Jako wiodący międzynarodowy dostawca bezramowych systemów okien przesuwnych, Sky-Frame przywiązuje najwyższą wagę do optymalnego połączenia najnowszych technologii i unikalnej formy architektonicznej.

 

Na etapie opracowywania i konstruowania produktów obowiązuje wymóg zachowania precyzji i perfekcji w najdrobniejszych szczegółach – dlatego ta szwajcarska firma od wielu lat stawia na innowacyjne ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER.

 

 2022 06 08 1

 Wysoka izolacyjność cieplna nowego bezprogowego systemu Sky-Frame „Plain 3” wynika z zastosowania innowacyjnych elementów, takich jak SWISSPACER Ultimate. Dzięki temu system może być montowany również w zimnych regionach. © Sky-Frame


Założone w 2002 roku, prowadzone przez właściciela przedsiębiorstwo Sky-Frame zatrudnia obecnie – w swojej placówce odpowiedzialnej za rozwój i produkcję w Frauenfeld (Szwajcaria) – około 180 osób. Poza tym ma oddziały na całym świecie – w Antwerpii, Rothrist, Wiedniu, Mediolanie, Londynie i Los Angeles.

 

Oferowane przez firmę bezramowe systemy okien przesuwnych znalazły dotychczas zastosowanie w ponad 8500 projektach budowlanych na sześciu kontynentach. Wielkoformatowe, bezprogowe szklane fronty pozwalają zacierać granice między wnętrzem domu a jego otoczeniem, kreując unikalne warunki życia dla jego mieszkańców.

 

Jako specjalista w dziedzinie okien przesuwnych, Sky-Frame utrzymuje wysokie standardy jakościowe i projektowe, począwszy od wyboru dostawców i współpracy z nimi.

 

Dyrektor ds. zakupów, René Knup, wyjaśnia: – Stawiamy wyłącznie na partnerów, którzy są w stanie sprostać naszym wysokim wymaganiom w zakresie technologii przyszłości, elastyczności, bezpieczeństwa dostaw oraz kompleksowego zarządzania procesami i środowiskiem. Nasza współpraca opiera się na przejrzystości i zaufaniu, ponieważ jest to najlepsza podstawa do tworzenia unikalnych i inspirujących produktów.2022 06 08 2

Ramka dystansowa SWISSPACER Ultimate, harmonijnie zintegrowana w obszarze uszczelnienia krawędzi okien przesuwnych Sky-Frame, obniża przewodność cieplną i pomaga uzyskać optymalną efektywność energetyczną. © Sky-Frame

 

 

Harmonijna integracja w obszarze uszczelnienia krawędzi oraz poprawa efektywności energetycznej
Sky-Frame od kilku lat stosuje w swoich bezramowych systemach okien przesuwnych innowacyjne ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate. Jak mówi René Knup: – Nasze systemy charakteryzują się maksymalną przeziernością, wyrazistą formą i wyjątkowo wąskimi profilami. Ramki dystansowe SWISSPACER Ultimate pozwalają na harmonijną integrację z filigranowym uszczelnieniem krawędzi bez widocznego przesunięcia modułów. Ponadto, element z czarnego tworzywa sztucznego lepiej pasuje do naszego produktu niż ramki z chromowaną stalą.

 

Wybór SWISSPACER Ultimate jest również oczywisty z punktu widzenia charakterystykienergetycznej. Zastosowanie ramki w obszarze uszczelnienia krawędzi okien przesuwnych pozwala na znaczne obniżenie przewodności cieplnej i uzyskanie temperatury na krawędzi szyby wyższej nawet o 2°C. Oznacza to bardzo dobrą wartość psi, wynoszącą dla systemów aluminiowych z jednokomorową szybą zespoloną 0,036 W/mK, a w dwukomorowej szyby zespolonej – nawet 0,031 W/mK.

 

Dzięki niższym wartościom psi, wyraźnej poprawie ulega również współczynnik Uw całego systemu. René Knup: – Efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój są dla nas bardzo ważnymi kryteriami na etapie rozwoju produktów. Ramki dystansowe SWISSPACER pomagają zagwarantować, że nasze systemy spełniają najwyższe standardy. – Wreszcie, co nie mniej ważne, ramka dystansowa charakteryzuje się bardzo wysoką stabilnością; jest to aspekt, którego nie należy lekceważyć w kontekście coraz większych formatów szkła, a tym samym większego ciężaru komponentów.

 


Innowacyjny system okien przesuwnych do regionów o klimacie chłodnym
Niedawno wprowadzony na rynek przez Sky-Frame nowy wariant 3 systemu „Plain” również wyznacza nowe standardy w zakresie estetyki i efektywności energetycznej. Jego wyjątkowość polega na tym, że okno jest przesuwane w niezwykle wąskim, niemal niewidocznym rowku w podłodze. Cały obszar pokryty jest tą samą okładziną, co potęguje wrażenie płynnego przejścia z wnętrza domu na zewnątrz.

 

Dwukomorowe szyby zespolone o wymiarach do 2,3 x 4,0 m są wyposażone w najnowocześniejsze elementy i materiały izolacyjne, takie jak ramka dystansowa SWISSPACER Ultimate. Zapewnia ona niezawodną separację termiczną i umożliwia stosowanie systemu „Plain 3” nawet w szczególnie zimnych regionach.

 

2022 06 08 3

Ciepła ramka dystansowa stanowi perfekcyjne połączenie profilu z tworzywa sztucznego o najniższym współczynniku przewodności cieplnej z zaawansowaną wielowarstwową folią izolacyjną, która zapobiega dyfuzji gazów. © Sky-Frame

 

Elmar Rastner, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży na Europę Południową i Amerykę Północną w SWISSPACER, wyjaśnia: – Cieszymy się, że firma Sky-Frame po raz kolejny zaufała naszym ramkom dystansowym i wybrała ją do swojego innowacyjnego systemu. Dzięki temu możemy przyczynić się do osiągnięcia precyzji i perfekcji w najdrobniejszych szczegółach. Takie sukcesy stanowią motywację do dalszych działań jako lidera tej technologii. 


Dalsze informacje na stronie www.swisspacer.com 

 

2022 04 14 5

2022 06 08 4

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.