Drzwi jedyne w swoim rodzaju, o spektakularnych wymiarach, łatwe w obsłudze, zapewniające bezpieczeństwo i wysokie parametry termiczne? To wymagania, które spełniają drzwi AWIDOOR Pivot.

 

2022 01 21 1 


Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie oraz zachowaniu wyjątkowej estetyki wnętrza, czerpią inspirację z antycznych ideałów. Połączenie najnowocześniejszej technologii ze smukłym wyglądem, tworzy niesamowitą konstrukcję, wywierającą gigantyczne wrażenie od wejścia.

 

System drzwi obrotowych AWIDOOR Pivot to wyjątkowe podejście do tematu drzwi wejściowych. Pozwala on tworzyć imponujące konstrukcje zarówno z wypełnieniem panelowym, jak i przeszkleniem do 4 metrów wysokości. Drzwi obrotowe AWIDOOR Pivot to również gwarancja doskonałej izolacji termicznej, poprawiającej komfort mieszkania oraz akustycznej, blokującej miejski zgiełk.

 

Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia drzwi w zabezpieczenia antywłamaniowe w klasie RC2, zapewniające bezpieczeństwo w każdym wnętrzu. Otwieranie za pomocą klucza, kodu lub skanu palca, umożliwia dopasowanie drzwi do najbardziej zaawansowanych potrzeb oraz wymagań inwestorów - zarówno w kwestiach estetyki, jak i funkcjonalności.

 


Gigant wśród drzwi – AWIDOOR Pivot Giant
Występujący w greckiej mitologii Giganci to nadnaturalnej wielkości istoty o niebywałej sile. Ich antyczna moc stała się inspiracją dla firmy AWILUX w tworzeniu AWIDOOR Pivot Giant – imponujących rozmiarów stolarki drzwiowej o wyjątkowo łatwym użytkowaniu.

 

AWIDOOR Pivot Giant ma nietuzinkowy system, stworzony z połączenia innowacyjnych rozwiązań z estetycznym, minimalistycznym wyglądem. Pomimo swej niespotykanej masywności, nowe drzwi obrotowe od AWILUX są bardzo łatwe w obsłudze, dzięki zastosowaniu specjalnych zawiasów - bez względu na ciężar skrzydła, innowacyjny system mocowania zapewnia niebywałą lekkość otwierania, co pozwala na tworzenie konstrukcji gigantycznych rozmiarów.

 

Oprócz tego, AWIDOOR Pivot Giant umożliwia wykorzystanie zarówno wypełnienia szklanego, jak i panelowego, co dodatkowo poszerza możliwości aranżacyjne innowacyjnej stolarki AWILUX. Przeszklenia pozwolą na jeszcze większe doświetlenie wnętrz, zaś panele stanowią opcję gwarantującą pełną dyskrecję.

 


Spektakularny Kolos – AWIDOOR Pivot Colos
Mityczną wielkość widać także w projekcie drzwi AWIDOOR Pivot Colos. Ogromna niczym Kolos Rodyjski, innowacyjna stolarka od AWILUX swymi masywnymi rozmiarami nadaje wnętrzu niebywałej przestronności, nie zamykając przy tym optycznie pomieszczenia.

 

W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi, ich rozmiar nie utrudnia użytkowania - system Pivot utrzymuje ich ciężar, przez co ułatwia codzienne korzystanie. Dodatkowo, obrotowe funkcje nadają drzwiom motoryczności. W odróżnieniu od Pivot Giant, w Colos umożliwiono zastosowanie jedynie przeszkleń, które wprowadzają do wnętrza promienie słoneczne, tym samym odpowiednio rozświetlając pomieszczenie.

 

2022 01 21 2


Gigantyczny komfort i kolosalne bezpieczeństwo
AWIDOOR Pivot to idealne rozwiązanie dla inwestorów poszukujących niestandardowych i jedynych w swoim rodzaju aranżacji drzwi wejściowych, zaprojektowanych z myślą o stworzeniu modnej i bezpiecznej przestrzeni.

 

Maksymalna przepuszczalność powietrza oraz doskonałe doświetlenie poprawiają komfort domowników, a odporny na obciążenie wiatrem – nawet do 1200 Pa – system zagwarantuje bezpieczeństwo nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

 

Wodoszczelne drzwi AWIDOOR Pivot zapewniają także doskonałą izolację termiczną oraz utrzymują stałą temperaturę w pomieszczeniu, przy współczynniku przenikalności ciepła – 1,5 W/m2K.

 

Dzięki nowoczesnej konstrukcji, drzwi AWIDOOR Pivot mogą zostać wykonane w gigantycznych rozmiarach. Odejście od zawiasów o standardowych mocowaniach bocznych oraz zastosowanie przesuniętej osi zawiasów pozwala wyprodukować spektakularne drzwi o wymiarach 1700 x 3000 mm w przypadku AWIDOOR Pivot Giant oraz 2500 x 4000 mm dla AWIDOOR Pivot Colos.

 

Co więcej, ogranicznik otwarcia, zintegrowany, ukryty samozamykacz i możliwość zastosowania systemowego odwodnienia to jedynie część elementów poprawiających komfort użytkowania oraz przedłużających okres żywotności drzwi.

 

AWIDOOR Pivot to doskonałe dopełnienie zarówno nowoczesnych domów, jak i klasycznej architektury. Pomimo gigantycznych rozmiarów, AWIDOOR Pivot dzięki smukłemu wykończeniu nie przytłaczają wnętrza.

 

Spełniają wszelkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, izolacyjności termicznej, stabilności oraz szczelności, pozwalając przy tym na tworzenie kolosalnych konstrukcji. AWIDOOR Pivot od AWILUX to rozwiązanie najwyższej jakości, gwarantujące komfort użytkowania oraz oszczędność miejsca, przy równoczesnym zachowaniu ogromnych rozmiarów systemu obrotowego.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.