotel w Warszawie to już dwunasty obiekt renomowanej marki Nobu. Budynek ma postać niezwykłej, przeszklonej bryły na planie trapezu, z przesuniętymi względem siebie kondygnacjami. © SWISSPACER


Obecnie sieć Nobu liczy blisko 40 restauracji na całym świecie, a ich menu łączy charakterystyczne dania japońskie z potrawami lokalnymi, typowymi dla danego miejsca.

 

Sukces sieci skłonił założycieli do zainwestowania w luksusowe hotele, które przyciągają gości doskonałą kuchnią i niepowtarzalną atmosferą. Kolejnym znakiem szczególnym marki Nobu jest wyjątkowa architektura budynków, która za każdym razem jest inna i w indywidualny sposób łączy się z duchem danej lokalizacji.

 

Nowo powstały hotel w Warszawie to już dwunasty obiekt tej renomowanej marki. Budynek ma postać niezwykłej, przeszklonej bryły na planie trapezu, z przesuniętymi względem siebie kondygnacjami.

 

2021 04 16 2 

Szczególnie wyróżnia się elewacja nowego budynku, wykonana z kruszonego szkła. Dzięki temu najbardziej wymagający klienci, do których należą często gwiazdy Hollywood, mają zapewnioną pełną prywatność, a zarazem mogą swobodnie podziwiać panoramę Warszawy. © SWISSPACER

 

Szczególnie wyróżnia się elewacja wykonana z kruszonego szkła. Dzięki temu najbardziej wymagający klienci, do których należą często gwiazdy Hollywood, mają zapewnioną pełną prywatność, a zarazem mogą swobodnie podziwiać panoramę Warszawy. Hotel powstał na miejscu dawnego Hotelu Rialto w bezpośrednim sąsiedztwie wielu zabytkowych budynków, co wymagało szczególnie ostrożnego podejścia.

 

Dawny hotel został przekształcony w klasyczne skrzydło nowego obiektu. Dobudowano do niego część nowoczesną, która swoim oszczędnym językiem formalnym nawiązuje do warszawskiego stylu architektonicznego z początku ubiegłego wieku. Część współczesna została zaprojektowana przez polską pracownię architektoniczną Medusa Group i biuro projektowe Studio PCH z Kalifornii.

 

2021 04 16 3

Hotel założony przez laureata Oscara Roberta de Niro, japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisę i biznesmena Meira Tepera znajduje się w kulturalnym centrum Warszawy – dzielnicy Mokotów – i oferuje 117 pokoi i apartamentów. © SWISSPACER

 

Autorom udało się w typowo japoński, subtelny sposób połączyć tradycję z nowoczesnością. Przestrzenie ogólnodostępne zdobią arcydzieła polskiej sztuki współczesnej z kolekcji Grzegorza Jankilewicza. Hotel Nobu w Warszawie jest wyjątkowy dzięki unikalnemu połączeniu oferty kulinarnej, sąsiedztwa instytucji kultury, designerskiej architektury i efektywności energetycznej.

 

 

Duża ilość światła dziennego i wysoka efektywność energetyczna budynku
Dzięki wielkopowierzchniowym przeszkleniom wnętrze budynku jest skąpane w świetle dziennym. Ale to nie jedyne korzyści, jakie wynikają z zastosowania potrójnych szyb zespolonych dostarczonych przez firmę Vitroterm-Murów. Są one wyposażone w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER zapewniające najlepszą możliwą izolację cieplną.

 

Ciepłe ramki szwajcarskiego producenta są wykonane z wysoko izolacyjnego kompozytu tworzywa sztucznego, dzięki czemu straty ciepła są zredukowane do minimum. Pozwala to zapobiegać powstawaniu mostków termicznych i stratom ciepła w obszarze krawędzi szyby.

 

2021 04 16 4

 

 2021 04 16 5a

Potrójne szyby zespolone dostarczone przez firmę Vitroterm-Murów wyposażone są w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER zapewniające najlepszą możliwą izolację cieplną. © SWISSPACER

 

 

Dzięki temu nagrzane powietrze nie przedostaje się latem do wnętrza budynku, podobnie jak wychłodzone powietrze zimą. W ten sposób można wyeliminować zjawisko kondensacji i powstawania pleśni oraz ich negatywne konsekwencje dla zdrowia.

 

Choć na pierwszy rzut oka ciepła ramka stanowi ledwie dostrzegalny detal całego projektu, to faktycznie pozwala ona w energooszczędny sposób zapewnić przyjemną temperaturę we wnętrzach hotelu Nobu w Warszawie.

Więcej informacji: www.swisspacer.com

 

2021 04 16 6

  

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 4/2021 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.