Edgetech Europe GmbH ma powód do dumy

W roku 1989 firma Edgetech I.G. Inc. wprowadziła na rynek amerykański system ciepłej ramki dystansowej Super Spacer®, bazujący na silikonie. Miało to miejsce trzy lata przed szczytem klimatycznym w Rio de Janeiro i na długo przed tym, zanim na dobre zaczęto zwracać uwagę na energooszczędne technologie i zrównoważone budownictwo. W tamtym okresie miarą termicznej optymalizacji okien były szyby jednokomorowe z powłoką niskoemisyjną.

 

2021 05 05 1a

 

– Edgetech bardzo wcześnie rozpoznało znaczenie efektywności energetycznej jako siły napędowej w technologii produkcji okien. Pozbawiona metalu ramka dystansowa Super Spacer na bazie silikonu była kamieniem milowym i jest do dzisiaj jednym z wiodących produktów pod względem wydajności energetycznej – wyjaśnia Joachim Stoss, Dyrektor Zarządzający Edgetech Europe GmbH i Vice Prezydent International Sales w firmie Quanex. – Super Spacer wnosi istotny wkład w to, że pod względem sumarycznych przychodów grupa Edgetech/Quanex jest największym na świecie producentem ramek dystansowych – wyjaśnia dalej Joachim Stoss.

 

2021 05 05 2

 

Na początku nowego tysiąclecia energooszczędne szyby zespolone i okna wysokiej jakości zaczęły być coraz częściej stosowane w różnych rodzajach budynków, przede wszystkim w Europie Północnej i Środkowej. Analogicznie wraz ze wzrostem sprzedaży okien wzrosło zainteresowanie ciepłymi ramkami dystansowymi/ zapotrzebowanie na ciepłe ramki dystansowe.

 

W związku z tym firma Edgetech, która w międzyczasie stała się spółką córką teksańskiej Quanex Building Products Corporation – w uzupełnieniu do miejsca produkcji w Wielkiej Brytanii – otworzyła w roku 2004 biuro sprzedaży i dystrybucji na kontynencie europejskim. Opiekę nad tym obszarem przejął początkowo trzyosobowy zespół z Neuss razem z działem obsługi klientów.

 

2021 05 05 3a

 

Z położonej centralnie Nadrenii Północnej- Westfalii utrzymywano kontakt z wiodącymi producentami szyb termoizolacyjnych i rozwijano działalność operacyjną. W roku 2011 nastąpił kolejny przełomowy krok – utworzenie drugiego zakładu produkcyjnego w Europie, w miejscowości Heinsberg w okolicy Düsseldorfu.

 

Na terenie o powierzchni 12 000 m2 uruchomionych jest obecnie kilka linii produkcyjnych, które pracują całą dobę. Z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne ramki dystansowe Super Spacer® zdolności produkcyjne zakładu są stale powiększane, aby sprostać wymaganiom ryku. Dodajmy w tym miejscu, że inny model ramki dystansowej – Super Spacer® TriSeal™ Premium Plus do ręcznej aplikacji również produkowany jest w Niemczech i eksportowany na rynki światowe.

 

2021 05 05 3b

 

– Jeszcze długo nie zostanie wyczerpany potencjał dla naszej elastycznej ramki dystansowej – tłumaczy Johannes von Wenserski, Prokurent w firmie Edgetech Europe GmbH. Produkcja szyb izolacyjnych ulega aktualnie zmianom w oszałamiającym tempie. Nowym standardem są zautomatyzowane procesy. Ramki dystansowe Super Spacer wspierają koncepcję lean manufacturing (szczupłej produkcji) bez ograniczeń w jakości. A nowoczesna architektura szkła wymaga Indywidualnego podejścia oraz elastyczności w zabudowie szklanej, rozmiarach i kształtach.

 

Cały szereg naszych prestiżowych projektów na całym świecie nie powstało by bez zastosowania Super Spacer – w każdym razie nie w zakresie podanych ram budżetowych i czasowych. Z tego jesteśmy bardzo dumni.

 

Więcej informacji o systemach ramek dystansowych Super Spacer® i technologii ciepłej ramki firmy Edgetech można znaleźć na stronie www.superspacer.com. 

 

Joachim Stos, Dyrektor Zarządzający Edgetech Europe GmbH i Vice Prezydent International Sales w firmie Quanex

Johannes von Wenserski Prokurent w firmie Edgetech Europe GmbH.

 

2021 05 05 4b

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 5/2021  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.