Podczas wyboru drzwi wejściowych zwracamy przede wszystkim uwagę na ich wygląd, który powinien współgrać z fasadą i pozostałymi elementami stolarki otworowej. Kierujemy się również ich właściwościami antywłamaniowymi, aby zadbać o nasze bezpieczeństwo. Jest jeszcze jednak kilka ważnych kwestii, o których nie możemy zapomnieć, dobierając idealne drzwi frontowe. Przypomni o nich ekspert Awilux Polska – Grzegorz Paradowski, Regionalny Manager Rynku, który opowie na co zwrócić uwagę, aby w pełni świadomie dokonać właściwego wyboru.

 

 

20170933awilux drzwi frontowe


Po pierwsze – wymiar
Na co dzień z drzwi frontowych korzystają głównie domownicy i – w niektórych przypadkach – ich czworonożni przyjaciele. Standardowe wejście powinno mierzyć co najmniej 210 cm długości, ale nie można zapomnieć o otworze potrzebnym do ich wmontowania, który powinien być wyższy o 6-7 cm. Należy pamiętać o sytuacjach, kiedy przez drzwi przechodzą nie tylko mieszkańcy.

 

Czasami musimy przenieść przez nie meble lub inne sprzęty, których gabaryty są nieco większe. Choć remonty nie są wpisane w codzienny grafik, ekspert podpowiada: „Warto przewidzieć, że wąskie drzwi mogą skomplikować przeprowadzenie przebudowy. Ergonomia drzwi przewiduje, że szerokość 90 cm jest optymalna przy powszednim użytkowaniu oraz w sytuacjach wyjątkowych. Jednak wartość ta określa rozłożystość drzwi po ich zamontowaniu. Przygotowany dla nich otwór powinien być o 12-15 cm większy”.


Po drugie – izolacja
Okna oraz drzwi to miejsca, gdzie ciepło lubi uciekać najbardziej, a co za tym idzie – brak odpowiedniej izolacji ułatwi zimnemu powietrzu oraz wilgoci drogę do wnętrza w domu. Problem nasila się zimą, kiedy staramy się ogrzać nasze mieszkanie, a ciepło ucieka przez niezauważalne dla oka szczeliny. Nie tracimy tylko na temperaturze, ale również ponosimy koszty dodatkowego ogrzewania domu, spowodowane przez jej ciągle niską wartość. Niestety na niektórych ulotkach umieszczane są niepełne informacje o współczynniku przenikania ciepła Ud.

 

20170933awilux drzwi frontowe 2

 

Najczęściej dotyczą tylko pewnej części drzwi, wyróżnia się elementy, gdzie użyto bardzo dobrych wypełniaczy. „Należy uważać, aby nie zaufać zbyt pochopnie ulotkom, lecz znaleźć dane, które dotyczą przenikalności cieplnej całych drzwi. Warto wybierać te, których przepuszczalność mieści się między 0,5 a 1,1 - te wartości określają najlepszy stopień izolacji” – mówi Ekspert Firmy Awilux – Grzegorz Paradowski.


Po trzecie – tłumienie dźwięków
Ten czynnik jest bardzo istotny w przypadku domów wielorodzinnych, kiedy drzwi sąsiadujących ze sobą mieszkań stoją niemalże ramię w ramię. Dźwięki na korytarzu potrafią być dodatkowo potęgowane przez echo, które może występować na klatkach schodowych. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie wyciszenie wejścia, nieproszeni goście wcale nie będą musieli wchodzić do naszego mieszkania, abyśmy słyszeli każdy ich ruch. Izolację akustyczną wyraża się w dB – im wartość jest mniejsza, tym mniej dźwięków przedostaje się do środka.

 

20170933awilux drzwi frontowe 1

 

Niestety, informacja o tym parametrze nie zawsze jest umieszczana w opisie drzwi. „W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na budowę drzwi. Najrozsądniej będzie wybrać przylgowe – takie, w których krawędź skrzydła jest nieco dłuższa i zachodzi na ościeżnice. Jeśli dodatkowo są wykończone uszczelką, możemy mieć pewność, że są bardziej dźwiękoszczelne niż te, które nie posiadają tych elementów.” – zwraca uwagę Grzegorz Paradowski, regionalny manager rynku firmy Awilux.


Przy wyborze idealnych drzwi wejściowych należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły oraz uważnie zapoznać się z ich opisem, aby nie przeoczyć pozornie nieistotnych detali. Przede wszystkim, w razie braku odpowiednich informacji będziemy wiedzieć, o co zapytać sprzedawcę, a postępując zgodnie ze wskazówkami eksperta z firmy Awilux mamy szansę samemu wybrać takie drzwi, które nie tylko spodobają się nam wizualnie, ale również będą ciche i ciepłe.

 

20170933awilux AWI Door


Awilux Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy SCHÜCO. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne i wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem Awilux Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych.


Awilux Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów SCHÜCO oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu Awilux dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.