Selena SA została Gazelą Biznesu już po raz kolejny. O miejscu spółki na liście rankingowej zadecydował wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągnięty w ciągu trzech kolejnych lat działalności. Gazelami zostają firmy, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę wśród konkurentów. Cechuje je ponadto nieskazitelna reputacja, uczciwość wobec kontrahentów, pracowników, a także przejrzysta polityka finansowa.

„Cieszę się, że zostaliśmy wyróżnieni w rankingu, w którym o zwycięstwie decyduje dynamika rozwoju potwierdzona wynikiem finansowym. Otrzymany tytuł plasuje Selenę SA w prestiżowym gronie najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Dowodzi również naszej wiarygodności i rzetelności w biznesie” – powiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu spółki Selena SA.

Selena SA to najstarsza spółka w Grupie Selena, która odpowiada za sprzedaż i marketing na rynku polskim. Od początku swojego istnienia, czyli od 1992 roku, Selena SA oferuje nowoczesne produkty chemii budowlanej do montażu i wytwarzania drzwi i okien, prac ogólnobudowlanych i wykończeniowych - przeznaczone zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych. Firma generuje ponad jedną trzecią obrotów Grupy i posiada 37% udziału w polskim rynku pian poliuretanowych oraz 19% udziału w rynku uszczelniaczy. Główne marki w portfelu Seleny to Tytan i Artelit.

Skuteczność działań spółki potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. W 2009 roku klej do styropianu Tytan EOS został wyróżniony statuetką TOP BUILDERA 2009 podczas Forum Nowoczesnych Technologii MTP Budma. Produkt ten nagrodzono również Godłem „Odkrycie 2008”. W 2008 roku spółka otrzymała również Złoty Laur Konsumenta za najbardziej cenioną polską markę w kategorii „Silikony i pianki”. Została też laureatem Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego za zaangażowanie w ekonomiczny i społeczny rozwój Dolnego Śląska oraz zdobyła tytuł Solidnego Pracodawcy w dolnośląskiej edycji ogólnokrajowego konkursu organizowanego przez Przegląd Gospodarczy.

Informacje dodatkowe:
Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. W skład Grupy wchodzi 29 spółek w 16 krajach, w tym 11 zakładów produkcyjnych (6 zakładów w Polsce, po jednym w Brazylii, Korei, Chinach, USA oraz w Turcji).
Grupa Selena jest - pod względem wielkości - czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi.

Grupa Selena systematycznie zwiększa sprzedaż zagraniczną, która w 2007 roku stanowiła 66.3% przychodów. Realizuje zamówienia na rynkach ponad 50 państw, w tym przez własne spółki handlowe zlokalizowane w 16 krajach (Polska, Rosja, Czechy, Finlandia, Kazachstan, Ukraina, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Niemcy, Włochy, Brazylia, USA, Korea Płd., Chiny i Turcja). Ponadto, Grupa Selena planuje umacnianie pozycji w regionach: Azji Południowo-Wschodniej (Chiny), Bliskiego Wschodu (Turcja i Egipt oraz petrokraje Półwyspu Arabskiego), Ameryki Południowej (Argentyna), Ameryki Północnej (Kanada oraz Meksyk) oraz dalszą ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

Grupa Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych - główne marki to TYTAN oraz ARTELIT.

Pozycja rynkowa
Kluczowym elementem strategii Grupy Selena jest jakość. Pojęcie "przewaga dzięki produktowi" oznacza, że w każdej kategorii produktów Grupa Selena dąży do tego, aby jej wyroby miały najwyższą pozycję jakościową.

Taka strategia zapewnia wysoki poziom zaufania klientów do produktów i procentuje w przyznawanych spółce licznych wyróżnieniach.

Pozycja Grupy Selena w Polsce:
1. Lider w kategorii pian: 37% udział w rynku (w ujęciu wartościowym oraz ilościowym).
2. Drugie miejsce w kategorii uszczelniaczy: 19% udział w rynku.
Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższych, światowych standardów, potwierdzonych licznymi nagrodami i międzynarodowymi certyfikatami jakości.

Wysoką jakość produktów Seleny potwierdzają prestiżowe nagrody i certyfikaty renomowanych instytucji.
Nagrody otrzymane na przestrzeni ostatnich lat:
2009 rok:
• Selena FM SA została wyróżniona certyfikatem „Przejrzysta Firma 2008” - nagroda przyznawana jest przedsiębiorstwom, które w swoim działaniu kierują się zasadą wiarygodności i uczciwości finansowej;
• Selena FM SA otrzymała tytuł „Lidera eksportu na wschód” - wyróżnienie przyznane przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa za znaczący wzrost sprzedaży w krajach wschodnich w okresie 2006-2008;
• Klej do styropianu Tytan EOS został wyróżniony nagrodą „TOP BUILDER 2009”. Nagroda przyznawana jest innowacyjnym produktom, materiałom i tym systemowym rozwiązaniom, które na polskim rynku wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, gwarantującymi wysoką jakość i przewagę technologiczną.
2008 rok:
• Selena SA została zdobywcą Złotego Lauru Konsumenta 2008 w kategorii „Silikony i pianki”. Tym samym Tytan został uznany za najbardziej cenioną polską markę pod kątem popularności i rozpoznawalności;
• Selena SA, jedna ze spółek Grupy Selena, otrzymała Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy. Nagroda stanowi potwierdzenie zaangażowania firmy w ekonomiczny i społeczny rozwój Dolnego Śląska;
• Na targach CONSTRUCT EXPO AMBIENT 2008 w Rumunii piana poliuretanowe Tytan Professional O2 otrzymała medal i dyplom dla doskonałego produktu;
• Piana poliuretanowa Tytan 65 O2 została nagrodzona złotym medalem na targach International Technical Fair 2008 w Bułgarii;
• W czerwcu klej do styropianu TYTAN EOS został nagrodzony „Laurem Klienta” w kategorii „Odkrycie 2008” jako rewolucyjne rozwiązanie w budownictwie. Konkurs o „Laur Konsumenta” rozstrzygany jest w oparciu o badania satysfakcji klientów organizowane przez Grupę Media Partner;
• Selena SA, jedna ze spółek Grupy Selena, otrzymała tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku 2007” w edycji dolnośląskiej ogólnokrajowego konkursu organizowanego przez Przegląd Gospodarczy;
• W styczniu 2008 roku Grupa Selena otrzymała tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawany przez Miesięcznik Gospodarczy „Nowy Przemysł”, za skuteczną ekspansję zagraniczną, stworzenie najwyższej jakości produktów i wypromowanie marek w branży, w której dominuje silna konkurencja.

Wyroby oferowane przez Grupę Selena produkowane są według standardów ISO 9001, dzięki czemu zapewnione są: wysoka i stabilna jakość oraz bezpieczeństwo dla użytkowników. Potwierdzają to posiadane międzynarodowe i polskie atesty oraz certyfikaty.

Więcej informacji: www.selenafm.com
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.